הקושי בקליעה וסיבוכי הרוטציה שאבדיה יצטרך להתמודד איתם: נציגנו בוושינגטון מדווח

ינו 11, 2022 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

הוושינגטון וויזארדס מתקרבים למצב שבו יש להם סגל מלא ובריא בפעם הראשונה העונה ברגע שתומאס ברייאנט ישלים את ההחלמה שלו מהפציעה שהוא חווה בעונה שעברה, ואנתוני גיל ישלים את הזמן שלו תחת פרוטוקול הקורונה של ה-NBA. עם הבכורה העונתית של רוי האצ’ימורה ביום ראשון האחרון נגד אורלנדו, דני אבדיה שיחק 12 דקות (הכי נמוך עד כה העונה), כשהוא קולע 2 נקודות וקוטף שלושה ריבאונדים.

אבדיה רשם ממוצעים עד כה העונה של 23 דקות למשחק, אבל מספר זה צפוי לרדת כאשר יהיה למאמנו ווס אנסלד ג’וניור סגל מלא. בארבעת המשחקים האחרונים שלו, אבדיה רושם ממוצעים של 6.3 נקודות למשחק ב-24.1% מהשדה ובמהלך העונה הוא קולע רק 67.3% מהזריקות שלו קרוב לסל ורק 56.8% העונה בליי אפים. אולי הישראלי נופל קורבן למדגם קטן יחסית של זריקות שהוא לקח, אבל בחינת המשחק שלו בעין מראה שהוא החטיא כמה וכמה הזדמנויות קלות שמצופה משחקן NBA לקלוע אותם.

“אני חושב שנסתכל על זה ונצטרך לראות. אתה לא יכול לשחק 12 שחקנים,” אנסלד ג’וניור אמר כשהוא נשאל על העומס בעמדת הפורוורד. “האתגר הוא עבור השחקנים שלאו דווקא נמצאים בתוך הרוטציה הזאת  באותו ערב להישאר מוכנים כי אין לדעת. בין אם זה עבירות או מאצ’ אפים או שדברים פשוט לא מסתדרים ואתה צריך להכניס עוד שחקן לתוך העניינים. אני סומך על השחקנים להיות מוכנים ולהגיב. זה לא תמיד היה אותה קבוצה כל ערב. אנחנו צריכים לשלב את זה כדי שהקבוצה תקבל קצב, אבל המשחק מקבל חיים משל עצמו. אתה חייב לקרוא את המשחק ולראות מי יכול לעזור לך באותו רגע.”

Wes Unseld Jr. – Photo Credit: Washington Wizards

אחרי פתיחה של 10-3 בעונה הסדירה והובלת המזרח, הוויזארדס נמצאים ברצף של 10 ניצחונות בלבד אל מול 17 הפסדים ב-27 המשחקים האחרונים. הם יצטרכו לתת להאצ’ימורה להיות חלק מוביל בשני צידי המגרש כדי לצאת מהתסבוכת הזאת, עם קייל קוזמה משחק את הכדורסל אולי הטוב בקריירה שלו, כשהוא סיפק משחק עם 20+ נקודות וגם ריבאונדים, דבר שלא נעשה על ידי שחקן של הוויזארדס מאז שנת 2010. קוזמה לא יאבד עקב כך הרבה דקות.

אוהדים יאמרו שהחוזה של דאוויס ברטאנס בשווי 80 מיליון דולר לא מבטיח לו דקות משחק, אבל הוויזארדס מתקשים בקליעה לאורך כל העונה עד עכשיו, והוא הראה ניצוצות מהיכולת שלו בעונת 2019-20 שנתנו לו את החוזה הזה על אף היכולות החד ממדיות שלו. זה רק מוסיף לעומס הגדול על עמדת הפורוורד שיש ממנה 96 דקות לחלק בין השחקנים בכל משחק נתון.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

“אני חושב שאתה צריך לפעמים לתת לשחקנים מכה דקות פה ושם כדי לשמור אותם ממוקדי מטרה, ועם החזרה של כל החבר’ה האלה מקורונה, לראות איפה הם נמצאים. עם כניסתנו לאזור של מחצית העונה רוטציית ה-9 או 9 וחצי שחקנים היא איפה שאני רוצה להיות בו,” אנסלד אמר לגבי הרוטציה הכי אידיאלית מבחינתו.

ספסנר דינווידי, בראדלי ביל, קלדוול פופ, קייל קוזמה ודניאל גאפורד נעולים ברוטציה של אנסלד בעתיד הקרוב. זה משאיר, ללא סדר ספציפי, את ראול נטו, ארון הולידיי, קורי קיספרט, דני אבדיה, רוי האיצ’ימורה, דאוויס ברטאנס, מונטרזל הארל ותומאס ברייאנט נאבקים על דקות משחק. ההגנה של אבדיה טובה מדי כדי להוציא אותו לגמרי מהרוטציה, אבל יכול להיות שהוא יקבל פחות הזדמנויות עם כל השחקנים האחרים שכשירים לשחק. הולידיי הושאר מחוץ לרוטציה נגד אורלנדו ונטו בצד ההגנתי לאור החוסר שלו בסייז היו יותר נוכחים לאחרונה, מה שיכול אולי לתת לאבדיה לגנוב כמה דקות כפוינט גארד מהספסל, שם הוא קיבל הזדמנות כשדינווידי היה בחוץ. הזמן ידבר כאשר אנסלד יצטרך לראות איך שחקניו משתלבים אחד עם השני כקבוצה.

וושינגטון תתחיל ברצף של שמונה משחקי בית החל מיום שלישי נגד אוקלהומה סיטי, שיהיה יום מיוחד של מורשת יהודית. המנון ארה”ב יבוצע על ידי הזמרת היהודייה אריאנה זוקרמן, הופעות ריקוד של יסודות ואווירה ישראלית, ודני אבדיה ייקח חלק בשאלות ותשובות בסיום המשחק כחלק מהאירוע החגיגי.

 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!