הקולות של פיראוס? מכבי תל אביב בצומת דרכים

נוב 6, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי Ofek Sasson

ב-19.11.21 הגיעה מכבי תל אביב למשחק חוץ ביוון נגד אולימפיאקוס שטרם הפסידה בביתה ועומדת על מאזן 4:6. מכבי מתייצבת למשחק כשהיא נהנית מלוח משחקים נוח, המרובה במשחקי בית ועם ניצחון אחד יותר מהיוונים ובמאזן 3:7. סביר להניח שרובכם יודעים איך נגמר הערב המשפיל הזה עבור הצהובים עם שלל נתונים סטטיסטיים לא מחמיאים הכוללים 27 נקודות הפרש לאולימפיאקוס כבר ברבע הראשון כשמכבי נותרת המומה וחסרת אונים אל מול הבליץ היווני, אחוזים רעים מכל הטווחים בעוד היא מציגה צבע פרוץ לגמרי ומאפשרת ליוונים 62% בצבע, גארבג’ טיים אחד מתמשך בו מכבי לא באמת דגדגה את הקבוצה המקומית והמשחק מסתיים אומנם “רק” ב-18 נקודות הפרש אך גם ב-120-71 במדד שמספר את התמונה הגדולה. אבל מה שיותר מעניין בערב הגורלי הזה הוא ההשלכות שבאו לאחר מכן – 7 הפסדים רצופים של הצהובים באירופה שהתחילו להסתכל לאט לאט על הטופ 8 מלמטה לאחר פתיחת עונה עם הרבה רעש וצלצולים. אני מניח שבשלב זה אתם כבר חשים לבד את הדימיון בין שני המקרים.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

מכבי תל אביב הגיעה לוויטוריה עם הרבה אופטימיות, מאזן 1:4 ביורוליג, מושלמת בליגה, והרבה צ’אפחות בין השחקנים וקטש, צחוקים וחגיגות ובאופן כללי – אווירה טובה על המגרש ומחוצה לו, ונדמה שגם אם אנחנו יודעים שטבלת היורוליג עוד תאזן את עצמה, יש למכבי קבוצה שגורמת לאוהדים להתחיל לפנטז. וכמו במקרה היווני, גם כאן הקבוצה המקומית פותחת בסערה, בעוד מכבי שהגיעה מעט זחוחה מנסה לעכל את המראות סביבה ולפני שהשחקנים בצהוב בכלל הצליחו להבין מה קורה פה עוד שלשה של הבאסקים צוללת לעיניי הקהל המקומי העוין. כל מי שפתח את הטלוויזיה בליל חמישי האחרון יכל לראות את התקלות גם מבלי להיות מבין גדול בכדורסל כשהתקלות במשחק היו ניכרות לכל עין. מבט אחד בדף הסטטיסטי של המשחק מספיק על מנת להבין מה ראינו.

מכבי מוצאת את עצמה שוב, כמו בעונה שעברה, בצומת שיכולה להכריע את העונה שלה – לוח המשחקים הביתי והמלטף נגמר ומתחיל הקרב האמיתי. התבוסה לוויטוריה היא מבחן גדול בעבור חניכיו של קטש שלא רוצים לייצר את כדור השלג כמו אשתקד, ולהוכיח שכמו בטעימות שקיבלנו כבר העונה בדמות חזרה מהפרשים גדולים, קור רוח ואחידות, היא עשויה מחומר אחר.

Oded Kattash – Photo Credit: Yehuda Halickman

חשוב להגיד, ממחזור למחזור אנחנו שוב מבינים שהיורוליג זו ליגה שאין שנייה לה בעולם – אין בטוחות, אין נמושות, כולן מנצחות את כולן, ניצחון חוץ מרשים אינו מבטיח שלא תובס בביתך יומיים לאחר מכן מול קבוצה נחותה יותר על הנייר. איני נביא, איני יודע איך תגמר העונה של מכבי, אבל אני כן יודע שזו עונה ארוכה, שבתוך ההלם והערפל של מאורעות חמישי בערב, והחסרונות הבולטים בבניית הסגל, מכבי מודל 2022-2023 הראתה ניצוצות של קבוצה בוגרת בעלת האופי הנכון שיכולה בעזרת רוח המועדון והשדים של יד אליהו להשיג ניצחונות. הקהל הישראלי יצטרך להתאזר בסבלנות שאינה מאפיינת אותו ולהבין שחוקי המשחק השתנו, זו עונה ארוכה הכוללת מספר משחקים שמעונה לעונה מתקרב לאחות שמעבר לים. לא ניתן לצפות מקבוצה לשחק באותה רמת אינטנסיביות וריכוז במשך 80 משחקים וכבר במחזור ה-5 אין אפילו קבוצה אחת שלא נחלה ירידת מתח והפסד כואב. אז אנא מכם, חכו עם עריפת הראשים.

בשבוע הקרוב מכבי תפגוש את ברצלונה הפגיעה שלא ניצחה בהיכל ב-5 השנים האחרונות ותעשה הכל כדי שהרצף הזה יימשך, זה הזמן של מכבי לנער מעליה את התחושות מוויטוריה, להרים את הראש ולשמור על הבית ולעשות הכל כדי שהתסריט של העונה שעברה לא יחזור על עצמו.

Maccabi Tel Aviv Fans – Photo Credit: Basket.co.il

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!