הקבוצה הבאה של בן שרף: דירוג

על ידי Moshe Halickman

בן שרף הוא המלפפון הלוהט של הקיץ בכדורסל הישראלי. כוכב אליצור נתניה מהליגה הלאומית, שזכה בתואר תגלית העונה ובתואר השחקן השישי, מן הסתם לא צפוי להישאר בליגה השנייה, ועכשיו הוא נדרש לקבל החלטה קריטית לגבי הצעד הבא שלו בקריירה. כעת, אחרי שהוא חתם על חוזה עם חברת הענק נייקי, בחרנו באתר “ספורטס רבי” לדרג את התחנה הבאה של הכישרון בן ה-17, כשהבאנו יעדים מסקרנים (כולל כאלה שלא פורסמו כאפשרויות) עם יתרונות וחסרונות לכל אופציה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

6. הפועל ירושלים

למה כן?

סדר הגודל של המועדון, הרצון של מתן אדלסון להזניק את ירושלים קדימה, למידה מאלכסנדר דז’יקיץ’ (כל עוד המאמן אכן יישאר), ההזדמנות שקיבל נועם יעקב בגיל 18, השתתפות במפעל אירופי בכיר וגם אם לא אז השאלה בעונה הראשונה לקבוצה קטנה יותר שתיתן לו דקות משחק, כשבעונה שלאחריה הוא יוכל לחזור לאדומים ולקבל דקות משמעותיות.

למה לא?

חוסר הסבלנות שתהיה במועדון גדול בכל הנוגע לטעויות של שחקנים צעירים ומיעוט של דקות כפי שקרה לגלעד לוי, כשלמועדון אין היסטוריה של קידום שחקנים ישראלים לאן.בי.איי, אלא רק עם זר כמו דייוידאס סירווידיס, וחזרה אפשרית של נועם דוברת מפציעה במהלך העונה, מה שעשוי לנגוס בדקות שלו.

Noam Yaacov and Aleksandar Dzikic – Photo Credit: Yehuda Halickman

5. מכבי תל אביב

למה כן?

ההשתייכות למועדון ענק שכבר קידם ישראלים צעירים לאן.בי איי (עומרי כספי ודני אבדיה) בזכות המעטפת הרחבה שלו, למידה מעודד קטש והשתתפות ביורוליג ביום מן הימים, כשקודם לכן הוא צפוי להיות מושאל במקרה כזה ובעונה שלאחר מכן ישחק במדי הצהובים.

למה לא?

מיעוט בדקות משחק כשייקח זמן עד שהוא ישחק ביורוליג, בעוד שהוא יכול לקבל הרבה יותר דקות במקום אחר, ורמת הלחץ.

Jake Cohen & Deni Avdija – Credit: Dov Halickman

4. הפועל באר שבע

למה כן?

ההתקבעות של הקבוצה כמועדון לגיטימי בליגת העל, הקרדיט הרב שנותן ליאור ליובין לשחקנים הישראלים והקידום שלהם (למשל, תגלית העונה רועי פריצקי), הרישום של ארבעה זרים בלבד וההשתתפות באירופה.

למה לא?

העובדה שהמועדון עוד לא קיבל לידיו פרוספקט בסדר הגודל הזה והתחושה שהליגה הבלקנית או הליגה הצפון אירופית לא יהיו מספקות בכל הנוגע להגדרה של לשחק במפעל אירופי.

Roy Paretsky – Photo Credit: Basket.co.il

3. עירוני קריית אתא

למה כן?

החיבור המצוין עם שרון אברהמי, שאימן אותו בנבחרת הקדטים ויאמן אותו בנבחרת הנוער, העובדה שהקבוצה רושמת ארבעה זרים בלבד, התפקיד הבכיר שהוא צפוי לקבל על הפרקט וההתקדמות של ישראלים כמו כרם משעור ויותם חנוכי יחד עם ההזדמנויות שקיבלו שחקנים אחרים בדמותם של עידו דוידי, שלו לוגשי וג’יי ג’יי קפלן, בנוסף לשמות ששיחקו בעבר בקבוצה דוגמת תומר גינת וגור לביא.

למה לא?

העובדה שהמועדון עדיין צריך לתקוע יתד בליגה הבכירה, אי ההשתתפות באירופה ובדומה לבאר שבע עצם זה שבקריית אתא עדיין לא עבר פרוספקט בסדר הגודל הזה.

Sharon Avrahami – Photo Credit: FIBA

2. אירופה (חובנטוד בדאלונה?)

למה כן?

החוויה המחשלת של לשחק ולגור בחו”ל, ההזדמנות לשחק במדי קבוצה מצוינת בליגה המקומית הטובה ביותר באירופה (במידה שיעבור לליגה הספרדית) ובמפעל האירופי השני בחשיבותו (היורוקאפ), וכן, גם שקט מסוים ביחס לתקשורת הלוחצת בארץ. להבנתנו, הרצון של שרף הוא אירופה, אם כי כמובן שהכל יכול לקרות.

למה לא?

הקושי לגור בחו”ל בגיל כל כך צעיר, ההנחה שלא מובטחות לו דקות משחק במפעלים כה בכירים והתחושה שבליגת העל יכולה להיות הזדמנות שמתאימה לו יותר, לפחות בשלב הזה.

Bem Saraf – Photo Credit: Ella Amir Saraf

1. הפועל גליל עליון

למה כן?

ההיסטוריה העשירה של המועדון לדורותיו בפיתוח ישראלים צעירים, העובדה שהקבוצה משחקת לכל היותר עם ארבעה זרים, האמונה של ברק פלג בכדורסלנים הישראלים, הרצון של המועדון לשחק בליגת האלופות, תקיעת היתד של הקבוצה בבית העליון בליגת העל, סביבת העבודה השקטה והאפשרות שעידן אבשלום, המנהל המקצועי של נתניה, יכהן בתפקיד בכפר בלום (לפי הדיווח של תומר גבעתי מ”ישראל היום”, אבשלום מועמד לתפקיד גם בהפועל אילת, הפועל חיפה והפועל עפולה, כך שבתסריט מסוים יכול להיות ששרף ישחק באחד המקומות האלה).

למה לא?

בעקבות איוש עמדת הרכז על ידי רועי הובר, קשה לראות אותו הופך לבעל הבית המרכזי על הפרקט – פחות או יותר כמו שהיה בעונה האחרונה עם איתן בורג בנתניה.

Barak Peleg – Photo Credit: FIBA

4 תגובות

 1. אודם

  רק אירופה

 2. דור

  אולי בעירוני רמת גן שמחפשת ישראלי מוביל

  • רן

   באר שבע או גליל לעונה הקרובה גם ככה אם ילך לגדולות ישאילו אותו

 3. גיל

  אין שאלה בכלל גליל או באר שבע עם עדיפות לגליל השחקנים הכי גדולים עברו שם זאת המקפצה הכי טובה לגדולות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!