הצלפים הכי טובים: דירגנו את קלעי השלשות הגדולים ביותר בישראל ב-5 השנים האחרונות לפי אחוזים. היכן ממוקם כל שחקן ברשימה?

ספט 15, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

משחק הכדורסל המודרני משתנה כל הזמן. אחד ההיבטים החשובים ביותר במשחק כיום, שבלעדיו שום קבוצה לא יכולה להצליח, זה הקליעה מחוץ לקשת. כעת, יצאנו לבדוק בעזרת האתר של מנהלת הליגה מיהם הכדורסלנים שמובילים את ליגת העל הישראלית באחוזים לשלוש ב-5 השנים האחרונות (החל מעונת 2015/16). החישוב כולל כמובן את משחקי העונה הסדירה וגם את משחקי הפלייאוף.

FIBA

5. עמית שמחון- 38%
העולה החדשה הפועל חיפה הייתה צריכה לבנות הקיץ סגל שראוי ומתאים לרמה הגבוהה של ליגת העל. הקבוצה של אלעד חסין ידעה שהיא חייבת להצטייד בשחקן ישראלי בכיר, ושמחון שחתם בצד האדום של חיפה אכן עונה להגדרה במדויק. אחד הקלעים הטובים שצמחו כאן בשנים האחרונות שיחק לאחרונה בהפועל אילת, מכבי חיפה, הפועל חולון והפועל באר שבע, ובכל אחת מהקבוצות הוא הציג קליעה יציבה לפחות בעונה הסדירה. מבחינת האחוזים מחוץ לקשת, העונה החולפת הייתה הטובה ביותר בקריירה של הסווינגמן בן ה-30 עם 47.3% במדי חולון ובאר שבע.

Dov Halickman Photography

4. ג’ון דיברתולומיאו- 39.2%
כששומעים את השם של קפטן מכבי תל אביב סביר להניח שהמילה “הגנה” היא הראשון שתעלה לכם לראש. אבל בשקט-בשקט (נו טוב, חוץ ממשחקי הבית של מכבי ת”א שבהם כל שלשה שלו היא חגיגה גדולה) דיברתולומיאו הוא אחד הקלעים הטובים בישראל. עונת הקליעה הטובה ביותר של המתאזרח הנהדר הייתה 2017/18, כאשר השחקן בן ה-29 קלע ב-43.5% מחוץ לקשת בעונה הסדירה, כשבפלייאוף השיא שלו היה 55.3% מדהימים בעונת 2016/17, שבה הוביל את מכבי חיפה לגמר סנסציוני. נציין כי בשנתיים האחרונות חלה ירידה מסוימת באחוזים של הרכז מחוץ לקשת.

Dov Halickman Photography

3. גיא פניני- 40.5%
השם הכי לא מפתיע ברשימה. אחד הווינרים הגדולים בתולדות הכדורסל הישראלי מזוהה בעיקר עם שלשות במאני-טיים, וממש לא חסרות לכך דוגמאות. בשנים האחרונות שיחק פניני בן ה-37 במדי מכבי תל אביב והפועל חולון, כשעונת 2016/17 הייתה הטובה ביותר שלו בטווח השנים שנמדד ברשימה עם 41.4% מחוץ לקשת בעונה הסדירה. לראשונה בקריירה, הפורוורד הוותיק קולע 4 פעמים בטווח של 5 שנים בכ-40% מחוץ לקשת בעונה הסדירה.

Dov Halickman Photography

2. תמיר בלאט- 40.9%
כשאלבה ברלין הגרמנית החתימה את תמיר בלאט, סביר להניח שהקליעה הייתה אחת הסיבות הבולטות לכך שהיא באמת חשקה בשחקן. הרכז, שיעביר עונה נוספת בהפועל ירושלים אחרי ששיחק במדי הפועל תל אביב והפועל חולון, דייק בסביבות ה-40% מחוץ לקשת בכל 5 השנים האחרונות. עונת השיא של השחקן בן ה-23 הייתה העונה החולפת, שבה קלע ב42.8% מחוץ לקשת בעונה הסדירה ו-43.8% בפלייאוף.

Dov Halickman Photography

1. יהונתן שולדבראנד- 44.5%
נוהגים לומר בכדורסל שהקליעה של השחקנים המבוגרים רק הולכת ומשתבחת עם השנים. שולדבראנד מייצג את האמרה הזאת בצורה הכי טובה. הפאוור-פורוורד בן ה-37 של הפועל אילת, שמחזיק בתואר השחקן המבוגר ביותר בליגה, קלע ב-40% לפחות בעונה הסדירה בכל 5 העונות האחרונות בליגה (!). עונת 2017/18 הייתה עונת השיא של השחקן מחוץ לקשת בעונה הסדירה עם 48.4% במדי עירוני נהריה, כשבפלייאוף הגיע לשיאו עם 50% בנהריה בעונת 2016/17, בסדרה הבלתי נשכחת נגד הפועל ירושלים. התחנה האחרונה של השחקן לפני הגעתו לנהריה הייתה מכבי אשדוד.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!