הצד החיובי, הישראלי שצריך לקבל דקות של זר והאוהדת שפגשתי: על ההפסד של קריית אתא למכבי ת”א

ספט 29, 2023 | גביע, כדורסל

על ידי Hanan Spond

השקענו והחלטנו להדרים לתל אביב יחד עם שאר אוהדי האולטראס למשחק רבע גמר גביע ווינר בין עירוני קריית אתא למכבי ת”א. התיישבנו מאחורי השחקנים. המקום הכי טוב לעודד את השחקנים. זה כמובן לא הספיק. מה אמר המדד? למה צריך להסתכל על רצף המשחקים הקשים בליגה בצורה חיובית ואיך זה מתקשר לבייטמון? תשובה בסוף.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

ברמה הקבוצתית אחרי שבמשחק שמינית הגמר ראינו אחוזי עונשין מצוינים הפעם המצב היה אחר לגמרי. 66% מקו העונשין. הרבה פעמים שההגנה לא הייתה בדגש על הרבע הראשון והאחרון. במשחק מול מכבי ת”א צריך להיות לא פחות ממושלם. עם יכולות כאלו גם את שמינית הגמר לא היינו עוברים. ואם נסתכל על הצד החיובי, בשנה שעברה במפגש הראשון בין הקבוצות זה נגמר ב-40 הפרש. הפעם רק 25 נקודות. יכל להיות יותר גרוע.

Photo Credit: Hanan Spond

מה המדד ראה? בעיות ההגנה השפיעו על המדד בצורה משמעותית.

בהחלט קשה לנצח (ועוד את מכבי ת”א) כשוויטינגטון בערב גרוע, מסיים עם 3 נקודות ולא מספיק דומיננטי. סיים עם 0.17 במדד. לפי הסטטיסטיקה של העונה שעברה אחרי משחק של חד ספרתי מגיע משחק שלו עם דו ספרתי.

שחקן נוסף שהיה רחוק מהיכולות שלו הוא בייטמון שלא צלף מחוץ לקשת והיה נראה שלא נכנס טוב למשחק. סיים עם 0.31 במדד.

מיקסל במשחק לא רע עם 0.48 במדד. סיים עם 10 נקודות. ההשפעה שלו היתה בעיקר ברבע השני והשלישי.

Photo Credit: Hanan Spond

סטיבנס ממשיך להוביל את המדד ועם משחק מצוין סיים עם 11 נקודות ו-6 ריבאונדים. סיים 0.69 במדד.

מהצד הישראלי, רז אדם ממשיך את המומנטום שלו. הגיע למשחק ולא התרגש יותר מדי מלשחק נגד מכבי ת”א. הניסיון רב השנים שלו בליגת העל עשה את שלו. 11 נקודות, 5 ריבאונדים ו-4 אסיסטים. הרבה מהלכים חכמים. סיים עם 0.58. משחק של עוד ארבעה שחקנים כמוהו על המגרש והיינו רואים משחק אחר. לדעתי צריך לקבל כמות דקות זהה לשחקנים הזרים.

פלטין נתן משחק טוב בעיקר במחצית הראשונה. סיים עם 6 נקודות, 3 חטיפות (ממוצע החטיפות שלו בעונה שעברה) ו-2 אסיסטים. סיים עם 0.34 במדד.

שרף, שהראה מהלכים מצוינים בחדירה לסל וחילק שלושה אסיסטים (את כולם ברבע האחרון), סיים עם 0.31 במדד. לקח זריקות טובות שלא נכנסו. בפעם הבאה זה ייכנס.

Raz Adam – Photo Credit: Yehuda Halickman

פורת כרגיל נלחם קשה על הריבאונדים. ראינו את המלחמה שלו מול הזרים של מכבי ת”א. בהחלט מוערך. סיים עם 9 נקודות ו-0.27 במדד.

עמירם וקפלן לא שיחקו מספיק.

לסיכום, ובשביל האופטימיות, אני אצטט מתוך הראיון של ג’יימס בייטמון לאתר “ספורטס רבי” משפט שחשוב לקחת מהמשחק ולקראת המשחקים הקרובים הקשים בליגה: “… אנחנו נמצאים במבחן קרב, אז עכשיו אנחנו יכולים לראות איפה אנחנו מדורגים מול הטובים ביותר, כך שזה טוב לקבל משחק מוקדם בין אם זה משחק הליגה הראשון ובין אם זה עכשיו…”.

James Batemon – Photo Credit: Yehuda Halickman

פינת “אוהד בטור”, והפעם אוהדת. נפגשתי במחצית עם שירי שטרית, אוהדת עירוני קריית אתא. הגיעה במיוחד ברכבת עם שני הילדים כדי לעודד את עירוני קריית אתא כי חשבה שלא יהיו מספיק אוהדים. את הבעל היא השאירה בבית. כל הכבוד על ההשקעה.

ובפינת העדכונים, ראשית, מזל טוב לגיא פלטין, המכונה בקרב האוהדים “איש העכביש” שנותן את הכל על המגרש. המדד לא משקר.

שנית, כולם מוזמנים להפנינג פתיחת העונה המסורתי של עירוני קריית אתא שמתחיל ביום ראשון ב-17:00 ברמז. יש משחק אימון גם מול הפועל עפולה. מגיעים לעודד. יהיה כיף.

חנן

Photo Credit: Hanan Spond

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!