הפועל תל אביב הדהימה את הפועל ירושלים בארנה עם המאמן החדש יאניס קאסטריטיס, הזרים כיכבו

ינו 31, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

1. יאניס האדום. הפועל תל אביב חיפשה במשך תקופה ארוכה מאמן אחרי הפיטורים של אריאל בית הלחמי. היא שקלה להחתים את שרון דרוקר, אבל לבסוף החליטה ללכת על מאמן זר, מומלץ יווני, כשבזמן הזה הפסיד עוזר המאמן ברק לדרר על הקווים למכבי תל אביב בדרבי. המאמן הנבחר היה יאניס קאסטריטיס. אחרי ההצלחות של יאניס ספרופולוס במכבי תל אביב וסטפנוס דדאס בהפועל חולון, האדומים רצו להשתתף בחגיגת ההתייוונות שאופיינית לכדורסל הישראלי בחודשים האחרונים. ועל פי המשחק הראשון של המאמן בתפקיד, היא גם פגעה איתו בול. חוץ מפיגור 5:0 בפתיחת המשחק, האדומים הובילו במשך כל הדרך, דווקא באולם הפיס ארנה. תל אביב עשתה ככל העולה על רוחה באולם שבו ירושלים לא הפסידה בו העונה (מאזן 15:0 בכל המסגרות עד למשחק), ולהצלחה היו סיבות רבות. הקבוצה קלעה 91 נקודות וספגה רק 80 מול קבוצה שבדרך כלל מצויינת מבחינה התקפית, מסרה 27 אסיסטים, חטפה 9 כדורים, שלטה בצבע עם 58 נקודות בהתקפה והורידה 36 ריבאונדים לעומת 31 של ירושלים. קפטן הקבוצה תומר גינת, שקלע 17 נקודות (כולל 3 שלשות ב60 אחוז), הוריד 9 ריבאונדים ומסר 4 אסיסטים בדרך למדד יעילות 24 ב34 דקות דיבר על המפתחות לניצחון, המאמן החדש והדגיש שהקבוצה צריכה ליצור המשכיות, כאשר לפני המשחק ניצבה במקום ה11 מתוך 12 קבוצות בליגה: ”אני חושב שמהפתיחה פחות או יותר הראינו שהגישה השתנתה ושיחקנו אחד בשביל השני. כמו שרואים זה משחק קשה עם מאמן חדש וסיטואציה לא כל כך נוחה, אבל ההגנה שלנו וההקרבה שלנו עשו את ההבדל. המאמן החדש זה חלק מהעניין, אנחנו צריכים לדאוג שזה לא יהיה רק אפקט המאמן החדש. חשוב שנמשיך לשחק אחד בשביל השני ולהקריב פאולים בשביל הקבוצה. כמו שאמרתי כל אחד נתן מעצמו הרבה יותר, זה התבטא גם בשפת הגוף, נמשיך ככה קדימה ונתכונן בצורה הכי טובה למשחק נגד חולון”. המאמן קאסטריטיס החמיא לשחקניו ולאנשים שסובבים את המועדון, כשבנוסף הדגיש שחייבים ליצור המשכיות לאורך זמן: ”כמובן שזה מאוד חשוב בשביל הקבוצה והאוהדים שניצחנו, גם בשביל הצוות והשחקנים. כולם יודעים שהייתה לנו תקופה קשה ב2-3 שבועות האחרונים, מהסיבה הזאת זה היה ניצחון גדול. אני רוצה לתת 100 אחוז קרדיט לשחקנים שלי, הם היו פייטרים וזה לא התחיל היום אלא באימונים לפני כמה ימים, פגשתי שחקנים שמוכנים להילחם ולהקריב ורוצים להשתפר. הקרדיט מגיע גם לצוות המקצועי שלי שעזר לי מאוד בימים האחרונים ולכל אחד מסביב לקבוצה שעושה את הדברים בצורה טובה ודואגים שהכל נמצא בשליטה. ניצחון כזה הוא חלק מהתהליך, אנחנו רוצים לשמור על יציבות וזה מה שננסה לעשות. אנחנו רוצים שכולם יהיו בריאים ומוכנים להמשך. אני רוצה לתת קרדיט לירושלים על הבטחת יתרון הביתיות בליגת האלופות. לא היה לנו מספיק זמן לעשות קסמים בכמה ימים, מה שחשוב לכולנו הוא שנשמור על היציבות וההתלהבות לאורך כל הדרך. זה באמת טוב שאני חדש בקבוצה ורואה את הסיטואציה בדרך חדשה ואחרת. אני יכול להגיד אחרי הימים האלה שיש לשחקנים אישיות נהדרת על ומחוץ לפרקט, הם נשארים ביחד וצריכים לעבוד ביחד, אם דבר אחד מהדברים האלה יעלם לא נצליח”. הפועל תל אביב יכולה להיות מרוצה מאוד מהמאמן החדש, שהציג בכורה שהראתה שהשלם גדול מסך חלקיו. אם הוא ושחקניו יהיו יציבים לאורך זמן, הרי שהעיר תל אביב תצטרך לבחור בין יאניס הצהוב לבין יאניס האדום.

2. לא זרים למקצוע. הפועל תל אביב משחקת עם 4 זרים שלא פתחו איתה את הקיץ ואת העונה. זוהי עובדה. ועד עכשיו הזרים שיחקו לבד, כאינדיבידואליים ולא כקבוצה תחת אריאל בית הלחמי. אבל תחת קאסטריטיס זה נראה, לפחות במשחק הראשון, שונה מאוד. הזרים זינקו על כדורים, הקריבו עבירות בשביל הקבוצה ושיחקו עם מוטיבציה גבוהה מהרגיל באולם קשה מאוד. מארק ליונס, שסבל מלא מעט משחקים חלשים העונה היה המצטיין עם 23 נקודות, 11 אסיסטים ו5 חטיפות (!) בדרך למדד יעילות 28 ב35 דקות, בנוסף למדד הפלוס מינוס הגבוה על הפרקט (+22);לטאביוס וויליאמס, שנראה מצויין מאז הגיע לקבוצה מהפועל חולון שיחק 34 דקות, קלע 21 נקודות (9 מ10 מהשדה!) והוריד 8 ריבאונדים בדרך למדד 28;ג’ורדן המילטון שיחק 28 דקות, קלע 19 נקודות, הוריד 5 ריבאונדים, מסר 3 אסיסטים וחטף 3 כדורים בדרך למדד 23;ולנזל סמית’ ג’וניור, שלא היה טוב מבחינה התקפית (7 נקודות ב38 דקות) ונמצא בתקופה לא טובה היה מצויין באספקטים אחרים של המשחק כאשר הוריד 6 ריבאונדים ומסר 6 אסיסטים. בסך הכל, חיברו ארבעת הזרים 70 נקודות מתוך 91 שקלעה הקבוצה. ”ההגנה הייתה המפתח לניצחון, שיחקנו חזק וקלענו זריקות, מארק ליונס עשה מהלכים גדולים. אנחנו משחקים אותו הדבר בהגנה כמו מקודם, ככה פתחנו. כדי לשמור על יציבות נצטרך להמשיך ככה”, סיכם וויליאמס את הניצחון.

3. הפועל ירושלים הפסידה לראשונה העונה בבית. עד עכשיו ירושלים הייתה דומיננטית בבית, אך כשהיא לא רושמת את הכוכב שלה ג’יימס פלדין למשחק, אז התוצאה בהתאם כשרוב השחקנים שלה ביום רע. הקבוצה שיחקה פחות מ48 שעות אחרי שהבטיחה יתרון ביתיות בליגת האלופות בשעה פחות נוחה (13:30), וביום פחות נוח, רגע לפני שהשבת נכנסת (שישי בצהריים). היחידים שהופיעו להתמודדות היו כרגיל טיישון תומאס (23 נקודות) וג’ייקובן בראון (20 נקודות), כשגם תמיר בלאט שנפצע שיחק בצורה יחסית טובה (15 נקודות). מבחינה קבוצתית, ירושלים איבדה נקודות מהקו (16 מ24), הייתה ביום קליעה חלש מחוץ לקשת (6 מ27, 23 אחוז), והייתה רכה במיוחד בהגנה (ביצעה 15 עבירות, 5 בלבד במחצית הראשונה). ”אנחנו נדבר על ההפסד הזה בדיעבד אם זה עשה לנו טוב או לא, בכל דבר שקורה צריך להוציא את הדברים הטובים. זה סימבולי שהפסדנו אחרי הבטחת הביתיות באלופות, הארנה לא תנצח לנו משחקים, האוהדים לא יכולים לשמור בשבילנו. אני לא אוהב את איך ששמרנו, לא מסרנו מספיק אסיסטים (16), הם רצו את זה יותר מאיתנו וניצחו בצדק. אני פחות מתחבר למציאת תירוצים, לא לכל משחק אתה מגיע עם האקסטרה. מחוייבות מתבטאת גם בחוסר ביצוע העבירות, כולם כולל כולם לא היו מספיק אגרסיביים, כל הקבוצה הגיעה חסרת אנרגיות ולא מספיק אגרסיבית בהתקפה. כרגע קופשאס הוא חלק מאיתנו, להחתמה שלו חיכינו לסוף הקיץ למקרה שיקרו כל מיני דברים. הסיפור עם טרנט שאי אפשר היה לצפות מראש שינה דברים, ניתן לו מספיק זמן להיכנס לעניינים ונראה מה נעשה משם”, אמר קטש על ההפסד בבית, מינדאוגאס קופשאס לו מחפשים בקבוצה מחליף וטרנט לוקט שאימו נפטרה. שלווין מאק, שקלע נקדה אחת בלבד ב22 דקות דיבר סיכם את ההפסד: ”אני לא חושב שההגנה לא עובדת, כל אחד צריך לשחק בצורה חזקה יותר. לפני שאני וג’ון (הולנד) הגענו היו כמה שחקנים שהחמיצו משחקים, זה קורה כל הזמן שמפסידים משחקים, יש את הגביע עוד מעט ונצטרך להשתפר. העייפות לא שיחקה תפקיד, היריבה קפצה עלינו מהפתיחה ואני והחברים שלי תמיד נהיה רעבים לניצחון”. ירושלים נראית חלשה לאחרונה בליגה, עם 3 הפסדים בארבעת המשחקים האחרונים, כשהניצחון היחיד הושג נגד מכבי אשדוד החלשה. כמו מכבי תל אביב שהפסידה בביתה לריאל מדריד ביורוליג, אם ירושלים לא תשחק בצורה מספיק טובה אז היציעים לא יעשו עבורה את העבודה.

המשחק
הפועל ירושלים אירחה את הפועל תל אביב בהיכל הפיס ארנה למשחק במסגרת ליגת ווינר.
ירושלים של המאמן עודד קטש מגיעה למשחק אחרי שניצחה בליגת האלופות של פיב”א את בורגוס, כשקודם לכן הפסידה בחוץ למכבי חיפה בליגה. בירושלים לא ישחק ג’יימס פלדין, שנשאר מחוץ לסגל.
תל אביב מגיעה למשחק עם מאמן יווני חדש על הקווים, יאניס קאסטריטיס, שמצטרף לקבוצה אחרי שהפסידה בדרבי למכבי תל אביב אליהו.
ירושלים פתחה את המשחק עם 5:0 מהיר, אלא שאז תל אביב הגיבה בריצת 11:0 בראשותו של לטאביוס וויליאמס, 11:5 לטובתה. ירושלים חזרה לעצמה כאשר נכנסה לקצב ונהנתה משלשה של בר טימור, 15:15. תל אביב שטפה את הפרקט עם מספר מהלכים גדולים, 21:15 לטובתה. עד לסיום הרבע הראשון לא השתנה הרבה, 21:17 לתל אביב.
מארק ליונס פתח את הרבע השני בצורה מצויינת, 30:22 לתל אביב. תל אביב עלתה ליתרון 11, אלא שאז ירושלים צמצמה את ההפרש בזכות ג’ייקובן בראון, 39:35 לתל אביה. עד לסיום המחצית הראשונה תל אביב הגדילה במעט את היתרון, 41:35 לתל אביב.
ג’ורדן המילטון ווויליאמס פתחו את הרבע השלישי בצורה טובה, 53:42 לתל אביב. תל אביב עלתה ליתרון, אלא שאז הגיע תמיר בלאט עם מספר צליפות מחוץ לקשת, 58:50 לתל אביב. תל אביב החזירה את היתרון לדו ספרתי עם סיום הרבע השלישי, 64:54 לטובתה.
טיישון תומאס קלע את כל ששת הנקודות בפתיחת הרבע הרביעי וצמצם את ההפרש, 64:60. לנזל סמית’ ג’וניור ותומר גינת המשיכו לעשות ככל העולה על רוחם עבור תל אביב, 81:68 לטובתה. עד לסיום התנהל גארבג’ טיים כשבשיאה תל אביב עלתה ליתרון 15 נקודות, 91:80 בסיום.
הרבו לקלוע לירושלים: טיישון תומאס עם 23 נקודות, ג’ייקובן בראון עם 20 נקודות, תמיר בלאט עם 15 נקודות.
הרבו לקלוע לתל אביב: מארק ליונס עם 23 נקודות (11 אסיסטים), לטאביוס וויליאמס עם 21 נקודות, ג’ורדן המילטון עם 19 נקודות, תומר גינת עם 17 נקודות.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!