הפועל ירושלים, שון דאוסון וטל בן חיים הבלם: שבת שלוש

אוג 27, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

שמות נוצצים = מנויים, וגם הישגים?

קשה להתעלם ממסע הרכש של הפועל ירושלים ביום רביעי האחרון. היא החתימה תוך שעות ספורות שלושה שחקנים, וכל שם בצבע. ההחתמה הראשונה, של ת’ון מייקר, הייתה הכי בלתי צפויה, ממספר סיבות. ראשית, לא פורסם בתקשורת שמייקר מועמד לירושלים, כך שההודעה על צירופו נפלה כרעם ביום בהיר. שנית, מי דמיין ששחקן כה מוכר ובעל פוטנציאל, ששיחק עד כה רק באן.בי.איי אחרי שנבחר במקום העשירי בדראפט 2016, יגיע לאירופה ודווקא לירושלים מליגת האלופות? עוד נחזור למייקר, אבל קודם נעבור להחתמה הבאה.

השם של השחקן הבא שחתם בקבוצה של המאמן אורן עמיאל גם לא הודלף לתקשורת. זה היה שון קילפטריק, שהרזומה המכובד שלו מדבר בעד עצמו, והוא נחשב למניה הכי בטוחה מבין ההחתמות האלו. בכל יום אחר היו מדברים על ההחתמה הזאת רבות, אבל תשומת הלב שהשניים האחרים לקחו הייתה גדולה מאוד בעקבות השם שלהם.

עכשיו זה הזמן להגיע להחתמה האחרונה, שדווקא כן הודלפה, של אנתוני בנט. מי שנבחר ראשון בדראפט 2013 ונחשב על פי רבים לפלופ הכי גדול בהיסטוריה לא סיפק את הסחורה על הפרקט כמעט בכל תחנה שבה היה, וקשה להאמין שבירושלים זה ישתנה. זה בדיוק מה שמחזיר אותנו אל מייקר – אם מקשיבים לאנשים שסיקרו את השחקן מבינים שיש סיכוי לא קטן בכלל שהוא לא יצליח בירושלים, למרות הפוטנציאל הגדול.

במשך רוב הקיץ מכירת המנויים של ירושלים הייתה רחוקה מלהמריא. הבנייה האיטית של הסגל גרמה לחלק מהאוהדים לאבד תקווה, ואפשר היה בהחלט להבין את האנשים שלא התרשמו מהבנייה. כעת, נדמה שרוב ההחתמות החדשות נועדו לסייע למכירת המנויים, שכן הקבוצה שברה שיא קבוצתי של מנויים שנמכרו במהלך 24 שעות עם מספר מדהים של 1017, יותר מהשיא הקודם שהגיע לאחר ההצטרפות של אמארה סטודמאייר באוגוסט 2016 עם 650 מנויים חדשים. התחושה היא שירושלים מייחלת לנס על הפרקט עם חלק מהשחקנים החדשים, ובינתיים היא תהיה מרוצה מההתקדמות במכירת המנויים.

הפועל ירושלים

החזרה של שון דאוסון להרצליה מסקרנת במיוחד

בני הרצליה השלימה השבוע את הסגל שלה, ומתוך כל השמות המסקרנים אפשר לסמן את שון דאוסון בתור השם הכי מסקרן. דאוסון חזר השבוע לקדנציה שנייה במועדון אחרי שחווה בספרד שנים קשות שכללו לא מעט פציעות. כעת, הוא מגיע לקבוצה של המנהל המקצועי זופר אבדיה והמאמן אורן אהרוני, כדי להציג יכולת גבוהה שתגרום לו שוב להיות אחד השמות החמים ביותר בכדורסל הישראלי. דאוסון, שהגיע לשיאו בזכייה של מכבי ראשון לציון באליפות המדינה בעונת 2015/16, בהחלט מסוגל להציג ניצוצות שיזכירו את הימים ההם. שיהיה בהצלחה.

Shawn Dawson – Photo Credit: Bnei Herzliya

טל בן חיים הבלם – מודל לחיקוי עבור כל ספורטאי

זו לא טעות שאנחנו מערבים הפעם כדורגל בכדורסל. כי טל בן חיים הבלם, שפרש השבוע מכדורגל, צריך להוות דוגמא עבור כל ספורטאי ישראלי באשר הוא. בן חיים הגיע לפסגות הכי גבוהות של עולם הכדורגל, כששיחק לא מעט שנים בפרמייר ליג – הליגה הטובה בעולם. ולא סתם בן חיים שיחק באנגליה, אלא אף הגיע למועדונים בכירים כמו צ’לסי ומנצ’סטר סיטי. אז מה הקשר בדיוק לכדורסל? כמו עומרי כספי, גל מקל ודני אבדיה שהגיעו לליגה הטובה בעולם בכדורסל, האן.בי.איי, דרך עבודה קשה ללא פשרות, כך גם בן חיים הצליח לעשות קריירה מפוארת בליגה הטובה בעולם, רק בענף הכדורגל. בתור מי שבתקופתו כיכב יוסי בניון, יכול להיות שההקבלה הכי מתאימה, פחות או יותר, היא בין בן חיים לגל מקל. בכל מקרה, בן חיים הוכיח שכל ספורטאי מסוגל להגשים את החלומות שלו אם רק יעבוד קשה ויתמיד, וגם כדורסלנים צעירים יכולים להסתכל על הפרישה שלו השבוע ולראות בו מודל לחיקוי.

Tal Ben Haim – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!