הפועל ירושלים פותחת את עונת 2019-20

אוג 25, 2019 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל ירושלים פותחת את עונת 2019-20 ולשם כך היא התכנסה במלון קראון פלאזה ירושלים.

במקום נכחו בכירי הקבוצה וצוות האימון, כשגם הקפטן החדש בר טימור והזר המצטיין ג’יימס פלדין הגיעו כדי לדבר על העונה שבפתח.
את אירוע הפתיחה לעונה התחיל המנכ”ל גיא הראל שדיבר על לא מעט נושאים בוערים כולל מינויו של טימור לקפטן: ”מעל 23 שנה אנחנו עם קראון פלאזה. תודה לצוות על ההנהלה והאירוח. בעונה שעברה היה לנו חיבור מצויין, זכינו בגביע המדינה ועשינו עונה עם מאזן נהדר בישראל ובאירופה. תודה רבה למי שהיה איתנו בעונה שעבר ואיננו ובמיוחד לליאור אליהו שהיה איתנו 6 שנים וביחד עם יותם הלפרין שינה את הפועל ירושלים, ליאור איש יקר. כל קיץ מאתגר מחדש עם בעלים שמשקיעים הרבה כסף, מאמץ ונשמה כדי שתהיה לנו אווירה טובה של עשייה. ביחס לתקופה המקבילה לעונה שעברה אנחנו בעלייה יחסית במספר המנויים, וזה מראה על אמון עם הקהל. בנינו קבוצה שלפחות על הנייר יותר קשוחה ואגרסיבית מהעונה שעברה. הקבוצה יותר צעירה והשחקנים שפה הם אלה שרצינו. בגלל שהיינו שקטים הקיץ קל לשכוח שהארכנו חוזה עם טיישון תומאס. אין מה לדבר על מטרות כי ב4 השנים האחרונות זכינו ב2 אליפויות וגם בגביע בעונה שעברה. אנחנו מועדון ווינרי שזוכים בו בתארים. המטרה היא להביא את הפיינל פור של ליגת האלופות לכאן. שאלו את בר טימור ב2010 מה המטרות שלו. בהתחלה הוא מר שהוא רוצה לשחק בליגת העל. הוא קודם כל הגיע לליגת העל בערך שנתיים אחרי. אחרי זה הוא אמר שהוא ישחק באירופה. זה קרה עם אלבה ברלין. אחרי זה הוא אמר שהוא רוצה לשחק בהפועל ירושלים ועכשיו הוא אפילו הקפטן. תמיד מרגש לפתוח עונה, עכשיו ניתן לכדורסל לדבר. עודד דיבר על שאר האנשים שעובדים במערכת. עברנו עונה ראשונה עם יותם שהיה הספורט דירקטור. ההתחלה של יותם הייתה קשה וזה טבעי אבל הקיץ הייתה עליית מדרגה. כל העובדים במועדון זה הפועל ירושלים. אנחנו בנינו את הסגל שרצינו ויש לנו 4 ישראלים בכירים מאוד. בנוסף, דביר רינגוולד יהיה בסגל עונה הבאה וגם דניאל רוזנבאום. לאמארה סטודמאייר יש את החשיבה והכיוונים שלו והוא מבין שאנחנו עושים את מה שטוב לקבוצה. כל החתמה שאנחנו עושים הוא יודע לפני, אנחנו בקשר יומי איתו, יש תקציב בשבילו כי הוא מעל לכל אבל כרגע זה לא על הפרק. אנחנו כולנו עזבנו את שאיפות היורוליג בלי קשר לשאיפה של אורי אלון. זה לא קרה כי ביורוליג לא רצו, ליגת האלופות זאת תחרות קשה כפי שאתם רואים. היה לנו מאזן נהדר בליגת האלופות בעונה שעברה ואם נעשה מאזן כזה בעקביות אני בטוח שנגיע רחוק”.

ג’יימס פלדין, שהיה מהשחקנים הטובים בקבוצה בעונה שעברה ובשלב מוקדם בעונה חתם על הארכת חוזה דיבר על הקיץ שהיה ועל החלק שלו בסגל שנבנה: ”אני רציתי לעזור למועדון. המשכתי פה כדי לנצח משחקים. המאמן שאל אותי מה הדעה שלי לגבי חלק מהשחקנים שהגיעו ועזרתי במה שיכולתי והתקשרתי אליהם. אני שמח עם מי שהחתמנו ואהיה שמח לעשות את זה גם בקיץ הבא. אנחנו רק באוגוסט ורק הגעתי אתמול. זה תהליך ארוך ואני פה לעזור לבר שיהיה הקפטן. יש לנו בחורים טובים ואני מתרגש, רוצה להתחיל ואפילו לשפר את העונה החולפת. המאמן עושה את מה שנכון מבחינה מקצועית ומשאיר את השחקנים שהוא רוצה. אני אוהב את השחקנים שיש והבאנו 2-3 שחקנים קשוחים יותר”.

המאמן עודד קטש, שהוביל את הקבוצה לזכייה בגביע בעונה שעברה דיבר על הקבוצה שנבנתה, בר טימור, המטרות ועוד דברים: ”אני מתרגש לא פחות מאשר בעונה שעברה. גיא אמר את רוב הדברים ולכן לא אחזור על זה. ברור שבדיעבד דברים נקבעים על פי תוצאות, מה שאנחנו כן יכולים לעשות זה לקחת את הקבוצה צעד אחד קדימה. היה קשה להיפרד מהשחקנים בעונה שעברה, כל אחד והסיבות שלו, כי באמת היה מיוחד בעונה שעברה. ההמשכיות היא מאוד חשובה ו5 שחקנים ממשיכים איתנו, וזה נתן לנו הזדמנות לקחת הימור כי אנחנו סומכים על מה שיש לנו. אני די משוכנע שעל הבסיס של האופי, החיבור והאנשים הנכונים שמרנו עליהם וזה לא מובן מאליו כמאמן ליהנות כמו שהיה בעונה שעברה. לגבי בר, מגיע לו להיות הקפטן. מה שמבדיל אנשי מקצוע לעומת חובבי כדורסל זה הזיהוי של חוזקות וחולשות ולא קיבלנו החלטות על סמך משחק אחד או ניהול משחק רע שלי, זה לא קורה ככה. בתקופה של הגמר גביע גם ידענו איפה החוזקות ואיפה החולשות. היכולת להצעיר את הקבוצה זה משהו שעשינו, מן הימור שלקחנו. עיבינו עמדות אחרות על סמך האופי שיש לנו בקבוצה ויש לנו שחקנים שהם מובילים בכל קבוצה שבה הם יהיו, ועוד כאלה שצריכים לעשות צעד קדימה בהיבט הזה. יש עמדות יותר עמוסות וזה נעשה עם מחשבה וביטחון על האופי של השחקנים כולל ג’יימס שיושב כאן והשחקנים מבינים שההצלחה שלהם תימדד על פי ההצלחה של הקבוצה. אפשר לעשות התאמות קבוצתיות כל עוד אנחנו יותר אגרסיביים. יש המון מחשבה ושיחות בסגל איך לבנות את הקבוצה. הבאנו את השחקנים שהכי מתאימים לנו. אני משוכנע שנצליח לעשות את זה ולהגיע רחוק. אין משהו בעייתי בכמות הישראלים הבכירים שלנו. בסופו של דבר זה כדורסל ואני מביא את השחקנים הכי טובים שאפשר לקבוצה המסוימת שאני מתעסק בה. אני גאה בכל הישראלים שיש לנו וכמובן שאנחנו גם צריכים להתייחס לחוקים. במסגרת השוק שהיה לנו הבאנו את השחקנים הכי טובים ללא קשר לתעודת הזהות. אנחנו מאוד מקווים שהשנה נוכל לעמוד במטרות. בשני המשחקים נגד טנריפה בליגת האלופות בעונה שעברה נכשלנו. כדורסל עושים קודם כל בשביל האוהדים. אנחנו יודעים איפה היינו חסרים ואנחנו רוצים להתפתח”.

לסיום, הקפטן החדש בר טימור, עבורו זאת עונה שישית בקבוצה הודה על הבחירה בו לקפטן הקבוצה ועל הסגל שנבנה: ”קודם כל זאת עונה שישית שאני פותח פה אבל הכי מיוחדת עבורי ואני מאוד מתרגש כי אני יודע כמה התפקיד הזה משמעותי. מודה לגיא לעודד ולצוות על הבחירה בי לקפטן. אנחנו נעשה את כל מה שאנחנו יכולים העונה. סוף סוף הגעתי למצב שאני הכי ותיק ודי חיכיתי לזה. יש לחץ וציפיות. לאורך השנים היו לידי 2 הדוגמאות והקפטנים, יותם וליאור שלמדתי מהם מה לעשות. זה סוג של אתגר בשבילי אבל אני מאוד מצפה לזה ונעשה את ההכי טוב שלנו. אין קשר בין תפקיד של קפטן לדקות משחק וזה לא עבר לי בראש. כמו שאמרו פה לפני אני מתחבר מאוד להמשכיות ולאופי של השחקנים. העובדה שהשאירו 5 שחקנים, 3 מהם זרים, זה לא מובן מאליו. השחקנים שמים את הקבוצה לפני הכל ולא את עצמם וזה מה שאני הכי אוהב”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!