הפועל ירושלים מתכוננת למשחק נגד רסטה וכטה בליגת האלופות של פיב”א

אוק 29, 2019 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל ירושלים תארח את רסטה וכטה למשחק הבית השני שלה בליגת האלופות של פיב”א במסגרת המחזור השלישי בשלב הבתים של המפעל. ירושלים מגיעה למשחק אחרי ניצחון ביתי מרשים על אא”ק אתונה אך גם אחרי הפסד בקלאסיקו הישראלי למכבי תל אביב בתוצאה 89:73. המאמן עודד קטש צפוי לשלב פעם נוספת את מינדאוגאס קופשאס שלא רשום בליגת ווינר, וכן את אייזיאה קאזינס שלא הרשים בהזדמנויות המעטות שקיבל עד כה.

פורוורד הקבוצה טיישון תומאס, שמאז שחזר מפציעה נמצא בכושר מצויין ובניצחון מול אא”ק אתונה קלע 16 נקודות, כאשר בהפסד למכבי תל אביב קלע 14 נקודות, דיבר באימון המסכם על ההפסד בקלאסיקו, ההגנה על השלשות (ירושלים ספגה ממכבי ומאא”ק שלשות באחוזים גבוהים), על ההתקפה של הקבוצה והיריבה וכטה: ”אנחנו רק צריכים לשכוח מהמשחק הזה, זה היה משחק קשה, ברבע השלישי הייתה לנו נפילה. אנחנו יודעים שאנחנו קבוצה חזקה, אנחנו צריכים לשכוח מהמשחק הזה ולשחק כמו שאנחנו יודעים. אנחנו צריכים לרוץ אחריהם בהגנה, במשחק נגד מכבי הם היו יותר חמים מחוץ לקשת, אא”ק היו מאוד מדוייקים תחת שמירה חזקה, אנחנו צריכים לסמוך על ההגנה שלנו. התקפה בנויה על לחלק את הכדור, אנחנו צריכים להמשיך לסמוך על מה שהמאמן אומר ולדאוג שכולם יקבלו את הכדור. אם כולם ישחקו עם ביטחון זה בוודאי יעזור לנו לקלוע יותר נקודות. אני חושב שבעונה שעברה וכטה הם שיחקו נגד באמברג והביסו אותם, וכשאני שיחקתי בגרמניה הם אפילו לא היו בליגה הראשונה, המאמן שלנו דאג להעביר לנו מידע עליהם. אנחנו צריכים להריץ יותר התקפות, ההגנה שמכבי שיחקה הייתה נהדרת במחצית השנייה אבל כמו שאמרתי אנחנו צריכים לחלק את הכדור ולקחת זריקות עם ביטחון”.


מאמן הקבוצה עודד קטש דיבר על ההפסד בקלאסיקו, על היריבה וכטה, על ההגנה של קבוצתו נגד שלשות, האם ישתף את אייזיאה קאזינס והאם ירשום אותו לליגה כמו שעשתה מכבי תל אביב עם טיילר דורסי, על כך שקבוצתו מסרה 4 אסיסטים בלבד בקלאסיקו ודיבר על הצעירים של וכטה כמו פיליפ הרקנהוף: ”הפסדנו משחק, הייתה מחצית ראשונה שעשינו בה הרבה דברים טובים, אפשר גם לקחת דברים טובים מהמשחק הזה והפסדנו לקבוצה טובה. מחר זה משחק שונה לגמרי, אנחנו רוצים לחזור לנצח כמה שיותר מהר, יהיה משחק לא פשוט מול קבוצה מאוד מאומנת וכישרונית שאוהבת למסור עם המון תנועה בהתקפה, היא גורמת לך לשמור 24 שניות וצריכים להיות מרוכזים ולחזור לקצב שלנו. עם חלק מהזריקות אנחנו כמאמנים יכולנו לחיות בתכנית המשחק, שיחקנו נגד שחקנים עם יכולות אישיות גבוהות, אנחנו לא הולכים לשנות את הההגנה שלנו, חלק מהדברים יכולנו למנוע בהגנה יותר קבוצתית, לא הייתי מסיק יותר מדי משני המשחקים האלה לכל השנה. אנחנו רוצים לשמור יותר טוב אבל בסך הכל אנחנו עושים עבודה טובה ומנצחים משחקים דרך ההגנה. בנוגע לאייזיאה קאזינס אני לא קובע מראש עם מי אשחק, אצטרך להרגיש ולראות איך המשחק יתפתח. זאת בהחלט אחת האפשרויות לרשום את קאזינס לליגה. את העניין של האסיסטים אני לוקח עליי, הגענו עם תוכנית משחק מסויימת, כל משחק הוא שונה ואנחנו קבוצת מסירות טובה. אין לי ספק שאנחנו נחזור למסור וזה אחד הדברים החשובים למשחק מחר. אני בהחלט חושב שבדרך שבה וכטה משחקים הם מאוד קבוצתיים ועושים הרבה דברים בהתקפה שדומים לנו, יש להם הרבה שחקנים צעירים שבדרכם למעלה, אני מאוד אוהב את המאמן שלהם וגם וכטה כמועדון מביאים הרבה פרוספקטים צעירים”.

לסיום, צריך לדבר על עניין הריבאונדים. בפתיחת האימון, קטש, שראה את קבוצתו נופלת בריבאונד בקלאסיקו שאל את שחקניו שאלה פשוטה בכמה הקבוצה הפסידה בהיבט הזה, והם ענו בלי שום היסוס: ”44:26”. קטש המשיך להתמקד בנושא הריבאונד והחדיר בשחקניו: ”תתקיפו את ריבאונד ההתקפה, אל תהיו עצלנים”. ואכן, כדי לנצח את וכטה, ירושלים של קטש תהיה חייבת לשלוט בריבאונד, וכדי לעשות זאת היא תצטרך להתאמץ ובוודאי לא להתעצל.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!