הפועל ירושלים מתכוננת למפגש עם אא”ק אתונה בליגת האלופות

אוק 23, 2019 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל ירושלים תארח את אא”ק אתונה היוונית למשחק הביתי הראשון של הקבוצה במסגרת המחזור השני בליגת האלופות של פיב”א.

אחרי שניצחה את בנדירמה הטורקית בחוץ 73:69 בזכות הופעה גדולה של ג’ייקובן בראון שקלע 19 נקודות, ואחרי שניצחה במשחק הביתי הראשון בליגה את עירוני נהריה, ירושלים תשחק נגד אא”ק החזקה, אותה הקבוצה שניצחה בחוץ אך הפסידה לה בבית בעונה שעברה באותה המסגרת. בקבוצה צפויים לשלב במשחק גם את אייזיאה קאזינס ואת מינדאוגאס קופשאס שלא נרשמו לליגה, כשקיים גם סיכוי שהקפטן בר טימור, שלא שותף במשחק נגד בנדירמה, ישחק.

מאמן הקבוצה עודד קטש דיבר על המשמעות של הקהל בארנה, התחרות בשלב הבתים של ליגת האלופות, האתגר נגד אא”ק, הכושר של ג’יימס פלדין, והאם קאזינס וטימור יקבלו דקות:

”חיכינו הרבה זמן לחזור לארנה לקהל שלנו, אני מאוד מקווה שהקהל ייתן אווירה מיוחדת ומרגשת. כל משחק בליגת האלופות הוא קריטי למיקומים ולהבטחת עלייה למרות שזה מוקדם בשבילי לקבוע איזו קבוצה תהיה למעלה ואיזו למטה. קבוצות יווניות בדרך כלל חזקות ויש לי היכרות עם המאמן היווני לו הפסדתי בגמר העתודה לפני יותר משנתיים. אין לי ספק שכולם מודעים לחשיבות המשחק, מבחינת כדורסל אנחנו אחרי כמה משחקים בהם לא היינו עקביים במשך כל 40 הדקות, ונגד אא”ק נצטרך להיות מרוכזים מהרגע הראשון.

אני לא מסכים עם הקביעה שג’יימס פלדין בתקופה לא טובה, אין לי ספק שהסטטיסטיקה תתיישר והוא יקלע את הזריקה הבאה. ההשתלבות של אייזיאה קאזינס זה לא משהו שאפשר לדעת איך הוא יתפתח, הוא הגיע מכדורסל אחר ונשלב אותו בהדרגה. אא”ק זה שם גדול אבל ההכנות הן רגילות כמו לכל משחק, לדעתי הבית יותר שוויוני ממה שחשבו. השתלבות של בר טימור זה גם לא משהו שקובעים מראש באירופה, אם אנחנו נצטרך את בר אני סומך עליו שהוא יהיה שם”.

פורוורד הקבוצה טיישון תומאס, ששב מפציעה ונראה טוב מאוד כאשר קלע 16 נקודות נגד בנדירמה והיה נהדר גם נגד נהריה דיבר על המפתח המרכזי לניצחון, חברו לקבוצה אייזיאה קאזינס והאוהדים: ”אני חושב שאנחנו מוכנים למשחק. המפתח בשבילנו זה ההגנה וזה היה חלק חשוב מהניצחונות שלנו עד כה. אייזיאה נכנס לקצב כי זאת הפעם הראשונה שהוא משחק מחוץ לארה”ב. זה עדיין מוקדם מאוד העונה, זה משחק גדול כי הפסדנו להם בעונה שעברה. האוהדים שלנו יהיו פה לעודד אותנו ולייצג אותנו”.

קפטן הקבוצה בר טימור דיבר על החזרה הביתה בליגת האלופות, האם הוא ישחק, הכימיה בקבוצה, היריבה אא”ק וחוסר העקביות של הקבוצה במשך 40 הדקות במשחקים רבים: ”הייתה לנו חזרה טובה לליגה בבית ועכשיו אנחנו רוצים לבוא מוכנים לאירופה בבית. אני לא יודע מה התוכניות אם אשחק או לא, זה חלק משגרת החיים בקבוצה הזאת ואני צריך לדעת תמיד להיות מוכן ולהביא את עצמי כשתהיה הזדמנות, יש עונה ארוכה ורק התחלנו, יש הרבה מאוד סבלנות. גם בעונה שעברה הייתה כימה טובה וגם השנה יש כימיה מאוד נעימה, כיף לבוא לפה ולהיות ביחד אחד עם השני גם מחוץ לשעות הכדורסל שלנו וזה דבר חשוב פה בשנים האחרונות. אא”ק מן הסתם קבוצה מעולה עם שחקנים מצויינים, אני לא יודע אם הפסד כזה או אחר ישפיע עליהם כי יש להם שחקנים מנוסים. אני חושב שלתקופת הזמן הזאת זה הגיוני שיש זמנים שאנחנו לא עקביים, אנחנו קבוצה בתהליך למידה ואנחנו ננסה להשתפר ממשחק למשחק ולהיות עקביים יותר”.

אם ירושלים רוצה לנצח יריבה קשה כמו אא”ק, היא תצטרך להיות עקבית ולהציג יכולת גבוהה במשך כל 40 הדקות.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!