הפועל ירושלים מסכמת עונה

יונ 11, 2019 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל ירושלים מסכמת עונה:
הפועל ירושלים מסכמת עונה מלאת סיפורים וניצחונות בתחושה של אכזבה. כך נשמעים הקולות במועדון הירושלמי. הקבוצה מהבירה רשמה עונה עם הרבה שיאים חיוביים וחיוביים פחות, אך ההדחה בחצי גמר הפיינל פור נגד מכבי ראשל”צ סתמה את הגולל על העונה שלה בצורה הרבה פחות טובה מכפי שהיא רצתה לסיים אותו. הקבוצה של עודד קטש ציפתה להעפיל לגמר במנורה מבטחים ולנצח את הקלאסיקו הישראלי מול מכבי תל אביב, אך כאמור זה כבר לא יקרה אחרי שהיא הושפלה על ידי דיימון סימפסון המנוסה במשחק חצי הגמר.

הקבוצה, חשוב לציין, נתנה עונה טובה מאוד בכל המסגרות. זכייה בגביע על חשבון ראשל”צ, העפלה לרבע גמר ליגת האלופות של פיב”א אך היא הודחה בבושת פנים על ידי טנריף החזקה, והגעה לחצי גמר הפיינל פור של ליגת ווינר אחרי שסיימה את העונה הסדירה במקום השלישי ועברה בסדרה קלילה ברבע הגמר את העולה החדשה הפועל באר שבע. היא נהנתה מעונת בכורה מצויינת של ג’יימס פלדין בישראל, האריכה את ההתקשרות עימו ועם עודד קטש, אזרחה את אמארה (יהושפט)סטודמאייר שתרם לה לא מעט בליגה והפכה את תמיר בלאט לישראלי בכיר בליגה. עם זאת, הייתה תחושה שהקבוצה של קטש סבלה מיותר מדי משחקים נגד קבוצות גדולות בהן היא ספגה נוקאאוט משמעותי, אם זה בבית נגד הפועל אילת פעמיים, אם זה בתבוסה להפועל חולון, אם זה ב2 הפסדים למכבי תל אביב, אם זה בהפסדים באירופה לאנטוורפן, אא”ק אתונה וטנריף;ואם זה בהפסד הכואב בחצי גמר הפיינל פור לראשל”צ, שהתווסף להפסדים לקבוצה מעיר היין בגביע ווינר ובליגה.

היו לקבוצה גם ניצחונות גדולים כמו בבאמברג ובאתונה, ובאילת מספר ימים אחרי הפיק של גמר הגביע, אבל בסך הכל הקבוצה לא הצליחה להתמודד עם יריבות בעלות מאמן איכותי וסגל מחובר. כאמור, הזכייה בגביע היה השיא של העונה, אבל מעבר לכך הקבוצה לא הצליחה לזכות בתואר נוסף ולחתום דאבל שהיה יכול להיות עבורה היסטורי. בסך הכל הקבוצה שנכנסה תחת הניהול החדש של אייל חומסקי עברה שנה ראשונה מוצלחת ללא אורי אלון, ואת זה היא תרצה לנתב להישגים גדולים יותר בעונה הבאה כמו הבאת פיינל פור ליגת האלופות לירושלים. אגע בסוגיית המאמן ואגיד שעתם זה שבאף פורום עודד קטש לא היה מועמד למאמן העונה כנראה מדברת בעד עתמה. על אף שהקבוצה רמסה את רוב יריבותיה בליגה ובאירופה והפגינה כוח בארנה, קטש לא זכה להיות מוזכר לצד שרון דרוקר או דן שמיר כמאמן העונה, והוא גם לא הוזכר בטופ 8 המאמנים בליגת האלופות של פיב”א הרבה בגלל אי ההצלחה להעפיל לפיינל פור למרות.שקבוצתו הייתה מהפייבוריטיות לזכייה והציגה כדטרסל מהנה לצפייה.

מאמן הקבוצה עודד קטש סיכם את העונה של קבוצתו ודיבר על חוסר ההצלחה להעפיל לגמר הפיינל פור, ”לא ישנתי בקלות, אני מתאושש עדיין, זה לא פשוט, לא ראינו את זה בא, כל עונה שמסתיימת ככה זו הפתעה אבל הפעם זה היה קשה במיוחד. תמיד אתה חושב מה יכולת לעשות אחרת, השנה שעברנו הייתה מיוחדת, מההנהלה עד אחרון השחקנים השארנו הכל על המגרש, עשינו את המקסימום. תמיד אפשר ללמוד כמערכת, כמאמן וכשחקנים ולתקן להמשך. לאורך השנה אנחנו יותר חכמים איפה אנחנו צריכים להשתפר ולהתחזק, זה קרה גם בסדרה מול טנריף שהסקנו ממנה מסקנות, ואני בטוח שזה יקרה גם עכשיו. אי אפשר להסתכל על משחק אחד ולהסיק על הכל, היה לנו קילר אינסטינקט במהלך העונה, אומנם לא בכל משחקים, אבל לא חושב שיש לכל קבוצה את זה כל הזמן. זו מערכת שיודעת ללמוד ואני בראש הצוות המקצועי יודע שכולנו יודעים לקבל אחריות, נלמד ונתפתח מזה. לא יודע לגבי הקוף שירד לי מהגב בגביע, זה לא הביא אותי אחרת למשחק הזה, זה לא ריגש פחות, זה לא הלחיץ פחות, אני אוהב להיות במקומות שהלחץ מדבר. תמיד יש לחץ בכדורסל, אתה לעולם לא שבע ואתה תמיד רוצה יותר. יש דברים שאנחנו צריכים לראות, יכול להיות שנראה שינויים, אבל זה עוד לא משהו שחשבנו עליו”.

כוכב הקבוצה טיישון תומאס, שהקבוצה בראשות חומסקי וגיא הראל תמכה בו מפתיחת העונה למרות שנכשל בבדיקת סמים ולבסוף קצרה איתו את הפירות סיכם את העונה, את האכזבה שבסיומה ואת העתיד שלו, ”היה לי קשה לישון הלילה, ראיתי את המשחק בין גולדן סטייט וטורונטו בגמר ה-NBA, זו אכזבה עצומה. נכון לעכשיו אני חוזר, אבל כמובן שאצטרך לשמוע אם יש עוד קבוצות מעוניינות בי. היינו צריכים להתרכז בדיימון סימפסון קצת יותר, היה לו משחק מפלצתי ואף אחד לא ציפה לזה. זה משחק ענק שלו וכל הכבוד לו על זה. כרגע אני מאמין שאשאר, אבל אני אקשיב לקבוצות נוספות ואם משהו יקרה ותגיע הצעה טובה יותר אני אצטרך לעזוב.

גם כן ג׳וש אוונס דיבר על העונה, ״אנחנו מאוד מאוכזבים, זה עדיין מאוד טרי, היו לנו ציפיות ותקוות גדולות מהפיינל פור הזה, ואיך שזה הסתיים היה מאוד מאכזב. נהניתי העונה בירושלים גם מהניסיון שצברתי, עדיין לא דיברנו על ההישארות שלי כאן לעונה נוספת בגלל שהכל עדיין עוד טרי”.

ובוודאי שיהיה מעניין לראות מה יהיו השינויים שיעשו בקבוצה בעונה הבאה בגזרת הסגל, ואולי אפילו בגזרה הניהולית.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!