“הפועל באר שבע מקבלת ממתק”: מי אתה דייויד אפיאני?

יול 7, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

דייויד אפיאני (בן 26, 1.88 מטרים) חתם לשנתיים בהפועל באר שבע, ובכך הפך לזר הראשון של המאמן החדש ליאור ליובין לקראת עונת 2022/23. כעת, ניסינו לענות על השאלה הנדרשת בנוגע לגארד האמריקאי ממוצא ניגרי: מי אתה דייויד אפיאני?

אפיאני נולד בפלורידה ושיחק ארבע שנים באוניברסיטת גארדנר-ווב, ממנה יצא בשנת 2019 עם ממוצעים של 18.2 נקודות, 3.7 ריבאונדים, 2.9 אסיסטים, 6.3 זריקות עונשין ו-2.0 שלשות ב-42% דיוק כסיניור. הוא החל את הקריירה המקצוענית שלו בבאקן ברס הדנית, שהופיעה בליגת האלופות והובילה את הליגה עד הפסקת הקורונה. עונה לאחר מכן הוא נשאר בדנמרק במדי הורסנס והיה סגן מלך סלי הליגה עם 20.2 נקודות, 4.0 ריבאונדים ו-3.7 אסיסטים בממוצע. בעונה החולפת הוא עבר לדנא וולטר מליגת המשנה בצרפת, במדיה העמיד שורה סטטיסטית של 15.6 נקודות, 2.3 ריבאונדים ו-3.0 אסיסטים, כשהוא מדייק ב-34% לשלוש ו-82% מהקו.

כעת, כדי להבין טוב יותר מיהו אפיאני, בחרנו לשוחח עם אנשים שמכירים אותו היטב. די ג’יי לאסטר, ששיחק עם אפיאני באוניברסיטת גארדנר-ווב, מספר לאתר “ספורטס רבי” על הגארד: “דייויד הוא מישהו שחברים לקבוצה נעים תחת השפעתו בגלל הגישה החיובית שלו והנוכחות של ההנהגה שלו. דמינור הוא מאוד מוכן, אבל המשחק שלו הוא מאוד אקפלוסיבי וחד כמו סכין של הצבא השוויצרי. הוא יכול לקלוע מכל 3 הטווחים, ותמיד מסתכל לבצע את המהלך הנכון בשביל הקבוצה שלו ברגעי קלאץ’. הוא מאוד יעיל ומשחק עם האנרגיה והציפייה לנצח כל משחק!”

הרווה אהולודה, שגם שיחק עם אפיאני בגארדנר-ווב, נזכר: “דייויד היה אחד החברים לקבוצה האהובים עליי, דייויד הוא כמו משפחה בשבילי עכשיו ובנאדם, יש כל כך הרבה מה להגיד עליו כשחקן וכאדם באופן כללי. הדבר הראשון והכי חשוב בנוגע לדייויד זה האישיות שלו, הדרך שהוא מתייחס לאנשים סביבו, יש לו אופי מצוין, יושר, אתה יכול לסמוך עליו על ומחוץ לפרקט, הוא רוחש כבוד, כן ולויאלי. דייויד הוא עובד קשה, הוא אף פעם לא מספיק לעבוד ולשפר את המשחק שלו, הוא לא רק עובד קשה, יש לו לב ואכפת לו בנוגע ללנצח. הדבר האחר לגבי דייויד זה הגמישות שלו, כל קבוצה תהיה ברת מזל שדייויד יהיה בסגל שלה! דייויד הוא החבילה השלמה ומי שהחתימה אותו הולכת לקבל ממתק!”

לקווינסי רידאו, שגם כן שיחק עם אפיאני בגארדנר-ווב, אומר: “דייויד אפיאני הוא אחד השחקנים הכי אקספלוסיביים שאי פעם נראו. כששיחקתי איתי בגארדנר-ווב, הוא היה באולם באופן קבוע כדי לעבוד על הזריקה שלו, ועכשיו אתם רואים שהעבודה הקשה משתלמת”.

ליאם או’ריילי, ששיתף פעולה עם אבו בגארדנר-ווב, מחמיא: “הייתי אומר דברים מצוינים על האח שלי דייויד אפיאני. הוא מסור ועובד קשה עם כישרון שמוכן ללכת לרמה הכי גבוהה של הכדורסל. בחור צעיר מצוין שאוהב את המשפחה שלו ומלא תשוקה בנוגע למשחק הכדורסל”.

עוד שחקן ששיתף פעולה עם אבו בגארדנר-ווב, כריסטיאן טרנר, מרחיב: “דייויד מוכשר בצורה עצומה ויש לו את היכולת להיות ברמה גבוהה במתפרצות. מדויק מסביב לטבעת יחד עם זה שהוא אתלט ברמה גבוהה. קלע מכל 3 הטווחים שבאופן קבוע שם לחץ על ההגנה. הוא ידרוש הרבה תשומת לב מבחינה התקפית בשביל הקבוצות היריבות. יש לו מנוע בלתי מתפשר לשפר את המשחק הכללי שלו בכל אזור. דייויד היה חבר לקבוצה מצוין בשבילי ואח לכל החיים. באמת אכפת לו מהצלחה של אנשים אחרים והוא רצה לראות שכולם יהיו הגרסה הכי טובה של עצמם. לנצח זה בעדיפות גבוהה בשבילו וכך גם לבנות מערכת יחסים עם החברים שלו לקבוצה. הוא אדם לא אנוכי ונהנה לראות אחרים מגשימים מטרות גם כן. החברים לקבוצה החדשים שלו יהיו אסירי תודה שיש להם חבר לקבוצה כמו דייויד”.

אדוניס בורבג’, שגם כן שיתף פעולה עם אפיאני בגארדנר-ווב, מוסיף: “הייתה לי את הזכות לשחק איתו בגארדנר-ווב כשהוא היה פרשמן חולצה אדומה וישר היה לו חומר גלם של יכולות ואתלטיות! הוא תמיד היה להוט ללמוד ונשאר באולם, מה שעזר להניע אותו לקריירת מכללות מצוינת”.

ראיין אוואנס, שבעברו כיכב במכבי רעננה מהליגה הלאומית ושיחק עם אפיאני בבאקן ברס, מנתח: “דייויד הוא סקורר אקספלוסיבי שיביא ערך לפרקט, בחור של חדר הלבשה וקהילה. יש לו טונות של כריזמה וסגנון המשחק שלו הוא התאמה מצוינת לליגה הישראלית”.

ג’ונתן גלוואי, שגם כן שיחק עם אפיאני בבאקן ברס, מפרגן: “דייויד הוא מקצוען אמיתי. הוא עובד קשה, מחויב למשחק, ומתחרה בכל פעם שהוא דורך על הפרקט. מאחל לו רק טוב בשבילו ובשביל הקריירה שלו”.

קיי ג’י רובינסון, ששיתף פעולה עם אפיאני בהורסנס, מגלה: “דייויד הוא שחקן מצוין ומקצוען אמיתי. הוא יכול לעשות הכל על הפרקט! האוהדים שם יאהבו את המשחק שלו, אבל גם את האדם המצוין שהוא”.

גייג’ דייויס, ששיחק עם אפיאני בהורסנס, משתף: “הוא אדם מצוין כמו שהוא גם שחקן כדורסל מצוין. הוא מגיע לעבודה בכל יום ועושה את מה שזה לוקח כדי לעזור לקבוצה. הוא שחקן מאוד אגרסיבי, שמשאיר את הכל על הפרקט ומשחק עם לב. האוהדים בהחלט הולכים לקבל ממתק!”

דנג גאו, שגם שיחק עם אפיאני בהורסנס, מסכם: “דייויד הוא בהחלט שחקן מאוד מוכשר, מישהו שיכול לקלוע את הכדור בקלות מכל 3 הטווחים וגם מכניס לעניינים את החברים שלו לקבוצה; הוא גם אדם טוב מחוץ לפרקט!”

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!