העמק הוא חלום: הזרים שהתקדמו מגלבוע/גליל אל היורוליג

יול 19, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

כבר שנים שהפועל גלבוע/גליל ידועה בתור קבוצה שיודעת לטפח שחקנים מוכשרים ולייצא אותם למועדונים גדולים באירופה. הפעם זה היה תורו של הסנטר בן ה-24 ג’הייבה פלויד להתקדם למועדון מפואר ביורוליג בדמות פנאתינייקוס היוונית, אחרי עונה אדירה בגלבוע גליל שבה רשם ממוצעים של 10.7 נקודות (72% לשתיים), 7.6 ריבאונדים ו-1.7 חסימות למשחק בעונה הסדירה ו-14.3 נקודות (80% לשתיים), 6.9 ריבאונדים ו-1.7 חסימות בפלייאוף כשהגיע לסדרת הגמר. כעת, נזכרנו בזרים האחרים שהתקדמו ישירות מגלבוע/גליל אל היורוליג בשנים האחרונות.

Jehyve Floyd – Photo Credit: Dov Halickman

ג’רמי פארגו

ללא ספק סיפור ההצלחה הגדול ביותר של שחקן שהתקדם ישירות מגלבוע/גליל אל היורוליג. פארגו רשם בעונת 2009/10 ממוצעים של 15 נקודות, 2.8 ריבאונדים ו-4.5 אסיסטים למשחק בעונה הסדירה תחת עודד קטש, כל הדרך לזכייה באליפות מדהימה בתור רוקי על חשבון מכבי תל אביב. בעונה שאחרי הרכז שהיה בן 24 בזמנו כבר מצא את עצמו מככב באותה מכבי ת”א עם ממוצעים של 13 נקודות, 3.5 ריבאונדים ו-4.3 אסיסטים ביורוליג, כשהקבוצה נעצרה רק בגמר המפעל. מאז פארגו גם עבר באן.בי.איי וחזר בין השאר לעוד כמה סיבובים ביורוליג ובישראל.

Jeremy Pargo – Photo Credit: Oded Carni

ג’מאר סמית’

עוד סיפור הצלחה לא קטן, בעיקר בקריירה שאחרי גלבוע/גליל. הגארד הגיע לישראל בגיל 25 בעונת 2012/13 וסיפק ממוצעים של 13.5 נקודות, 3 ריבאונדים ו-3.6 אסיסטים למשחק בעונה הסדירה בקבוצה של ליאור ליובין. סמית’ התקדם אל היורוליג, קלע 12.5 נקודות במדי באמברג הגרמנית ולאחר מכן כיכב במפעל גם במדי לימוז’ ומלאגה. בעונה שעברה הוא אף נבחר למצטיין היורוקאפ כששיחק במדי קאזאן הרוסית.

ראקים סנדרס

סיפורו של סנדרס יחסית דומה לזה של סמית’. הפורוורד הושאל בגיל 24 ממכבי ת”א לגלבוע/גליל של ליובין בעונת 2012/13 ורשם ממוצעים של 12.8 נקודות ו-3.8 ריבאונדים כששיחק יחד עם סמית’, מה שגרם לו גם להתקדם לבאמברג, שם הוא קלע 7.9 נקודות בעונתו הראשונה ביורוליג. סנדרס שיחק ביורוליג גם בססארי, מילאנו ואף ברצלונה. מאז, סנדרס כמעט נעלם, ובקיץ שעבר אף חתם בהפועל באר שבע אך השתחרר מסיבות אישיות.

Rakim Sanders – Photo Credit: Wikipedia

זאק לידיי

הגיע בגיל 23 לגלבוע/גליל והפך לסופרסטאר בעונת הרוקי שלו תחת אריאל בית הלחמי. בעונה הסדירה של 2017/18 רשם ממוצעים של 19.5 נקודות ו-8.2 ריבאונדים בישראל, כשבפלייאוף המספרים שלו היו יחסית דומים. בעונת היורוליג הראשונה שלו לידיי קלע 9.7 נקודות במדי אולימפיאקוס, ולאחר מכן הוא עבר לז’לגיריס. בעונה שעברה הסנטר הגיע עם מילאנו עד לפיינל פור היורוליג ואף קלע את סל הניצחון המפורסם עם הבאזר במשחק מספר 1 בסדרת רבע גמר הפלייאוף מול באיירן מינכן. בעונה הקרובה לידיי אמנם ישחק ביורוקאפ, אבל זה יהיה בפרטיזן בלגרד של ז’ליקו אוברדוביץ’.

Zach Leday – Photo Credit: Wikipedia

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!