העונה הקרובה תקבע האם אבדיה יהיה שחקן של 15-20 מיליון דולר בשנה: הדיווח של נציגנו בוושינגטון

אוק 5, 2023 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

ניל דלאל הוא נציג אתר “ספורטס רבי” בוושינגטון (קרדיט לתמונה הראשית: וושינגטון וויזארדס)

וושינגטון וויזארדס עברו שינוי עצום מאז סוף העונה שעברה. הבעלים טד לאונסיס קיבל החלטה מפתיעה לשחרר את טומי שפרד מתפקידיו בפרונט אופיס, אך לכאורה זכה בלוטו עם המשולש של מייקל ווינגר, וויל דוקינס וטראוויס שלנק, שהביא באופן רציונלי את עידן בראדלי ביל לסיומו. כאשר דני אבדיה נכנס לעונתו הרביעית ב-NBA, האחרונה בחוזה הרוקי שלו שסביר שלא יוארך בשבועיים הקרובים על ידי פרונט אופיס שלא בחר אותו בדראפט, הוא להוט להוכיח את ערכו.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

“הרבה להתאמן, לדאוג לגוף שלי, לוודא שאשפר את מה שרציתי לשפר. ושיהיה לי קצת זמן ליהנות, משפחה, חברים, לבלות קצת על החוף”, תיאר אבדיה את קדם העונה הבריא הראשון בקריירת ה-NBA שלו. “התמקדתי בלהיות עקבי יותר בקליעה שלי. זה לא סוד שאני רוצה לשפר את אחוזי הקליעה שלי ובהחלט להיות קלע יעיל יותר מחוץ לקשת. ללכת לשני הכיוונים אחרי כדרור). הפכתי ממש טוב ביציאה ימינה, ועדיין יש לי כמה דברים לשפר (מניע את ידו השמאלית), להוסיף צד נוסף שאלך אליו כדי באמת לגרום למגנים לתהות”.

אבדיה, 22, נתן את התגובה הפוליטיקלי קורקט על הכניסה לעונה עם כל כך הרבה על הפרק מבחינה כלכלת. לאחר שראה כל כך הרבה תחלופה בארגון במהלך תקופתו הקצרה ב-NBA, ברור שאבדיה מודע לכך שאולי לא יהיה בוושינגטון הבירה בשנה הבאה (או אפילו בעוד חמישה חודשים) בהתבסס על המשפט האחרון בתגובתו לשאלת אתר “ספורטס רבי” על הפרי אייג’נסי המתקרב.

“לעת עתה אני רק מתמקד באימון, לפגוש את החברים לקבוצה החדשים, ופשוט להיות דני, לעשות את מה שאני עושה”, תמרן אבדיה בצורה חלקה. “להיות קולני על הפרקט, להראות דברים טובים באימון, להשקיע עבודה נוספת ואני חושב שהכל יסתדר מעצמו. אני לא רוצה להתמקד בדברים שאני לא צריך להתמקד בהם כרגע. אם דברים טובים קורים, דברים טובים קורים. ברור שאני אוהב את די סי אבל נראה מה יקרה”.

למרות שלפרונט אופיס החדש בוושינגטון אין קשרים עם אבדיה, גם מייקל ווינגר וגם וויל דוקינס החמיאו לו במהלך ההיכרות שלהם עם העיתונאים ביוני. דוקינס עוד אישר את החריצות של אבדיה בשבוע שעבר ו-ווינגר הדגיש כי כל השחקנים החוזרים מקבלים בד נקי להפיק ממנו את המירב. במהלך הפגרה, עוזר המאמן זאק גאת’רי ומאמן פיתוח השחקנים ג’ו אג’יקה בילו עם אבדיה בישראל, מה שהאחרון העריך מאוד.

“בהחלט, הייתי אומר שחלק גדול מהקיץ שלי היה היכולת להישאר בבית והיכולת שהבחורים רואים אותי בדי סי יראו מאיפה אני, יראו את התרבות שלי, ידעו באמת מה אני צריך כדי להיות שחקן מצליח”, תיאר אבדיה בלהט. “זה היה ממש חשוב להם לראות ולוויזארדס לטפל בי ולשלוח אנשים שרוצים לטפל בי. זה גדול, אני לא לוקח את זה כמובן מאליו, הערכתי את זה מאוד. וזה הפך אותי ליותר טוב מבחינה מנטאלטת וגרם לי גם לעבוד טוב יותר”.

למרות גילו הצעיר ביותר, אבדיה הוא אכן שחקן הוושינגטון וויזארדס בעל הקדנציה הארוכה ביותר אחרי שלוש עונות בלבד, מה שהוא התלוצץ עליו ואמר שהופך אותו לווטרן ב-NBA. למרות שלישראלי עדיין יש הרבה מה לשפר, הוא נוקט בצעדי מנהיגות טבעיים בכך שהוא נותן עצות לבילאל קוליבאלי בדברים שהוא נאבק בהם בתור רוקי במדינה חדשה.

“אני תמיד מושיט יד ומודיע לבחורים, ‘כל מה שאתה צריך, אני כאן'”, אמר בצורה קלאסית של דני. “אם יש לך שאלות על העיר, מקומות ללכת, אוכל, מה שלא יהיה. הם תמיד יכולים לבוא ולהרגיש חופשי לשאול אותי”.

אלו היו שלוש עונות ארוכות עם הרבה מכשולים עבור דני אבדיה והוא גדל הרבה מאז שהיה רוקי עם שחקן היכל התהילה העתידי ראסל ווסטברוק בתור הווטרן שלו. כשהוא סוף סוף הולך לקצור את היתרונות של עונה רגילה ב-NBA, הדבר האחרון שאבדיה יצטרך לעשות הוא להפגין את יכולתו להיות שחקן דו כיווני פותח. אם הוא ישיג את זה, הוא אולי יקבל 15-20 מיליון דולר בשנה בקיץ הבא, רק הזמן יגיד, אבל לעת עתה תיהנו מדני אבדיה שמלא בסטייל על השטיח האדום של הוויזארדס לפני תצוגת אופנה ביום רביעי לטובת צדקה.

“אני רעב”, התנפל אבדיה כתגובה על הגישה שלו לקראת העונה. “אני מרגיש שאני כאן כבר שלוש שנים ולמדתי הרבה דרך כל מי שהיה כאן ולימדו אותי הרבה מהדברים שהייתי צריך ללמוד. אני רעב, אני רעב להצליח, אני רעב להשיג כמה ניצחונות ושתהיה פה תרבות מנצחת. אני מרגיש שיש לנו קבוצה נהדרת של בחורים ופוטנציאל גדול. אני מתרגש”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!