“הסתכלת עליו בקדטים ואמרת שהוא שונה”: חוזרים לראיון של מייק שמיץ על דני אבדיה

יונ 27, 2024 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Joshua Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: פיב”א

דני אבדיה עבר הלילה (בין רביעי לחמישי) בטרייד מפתיע לפורטלנד טרייל בלייזרס, ובכך סיים תקופה בת 4 עונות בוושינגטון וויזארדס. כעת, בעקבות המעבר המדהים, בחרנו באתר “ספורטס רבי” לחזור לראיון שערכנו עם סגן הג’נרל מנג’ר של הטרייל בלייזרס מייק שמיץ במהלך אליפות אירופה לנבחרות עתודה בקיץ 2019, בזמן שהוא עוד עבד כאנליסט הדראפט של ESPN.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

“לדני כמובן היו רגעים נפלאים עד עכשיו ונבחרת ישראל מנצחת הרבה משחקים, כך שזה נהדר”, סיפר שמיץ בציטוט הראשון שסיפק על אבדיה.

כשנשאל איזה שחקן צעיר שהוא איתר בגיל צעיר הוא זכה לראות מתקדם, ענה שמיץ: “זה אמנם לאחרונה, אבל דני אבדיה הוא אחד שהסתכלת עליו בנבחרת עד גיל 16 ואמרת לעצמך שהוא שונה, או ארתוראס זגראס שאני זוכר אותו כשהוא היה בנבחרת עד גיל 16 שחקן בגובה של 9’5 ושהיה במשקל של 120 פאונד, אז אתה רואה יותר ויותר שחקנים שעקבת אחריהם באירופה נהיים כוכבים ואני חושב שזה ימשיך”.

שמיץ סיפק תחזית בנוגע למקום שבו אבדיה ייבחר בדראפט: “זה מגניב בשבילי לראות את ההתקדמות שלו כאדם וכשחקן וזה נהדר לראות אותו באווירה כזאת, כשאחרי המשחק בחצי הגמר נגד צרפת אנשים מרימים אותו באוויר ויש לו אבק כוכבים, הוא אוהב את הרגע ולא פוחד מהרגע, אז לראות את מה שהוא עושה ביחד עם ים (מדר) ושאר הנבחרת זה פשוט מאוד מגניב. אני חושב שזה יהיה מעניין לראות אם הוא יהיה שחקן משמעותי במכבי תל אביב שהיא קבוצה עם לחץ של תוצאות, אני מקווה מאוד בשבילי שהוא ישחק תפקיד חשוב כי הוא כישרוני מאוד. לדעתי הוא שחקן טופ 5 בדראפט הקרוב. בארה”ב יותר קל לאנשים לראות תמיד את ג’יימס ווייסמן משחק או את אנתוני אדוארדס בחצר שלהם, אבל אני באמת חושב שהוא ברמה של בחירה בטופ 5. קשה למצוא שחקנים בגובה 9’6 שיכולים למסור ולזרוק ברמה שלו עם ביטחון כמו שיש לו, והוא באמת השחקן שאתה מחפש במשחק של היום”.

כשנשאל האם אפשר להשוות את אבדיה ללוקה דונצ’יץ’, ענה שמיץ: “סקאוטים בינלאומיים כנראה יהרגו אותי אם אגיד שהוא יהיה לוקה דונצ’יץ’, אבל הוא כן שחקן בגובה 9’6 שיכול לשחק בהגנה בעמדה מספר 4 ולפרקים בהתקפה בעמדה מספר 1, אני חושב שהוא שחקן מהסוג של דונצ’יץ’ והוא ורסטילי מאוד. יש לו איי קיו כדורסל גבוה מאוד ואני חושב שההצלחה של דונצ’יץ’ פתחה לסקאוטים את העיניים שאולי לא בוחרים תמיד שחקן שאין לו מוטת ידיים ארוכה או שהוא לא אתלט גדול, כי המציאות היא שכולם באירופה ידעו שהוא השחקן הטוב באירופה ושהוא ה-MVP, אז הם שואלים למה הוא לא נבחר בבחירה מספר 1, אבל המציאות היא שאם לוקה לא היה נבחר במקום השלישי אז אני לא בטוח שהוא היה נבחר במקומות 4 ו-5. אני חושב שהוא פתח דלת שיכולה לעזור מאוד לדני. האם אבדיה ברמה של לוקה? לא, הוא לא. אבל הוא שחקן בגובה 9’6 שבאמת יכול לעשות הכל ואני חושב שזה לגיטימי שמזכירים את אבדיה עם דונצ’יץ’ באותו המשפט”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!