הסכסוך בין מנהלת הליגה לאיגוד הכדורסל מחריף

יול 14, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

הסכסוך בין מנהלת הליגה לאיגוד הכדורסל מחריף. ממנהלת הליגה נמסר: “אתמול, יום ד’ הודיע מפעל הפיס למנהלת ליגת העל בכדורסל, על הפסקת הסכם פרויקט “זמן מגרש”, במסגרתו הביאו מפעל הפיס ומנהלת הליגה, אלפי ילדים מהפריפריה למשחקי ליגת העל בכדורסל.

“מנכ”ל מפעל הפיס כתב מפורשות במכתבו, כי הוא מפסיק את ההתקשרות בעקבות מכתב שקיבל ממנכ”ל איגוד הכדורסל, יעקב בן שושן, אשר דרש את הפסקת הקשר בין מפעל הפיס למנהלת.

“פרויקט “זמן מגרש” מתקיים זה שלוש שנים. במסגרת הפרויקט, הביאה מנהלת ליגת העל עשרות אלפי ילדים מכל רחבי ישראל למשחקי ליגת העל. עבור רובם הגדול של הילדים, הייתה זו פעם ראשונה במשחק כדורסל.

“המפסידים המיידיים מהתנהלות איגוד הכדורסל, הם אלפי ילדי ישראל, רובם מהפריפריה, שכבר לא יזכו לכך שמנהלת הליגה ומפעל הפיס יביאו אותם להנות מעשרות משחקים של ליגת העל בכדורסל – מליגות הכדורסל הבכירות באירופה”.

שמואל פרנקל, יו”ר המנהלת: “אין מילים להביע את צערי על כך שאלפי ילדים מהדרום, מהצפון ומכל רחבי הארץ לא יגיעו בעונה הבאה למשחקי ליגת העל בכדורסל בגלל מעשה אומלל ונקמני של איגוד הכדורסל. כל ילד, הורה, שחקן, מאמן, וכל אוהדי הכדורסל ברחבי הארץ חייבים היום לדעת שאיגוד הכדורסל פעל באופן מכוון נגד ילדי הפריפריה, נגד הנגשתם לכדורסל בליגת העל, נגד טובת הכדורסל הישראלי, ונגד תרבות הספורט בכלל. זהו יום מביש לענף הכדורסל בישראל. אחרי שנה של פסגות בליגת העל בכדורסל, והופעות נפלאות של קבוצות הליגה באירופה, לא חשבתי שאגיע ליום כזה”.

תגובת איגוד הכדורסל: “על פי החלטת הנהלת איגוד הכדורסל, ניהול ליגת העל חוזר לאיגוד לאלתר. בשל כך שיגר מנכ”ל האיגוד לכל בעלי ההסכמים עם המנהלת, מכתב לפיו החל מעונת המשחקים הקרובה, עליהם להתקשר מעתה עם האיגוד בכל הקשור לליגת העל. המכתב לא קרא למפעל הפיס להפסיק את הפרויקט אלא להתקשר עם האיגוד שהינו הרגולטור של הכדורסל בישראל”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!