הסיבות לאופטימיות למרות רצף ההפסדים וחג החנוכה: הדיווח של נציגנו בוושינגטון על אבדיה

דצמ 20, 2022 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

ניל דלאל הוא נציג אתר “ספורטס רבי” בוושינגטון

הוושינגטון וויזארדס נמצאים ברצף מפחיד של 10 הפסדים, ונראה שאין סוף באופק תוך מסע של 6 משחקי חוץ. דני אבדיה מעמיד ממוצעים של 8.5 נקודות, 6.0 ריבאונדים, 3.2 אסיסטים ו-1.2 חטיפות ב-29.2 דקות למשחק.

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

לפני המשחק נגד הלייקרס, אבדיה העמיד ממוצע של 4.5 אסיסטים למשחק (מתוך מדגם של שישה משחקים), והמאמן הראשי ווס אנסלד ג’וניור הרגיש כי זאת תוצאה של קבלת החלטות מצידו של אבדיה מעבר לתרגילים הקבועים.

“לפעמים, זה לא הולך להיות מהלך בדיוק כמו באימון, אז אתה יכול לשים את הכדור בידיים של שחקן בידיעה שזה לא יהיה תרגיל מדויק, עכשיו השחקן רק משחק את המשחק, ואתה רואה אם הוא יכול לבצע את הקריאות הנכונות על המגרש”, פירט אנסלד.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

עם הגנות יריבות שנותנות לאבדיה לזרוק ומשאירות אותו פנוי במה שאפשר לפרש כחוסר כבוד, אנסלד היה מרוצה לפני המשחק נגד הקליפרס מהאופן בו הפורוורד מהשנה השלישית הסתגל.

“אני חושב שהוא קלע לשלוש עם קצת יותר ביטחון, אז זה עוזר. קבוצות עושות שינויים יותר עבור קריסטפס פורזינגיס, ושמות עליו את הסנטר שלהן. אנחנו עושים דברים שונים בהתקפה כדי להסית את הסנטר מפורזינגיס אז אבדיה הופך כביכול לסנטר שלנו בהתקפה. זה גם עוזר לאבדיה ומאפשר לו להיכנס לאזורים שונים במגרש, לחדור ולהוציא ולשחק פיק אנד רול, ומפעיל יותר לחץ על הקבוצות האלה”, הסביר אנסלד.

“אני חושב שהוא חזר טוב, הוא היה מאוד אגרסיבי, יותר בחדירות, עשה כמה מהלכים בפיק אנד רול. חשבתי שהוא הגן בצורה טובה יחסית, הצליח לעשות זאת בלי לעשות עבירות. הוא שיחק עם רמה אחרת של ביטחון עצמי שהיה טוב לראות”, אמר אנסלד ב-7 בדצמבר לאחר ההפסד בשיקגו.

נכון שזה גודל מדגם קטן של קליעה של 4 מ-9 ל-3 ב-3 המשחקים האחרונים, אבל אבדיה חזה את החזרה הקלה לעניינים בקליעה שלו לפני המשחק ביום רביעי.

“קליעה בביטחון מעלה את האחוזים שלי. פתחתי את העונה בקצב קצת איטי, אבל אני מאמין בעצמי, אני מאמין בקליעה שלי ואני מרגיש שזה מסתדר לי”, מסר אבדיה.

בין אם זה הוגן ובין אם לא, אבדיה עומד להיבדק יתר על המידה ע”י השופטים בצד ההגנתי וישרקו נגדו אפילו עבור מגע מינימלי, ולעומת זאת לא ישרקו לטובתו עבירות הנתונות בספק בצד ההתקפי. זה היה המקרה בערב יום רביעי בדנבר כשהרגיש שהוא הוכשל על ידי ה-MVP ניקולה יוקיץ’ ברבע הרביעי, ואנסלד נאלץ לומר בצדק לאבדיה להירגע בגלל שהמהלך החשוב ביותר הוא תמיד הבא.

“הוא קצת מתוסכל, אנחנו עוברים תקופה לא קלה. לפעמים בנוגע לעבירות, בין אם הן עבירות או לא, הוא מרגיש שהשריקות לרוב לרעתו. אתה לא יכול לשלוט בזה. אני מבין את התסכול שלו, אבל אתה לא יכול להתעכב באותו הרגע. אוקיי, אתה צריך להוציא את התסכול שלך ואתה צריך לחשוב על המהלך הבא”, אמר המאמן.

לפני משחקים קשים בהם צבר עבירות נגד שחקנים כמו קיירי אירווינג, קווין דוראנט, ניקולה יוקיץ’, ארון גורדון וג’ון וול, אבדיה עשה עבודה טובה יותר והרחיק את ידו מ”צנצנת העוגיות” כדי למנוע עבירות שהוא מכנה באופן כללי כעבירות מבוססות יותר, אבל אולי גם הבין מה בדיוק השופטים מחפשים, על סמך העבירות שהם שורקים.

“בעיקר נשארתי יציב, הרגשתי שהרבה פעמים עשיתי עבודה נהדרת בהגנה, גרמתי ליריבים לזרוק זריקות קשות ופשוט לסיים את העבודה. מרים את הידיים שלי, ומנסה שלא לעשות עבירה. אם הם מצליחים לקלוע, כל הכבוד להם. אני לא מנסה לעשות משחקים מטורפים כי הרבה פעמים אני מקבל עבירות, אז אני פשוט מנסה להיות עם השחקן היריב כשאני בהגנה ובאמת לא לגעת עם הידיים שלי בכדור”, ציין אבדיה.

“אני עושה עבודה טובה יותר בלדבר איתם ולשאול שאלות על איך אני יכול להיות טוב יותר או מה הם ראו, ואני עושה זאת בצורה רגועה כדי שאוכל באמת לקחת את זה לשלב הבא ולהבין לעומק על מה הם שורקים”, אבדיה שיתף לגבי השופטים.

באימון של יום רביעי בבוקר בדנבר, אבדיה סיפר באופן בלעדי לאתר “ספורטס רבי” מה המשמעות של חג החנוכה המתקרב אז עבורו.

“זה נותן לי קצת שמחה גם מחוץ לכדורסל לחגוג את החג שלי, יש את הרוח הנחמדה הזאת. אני נהנה להיות עם המשפחה שלי באותה תקופה וזה מהנה”, אמר הוויזראלי.

כשזמנים קשים עבור הוויזארדס, תיהנו מקבוצת אוהדי אבדיה ששרים לו שיר בדנבר, שהעלה חיוך על פניו של בן ה-21 כשצפה בסרטון מאוחר יותר בחדר ההלבשה בעמוד האינסטגרם של האתר לאחר המשחק.

סייע בהכנת הידיעה: יהודה הליקמן

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!