הנתונים המוזרים והסיפור המוזר, המחווה היפה של אוסטנד והתגובות: על הניצחון של חולון

אוק 11, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי שי קוטינסקי

אחרי שפתחה בשבוע שעבר את עונת ליגת האלופות עם ניצחון חוץ מול לגיה ורשה, הפועל חולון אירחה לראשונה בביתה במסגרת האירופית מתוך מטרה לנצח בפעם השנייה. רגע לפני פתיחת המשחק הקהל החל לשיר את ההמנון והדבר הפתיע את שחקני אוסטנד שהמשיכו בחימום. אחרי מספר רגעים מאמנם התעשת וביקש שירדו מהפרקט.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

בבקשה דרגו את פודקאסט “התשיעית באירופה” 5 כוכבים באפליקציות הפודקאסטים

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

נתחיל מהסוף. לאחר מאבק עיקש בו הפועל חולון רדפה לא מעט אחרי האלופה הבלגית היא הצליחה, בזכות משחק מעולה של ג’ו רגלנד (31 נקודות ו-13 אסיסטים), לנצח 83:88. מדובר בדאבל-דאבל שלישי של השחקן בתוך שבוע. היכולת עדיין לא הייתה מספקת וגם גודס העיד על כך – “אנחנו צריכים למצוא את הקצב”. רגלנד התייחס לקושי של הקבוצה במשחקים האחרונים ואמר: “היו לנו גם משחקים צמודים בשנה שעברה. זה בונה אופי… אנחנו מחפשים את עצמנו ואת הזהות שלנו כקבוצה”.

הנתון המוזר: גם במשחק הערב וגם מול לגיה ורשה אחרי פסק הזמן הראשון שגודס לקח הקבוצה חזרה עם משחק פוסט-אפ של קני קאדג’י שהסתיים ללא נקודות מצידו.

Joe Ragland – Photo Credit: FIBA

ניהול המשחק של גודס מתבסס לא מעט על יכולות המנהיגות של הקפטן כריס ג’ונסון ושל רגלנד, אך שניהם משחקים כמעט ללא מנוחה (מעל 35 דקות כל אחד מהם) וברגעים מסוימים נראה כי הם מחכים לפסק זמן של מאמן הנבחרת שיעזור לסדר את התקפת הקבוצה. במעט הזמן שרגלנד לא היה על הפרקט הקבוצה נראתה אבודה (מינוס 12 בפחות מארבע דקות).

הנתון המוזר: רגלנד מסר ארבעה אסיסטים למרווין ג’ונס, כולם הסתיימו בהאלי-אופ.

Marvin Jones – Photo Credit: FIBA

גורם נוסף שהשפיע על המשחק היה הקהל. ברגעים מסוימים הרעש של הקהל היה מחריש אוזניים ונראה כי הוסיף לא מעט מוטיבציה לשחקנים. הבעיה הייתה שהקהל “נכנס” לפעילות רק כאשר הקבוצה התחילה בריצה או כאשר הכרוז ביקש. ברין טיירי מאוסטנד אמר על הקהל כי “ההשפעה הייתה חיובית ונתנה אנרגיה טובה, כיף לשחק מול קהל כזה”.

בחולון שוב שיחקו עם רוטציה קצרה ביותר כאשר קני קאדג’י מקבל קצת יותר משמונה דקות ושון דאוסון פחות מחמש דקות (זכה לתשואות הקהל עם עלייתו לפרקט ועם ירידתו, למרות היכולת הירודה). גודס התייחס לכך ואמר: “אני נצמד כרגע להרכבים שנראים שמתאימים אחד לשני… אנחנו צריכים עוד שחקנים, זה לא יספיק לריצה הארוכה”.

Chris Johnson – Photo Credit: FIBA

הסיפור המוזר: כמיטב המסורת ילדים המגיעים למשחקים אוהבים לחכות ביציאה מחדרי ההלבשה ולנסות לקבל כיפים מהשחקנים ומכל מי שעובר. חלק מהילדים ניסו “לשגע” את שחקני אוסטנד וכאשר הם באו לתת לילדים כיף הילדים ביצעו את פעולת “מאוחר מדי” והזיזו את היד אחורה. ברין טיירי קלט את זה והחליט להחזיר לילדים באותו המטבע. כאשר אחד הילדים רצה לתת לו כיף טיירי משך את ידו והמשיך בריצה כשהוא מחויך. הילדים ידעו להעריך את התגובה.

לסיום, אולי לא קשור לכדורסל, אבל… חודש אוקטובר הינו חודש המודעות לסרטן השד. באוסטנד כל בעלי התפקידים ענדו סרט מתוך הזדהות והיה יפה לראות זאת. חבל שאצלנו אין שום התייחסות לחודש זה בניגוד לחודש נובמבר בו לא מעט שחקנים מגדלים שפם להעלאת המודעות לסרטן הערמונית אצל גברים.

Hayden Dalton – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!