הניצחון, הסטטיסטיקה והציון: על המשחק של גבי צ’אצ’אשווילי מול קמניץ

אוק 13, 2022 | כדורסל, לגיונרים

על ידי Moshe Halickman

באמברג של המאמן אורן עמיאל ניצחה בחוץ 85:89 את קמניץ הגרמנית במשחק במסגרת המחזור הראשון ביורופקאפ ובכך התייצבה במקום השני בבית א’, מתחת להפועל גליל עליון שאותה היא תפגוש בישראל בשבוע הבא. כעת, בחרתי להעניק באתר “ספורטס רבי” ציון לסנטר באמברג, גבי צ’אצ’אשווילי, על ההופעה שלו. את הדבר הזה אעשה בהזדמנויות שבהן אצפה בלגיונרים העונה.

ענו על סקר ספורטס רבי בלינק הבא: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSemBcvllO78IECIx4_o1DS1tEmRP8dit6cijgvgVR4-Ac8CXA/viewform?usp=sf_link

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

בבקשה דרגו את פודקאסט “התשיעית באירופה” 5 כוכבים באפליקציות הפודקאסטים

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

הסטטיסטיקה של צ’אצ’אשווילי: 18 דקות ו-33 שניות, 5 נקודות, 2 מ-2 לשתיים, 1 מ-2 מקו העונשין, 6 ריבאונדים כולל 4 בהתקפה, חטיפה אחת, 2 חסימות, איבוד אחד, 4 עבירות, פלוס 7 במדד הפלוס-מינוס ו-12 במדד היעילות

הציון של צ’אצ’אשווילי – 7 

באמברג פתחה את ההתמודדות בצורה נוראית וצ’אצ’אשווילי נכנס לשדה המשחק בשלב די מוקדם כדי לשפר את המצב. הסנטר אכן עשה זאת: הוא לא כפה את עצמו על המשחק ובדקות שלו על הפרקט במחצית הראשונה מדד הפלוס-מינוס שלו עמד על פלוס 7, מה שהיה הכי גבוה בבאמברג ולמעשה היחיד בקבוצה עם נתון חיובי, בזמן שמדד היעילות שלו באותה נקודת זמן (גם כן 7) הייתה השנייה הכי גבוהה. מבחינת היכולת עצמה על הפרקט, צ’אצ’אשווילי סיים היטב בצבע במצבים המעטים שאליהם הוא הגיע: פעם אחת הוא תיקן אחרי ריבאונד התקפה כדי לקלוע נקודות ראשונות במחצית הראשונה ובפעם נוספת הוא הטביע. בכלל, העבודה האדירה בריבאונד ההתקפה אפיינה את צ’אצ’אשווילי, שהביא הרבה קשיחות הגנתית שהובילה לחסימות ולחטיפה. צ’אצ’אשווילי למעשה קנה את הדקות שלו דרך ההגנה, והקשיחות גם הייתה לו לרועץ בשלב יחסית מוקדם ברבע הרביעי, כשהוא צבר את העבירה הרביעית שלו. במשחק שבו באמברג הייתה בפיגור שיא של 17, היא הצליחה לעלות ליתרון ראשון עמוק ברבע הרביעי, ועמיאל, ששמר על צ’אצ’אשווילי מפני עבירה חמישית, הכניס אותו בחזרה סמוך לסיום. צ’אצ’אשווילי שוב שמר היטב בדרך לפוזשן הגנתי מוצלח, ומשם באמברג הבטיחה את הניצחון. יופי של בכורה רשמית בשלב בתים אירופי עבור צ’אצ’אשווילי (אם לא מחשיבים את הליגה הבלקנית).

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!