המשימה לשמור על דוראנט תהיה יותר בגדר חוויית למידה: לקראת המפגש של אבדיה והוויזארדס עם הנטס

ינו 3, 2021 | דני אבדיה

על ידי Joshua Halickman

אחרי שהם סופסוף השיגו ניצחון ראשון העונה, וושינגטון וויזארדס ודני אבדיה יתייצבו מול המשימה הכי קשה שחיכתה להם עד כה בברוקלין בלילה שבין ראשון לשני. הנטס נראים כקבוצה שתתמודד על הזכייה באליפות המזרח כשיש להם את צמד הסופרסטארים קיירי אירווינג וקווין דוראנט, ואין ספק שהם מצבים לא מעט אתגרים קשים עבור וושינגטון.

הוויזרדס הבטיחו את הניצחון הראשון שלהם העונה במינסוטה כששיחקו כדורסל שנהיה מזוהה מאוד עם המאמן הראשי סקוט ברוקס, כשהם זרקו בלי סוף את הכדור במטרה לחפות על ההגנה החלשה. הבעיה של הוויזארדס כשהם נכנסו למשחק מול מינסוטה הייתה שלמרות שהם קלעו מספר מרשים של 115 נקודות בממוצע למשחק, ההגנה ספגה מספר מוגזם של 122 נקודות למשחק. נגד קבוצות שלא בהכרח נחשבות מובילות, להוציא את משחק הפתיחה בפילדלפיה, הוויזארדס נתנו לקבוצות כמו אורלנדו ושיקגו להיראות כאילו הם נמצאים ב-3 קבוצות ההתקפה המובילות בליגה.

Russell Westbrook EPA-EFE/Rob Carr


אתה לא יכול לנצח בעקביות בלי הגנה ממוצעת לכל הפחות, ואם נגיד את האמת אז הניצחון של וושינגטון בלילה שבין שישי לשבת עשה מעט מדי כדי להפריך את הטענה שההגנה שלה לא תמשיך להוות בעיה בטווח המיידי. הטימברוולבס היו ללא השחקן הטוב ביותר שלהם, קארל אנתוני טאונס, ולכן זה היה מובן אם מינסוטה הייתה מספקת תצוגה התקפית חלשה. אלא שההגנה של הוויזארדס המשיכה לחזור על הדברים שעשתה מפתיחת העונה, מה שאיפשר לסגל של הוולבס שהיה חסר את הסקורר ההתקפי הטוב ביותר לקלוע 4 נקודות יותר מהממוצע של הקבוצה. כן, השיטה שבה יורים את כל הכדורים שלך לפני שהספינה טובעת מסוגלת לנצח את הטימברוולבס ללא ק.א.ט, אבל בלי לשפר את ההגנה ולהפוך אותה לממוצעת אין שאלה בכללה שזה יהיה בלתי אפשרי לנצח בעקביות.

אבדיה הצליח מול מינסוטה לא רק כאופציית קליעה משנית, אלא גם כשחקן מסייע ומוביל כדור בפרקי זמן קצרים בזמן שהרכז הפותח ראסל ווסטברוק מקבל מנוחה וביל יושב על הספסל. אבדיה טוב מספיק כדי לראות זמן פרקט בוושינגטון כקלע מחוץ לקשת עם האורך והזריזות הנכונה במטרה ליצור מיסמאצ’ים הגנתיים, אבל אם הוא יוכל גם לספק קבלות ולהתפתח בתור מקבל החלטות בזמן שביל ווסטברוק לא משחקים, הרוקי יהפוך במהירות אדירה לשחקן יותר חשוב העונה.

epa08882930 Brooklyn Kevin Durant and guard Kyrie Irving EPA-EFE/Peter Foley


לגבי המאצ’אפ הנוכחי של אבדיה מול ברוקלין, הרוקי הישראלי ככל הנראה יתמודד בעיקר מול קווין דוראנט וג’ו האריס. אין צורך להציג את דוראנט בגלל שיכול מאוד להיות שהוא סקורר האחד על אחד הטוב ביותר במשחק של היום והמשימה לשמור על השחקן שהגיע 10 פעמים למשחק האולסטאר היא יותר בגדר חוויית למידה עבור אבדיה מאשר כל דבר אחר. בנוגע להאריס, אבדיה חייב להיות מוכן לסקורר שמסוגל לתפוס שחקני הגנה לא מוכנים ולהפציץ מחוץ לקשת. האריס הוא בהחלט שחקן שניתן לשמור עליו יותר מאשר דוראנט במובנים של יכולת יצירת זריקות, אך חשוב לזכור שהאריס הוא אחד הקלעים הטובים בליגה מחוץ לקשת והוא משתמש באורך שלו כדי להציב אתגרים עבור היריבים בהגנה.

כדי שהוויזארדס ימשיכו את המומנטום בברוקלין וישיגו ניצחון שני העונה, אבדיה ושאר שחקני הקו הקדמי של וושינגטון יגיעו מוכנים במטרה ליצור מצב שבו הכדור יהיה כמה שפחות בידיים של דוראנט. בכל סבירות הגיונית, זאת משימה בלתי אפשרית, והתוצאה תהיה ככל הנראה משחק שבו הנטס ינצחו ושתי הקבוצות יחברו ביחד 300 נקודות משותפות. אף על פי כן, שווה לצפות באבדיה מקבל הזדמנויות מחוץ לקשת בנוסף לכמה פוזשנים שבהם הוא ישמש כמוביל כדור.

epa08882928 Brooklyn Kyrie Irving Thomas Bryant EPA-EFE/Peter Foley


הוויזארדס יפגשו את ברוקלין בלילה שבין ראשון לשני במה שיהיה אחד המשחקים בסדרה של מפגשים מול הקבוצות הבולטות במזרח, כאשר וושינגטון תשחק בפילדלפיה בלילה שבין רביעי לחמישי ובבוסטון בלילה שבין שישי לשבת.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!