המצ’אפ המרכזי והתרחישים: כל מה שאתם צריכים לדעת על המשחק של הרצליה מול ריטאס

דצמ 14, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי Eitam Abramovich

איתם אברמוביץ הוא מנהל עמוד האינסטגרם והטוויטר המצליח “עולם הכדורסל” ובעל הפודקאסט “פודסל”

פריוויו

נציגה ישראלית – בני הרצליה

מפעל – ליגת האלופות של פיב”א

מחזור – 5

יריבה – ריטאס וילנה, ליטא

משחק חוץ

שעה – 19:30

הקבוצה של אורן אהרוני מגיעה למשחק חשוב הערב בליגת האלופות של פיב”א לאחר ניצחון חוץ גדול בליגה הישראלית על מכבי תל אביב והערב, סגנית האלופה תרצה להציג עוד משחק גדול ולנצח בפעם השנייה העונה את אלופת ליטא – ריטאס וילנה במשחק חוץ.

הכנה למשחק

סקירה כללית:

המארחת – ריטאס וילנה

הקבוצה הליטאית היא אלופת ליטא המכהנת ופתחה את העונה בצורה טובה – מאזן 2:2 בליגת האלופות של פיב”א ומקום 2 בבית, מאזן 3:8 חיובי בליגה הליטאית ומקום 3 בטבלה. הערב, הקבוצה הליטאית צריכה את הניצחון בכדי לשמור על מקומה בפליי-אין.

השחקן הבולט של הליטאים שאליו עוד נגיע בהמשך הוא מרכוס פוסטר. ההחתמה של אקס הפועל חולון היא הגדולה ביותר שעשו בקיץ האחרון הליטאים. הוא השחקן הטוב ביותר של הקבוצה, עקבי ומציג עונת סקוררינג יוצאת דופן שגם מובילה את הקבוצה לתוצאות טובות העונה בכל המסגרות.

האורחת – בני הרצליה

סגנית האלופה מגיעה למשחק לאחר הניצחון הגדול ביותר שלה העונה – 93:98 בהיכל מנורה מבטחים על מכבי תל אביב כאשר מוריס קמפ עם שיא-קריירה של 29 נקודות והצגה ענקית לצד כריס באב שצלף 6 שלשות, קלע 26 נקודות ומסר 7 אסיסטים הובילו לניצחון באחד מהמשחקים האיכותיים של הקבוצה של אהרוני הערב שתקווה להמשיך את היכולת הנפלאה מהמשחק והניצחון הגדול הזה – למשחק החשוב הערב בליטא נגד האלופה המקומית – ריטאס וילנה, אותה כבר ניצחה בני הרצליה העונה בבית: 85:90.

מה הם הסיכויים למיקום של בני הרצליה בבית לקראת מחזורי ההכרעה בשלב הבתים של ה-BCL? הכל לפניכם כעת, ותודה לאלחנן הכהן על הפירוט וההסבר.

בני הרצליה – נשאר סיכוי תיאורטי גם למקום השני.

כרגע פרישטרי וריטאס וילנה נמצאות עם שני ניצחונות, בעוד בני הרצליה עם ניצחון אחד. במידה שבני הרצליה לוקחת ניצחון היום וגם בשבוע הבא ובמקביל טנריפה מנצחת את שני משחקיה – בני הרצליה תסיים במקום השני ותעלה לשלב הפליי-אין עם יתרון ביתיות.

מקום שלישי – אפשרי במקרה של שני הפסדים של ריטאס וילנה הערב לבני הרצליה ובמחזור הבא לטנריפה וזה במקרה שבו בני הרצליה מפסידה במחזור הבא לפרישטרי, מה שייצור מאזן ניצחונות זהה בין ריטאס וילנה לבני הרצליה – ובעקבות שני הנצחונות של הרצליה על ריטאס וילנה, סגנית האלופה היא זו שתקבל את המקום השלישי בבית ואת הכרטיס כמובן לשלב הפליי-אין.

תרחיש נוסף – אם בני הרצליה ופרישטרי מפסידות הערב בני הרצליה צריכה לנצח ביותר מ-16 נקודות במחזור הבא את פרישטרי. אם בני הרצליה מפסידה גם היום וגם בשבוע הבא – מקום רביעי ששווה הדחה.

אגב, במידה שבני הרצליה מסיימת במקום השלישי וגם עוברת את הפליי-אין: יש סיכוי לבית ישראלי משולש עם הפועל חולון והפועל ירושלים, שתי הנציגות הישראליות הנוספות שלנו במפעל ה-BCL.

מאצ’-אפ מרכזי:

ריטאס וילנה – מרכוס פוסטר

בני הרצליה – מוריס קמפ

שני סקוררים נפלאים, שניהם הקלעים הבולטים של קבוצתם העונה במפעל ה-BCL וצבירת הנקודות של שניהם והכניסה הטובה למשחק – חשובה מאוד עבור קבוצתם בכדי לנצח את המשחק. הערב, פוסטר וקמפ נפגשים למאצ’-אפ מעניין במשחק ה-BCL בין ריטאס וילנה לבני הרצליה.

החשיבות של השניים לקבוצתם –

מרכוס פוסטר –

ממוצעים: 20.3 נקודות, 62.9% ל-2, 42.1% ל-3, 4.3 ריבאונדים, 4.6 אסיסטים, 20 מדד ב-31.6 דקות משחק.

אקס הפועל חולון הוא סקורר על. שחקן שמסוגל לשים נקודות בכל מצב, דרך כדרור, לא דרך כדרור, דרך חדירה לסל, דרך זריקה מהשלוש – באמת, מדובר בשחקן סקוררינג מהרמות הגבוהות ביותר. העונה הוא השחקן הטוב ביותר באלופת ליטא כאשר הוא רושם מספרים מדהימים והערב ריטאס ולינה תצטרך ממנו עוד הופעה גדולה ואת מספריו הממוצעים בתקווה שגם מסביבו שאר השחקנים ייכנסו בצורה טובה למשחק בכדי לנצח את בני הרצליה ולשמור על המקום השני בטבלת הבית ששווה כרטיס לשלב הפליי-אין וגם יתרון ביתיות בשלב הפליי-אין.

מוריס קמפ –

ממוצעים: 20.7 נקודות, 63.6% ל-2, 6 ריבאונדים, 1.3 חטיפות, חסימה אחת, מדד 22 ב-31.7 דקות משחק.

מוריס קמפ מפתיחת העונה הוא השחקן הטוב ביותר של בני הרצליה. הוא נמצא בכושר נפלא, הוא עקבי, הוא מביא יכולת נפלאה גם בהתקפה וגם בהגנה והוא כרגע נראה כמו אי של יציבות עבור בני הרצליה שמקבלת ממנו השתפרות אדירה בהשוואה לעונה שעברה, שגם אז היה נפלא אבל העונה העלה רמה. הערב, סגנית האלופה תצטרך את האתלטיות, את הקליעה ואת הקשיחות בשני צידי המגרש שקמפ הביא מפתיחת העונה בכדי לנצח את ריטאס וילנה בפעם השנייה העונה ולשמור על סיכויי העפלה לפליי-אין.

Maurice Kemp – Photo Credit: Basket.co.il

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!