“המעשים שלו מדברים בעד עצמם”: עמיאל החמיא לאובאסוהן

ספט 19, 2021 | גביע, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

הפועל ירושלים ניצחה 60:73 את הפועל גלבוע/גליל בהיכל הדרייב אין ועלתה לחצי גמר גביע ווינר, שבו היא תפגוש את המנצחת בין מכבי תל אביב למכבי ראשון לציון. את המשחק דווקא פתחה גלבוע/גליל עם יתרון מפתיע של 0:11, אלא שבהמשך ירושלים הצליחה להשתלט על המשחק בעיקר בזכות יכולת נפלאה של רטין אובאסוהן וג’יילן אדאמס.

“בתחילת עונה יש הרבה עליות וירידות, זה חלק מהעסק. אני לא חושב שזה היה משחק טוב שלנו. זה חלק מהתפקיד שלנו, לאמן”, סיכם המאמן המנצח, אורן עמיאל, את המשחק.

ירושלים אמנם ניצחה והראתה הגנה קשוחה, אך ההתקפה שלה לא הייתה בשיאה במשך זמן רב. “אני חושב שאנחנו צריכים לייצר אצלנו זהות ואנחנו רוצים לחבר את שני הדברים האלה ביחד. זה עוד מוקדם בשביל לשפוט מי אנחנו ומה אנחנו”, אמר עמיאל.

איזה כדורסל עמיאל ירצה לראות בעתיד? “עם הרבה תנועה של הכדור ושל שחקנים. היום עשינו יותר איבודים (16) מאסיסטים (13), זה משהו שלא עשינו בשום משחק עד היום וזה בהחלט לא משהו שאנחנו רוצים לראות”.

עמיאל נשאל לגבי החמישייה שאיתה פתח את ההתמודדות. “פתחנו ככה גם נגד הרצליה, זה חלק מהזמן לבדוק דברים. אני מאוד מאמין בקומבינציה של שחקנים שמתאימים אחד לשני. אני מספיק בטוח בעצמי בשביל לקחת את הסיכון הזה”.

מי שהצטיין ובכלל נראה מצוין בתקופת ההכנה הוא רטין אובאסוהן. “המעשים שלו מדברים בעד עצמם בינתיים”, החמיא עמיאל שלקח איתו לירושלים את השחקן מנימבורק הצ’כית.

Retin Obasohan – Photo Credit: Oded Carni

אובאסוהן עצמו, שקלע 22 נקודות, סחט 11 עבירות, חטף 4 כדורים, רשם פלוס 20 בדקות שלו על הפרקט וסיפק מדד 23 על אף שדייק רק ב-8 מ-16 זריקות מקו העונשין, שמח לאחר הניצחון. “אני חושב זה היה משחק של ריצות. כמובן שהיו חלקים שבהם שיחקנו טוב וגם חלקים שכקבוצה יש לנו הרבה מה לעבוד עליהם. אנחנו יכולים לחזור ללוח המחיק, יש לנו הרבה עבודה לעשות. אנחנו רוצים להתמקד בצד ההגנתי ולגרום להתקפות להתקשות להריץ את ההתקפה שלהן. ברגע שנהיה קבוצה עם אוריינטציה הגנתית נהיה בכיוון הנכון”.

בתחילת המשחק בלטו בירושלים רק אובאסוהן ואדאמס (22 נקודות עם 4 מ-6 מחוץ לקשת). איך מערבים יותר את החברים לקבוצה? “במחצית דיברנו על זה. אנחנו עדיין עובדים על זה”, סיפר אובאסוהן.

Jalen Adams – Photo Credit: Oded Carni

אובאסוהן הראה שוב את היכולת האתלטית האדירה שלו, ואפשר להגיד שהוא נמצא בכושר של אמצע עונה. “עדיין יש לנו דרך ארוכה לעבור, אני שמח להיות פה עם קבוצה נהדרת של בחורים וארגון נהדר”, סיים אובאסוהן את דבריו.

בצד של גלבוע/גליל, המאמן גיא קפלן ראה את שחקניו נלחמים אך לא מצליחים לנצח בעיקר בגלל קליעה רעה לשלוש (6 מ-30, 20%). “אמרתי את זה לפני המשחק, אני בשלב הזה מסתכל על התמונה המלאה, הסגל עוד לא מלא. זאת קבוצה שמראה אופי, ששומרת. אנחנו לא טובים התקפית, אנחנו רחוקים משם, חסר לנו את החיבור”, טען קפלן בסיום.

גלבוע/גליל שוב סבלה מסגל קצר, שכן ג’ו צ’ילי, סשה קיליה-ג’ונס ומייקל בריסקר לא יכלו לשחק. בינתיים, עם הכלים שיש לו, קפלן רוצה למקסם את הפוטנציאל בצד ההגנתי. “בגדול ג’ו ייכנס לעניינים בעוד כשבוע, סשה במשחק ההכנה האחרון או במחזור הראשון. מייקל סיים היום בידוד, הוא היה 10 ימים בבית, זה לוקח זמן. חד משמעית אנחנו קודם כל צריכים להיות קבוצת הגנה. באימונים עצמם החבר’ה טובים, צעירים. סשה אחרי שיקום, הוא בגדול כשיר, אנחנו לא רוצים לסכן אותו”.

הוסיפו לירושלים: ת’ון מייקר 9, אנתוני בנט 8, איתי שגב ושון קילפטריק 5 כל אחד, ווילי וורקמן 2. שותפו ולא קלעו: עמית גרשון, אדם אריאל, יובל שניידרמן, שגיב דוד, איילון ששון.

קלעו לגלבוע/גליל: לונדון פראנטס 15, יותם חנוכי 12, רוני הארל 11, בניה סרור וקיילב ווסון 7 כל אחד, אור קורנליוס 4, נועם אביבי ורום גפן 2 כל אחד. שותף ולא קלע: תום מעיין.

Yotam Hanochi – Photo Credit: Oded Carni

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!