“המעלית הגיעה, וטוני פארקר אמר לי ‘Please, Coach'”: הסיפור המיוחד של שיבק

אוק 29, 2023 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: פיב”א

אריק שיבק ראה כמעט הכל בכדורסל. מאמן נבחרת הולנד, שבין השאר הוביל את מכבי ראשון לציון לזכייה באליפות היסטורית ב-2016 ואימן את נבחרת ישראל, זכה להתמודד מול כוכבים כמו דירק נוביצקי וטוני פארקר ביורובאסקטים בעת שעמד על הקווים של הכחולים-לבנים, וכעת, אחרי שהבאנו בכתב את החשיפה של המאמן בפודקאסט “התשיעית באירופה” בנוגע למגעים שלא הבשילו עם הפועל ירושלים ב-2010, הגיע הזמן לצרף את הסיפור המיוחד של שיבק על הצרפתי בנוסף לדברים שיש לו להגיד על הגרמני, כאשר הפרק המלא כמובן מצורף להאזנה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

“נתחיל מטוני פארקר ודיאו, שלצערי או לשמחתי יצא לי לשחק נגדם פעמיים, גם ב-11′ וגם ב-13′, שניהם זוכים באליפות האן.בי.איי עם סן אנטוניו”, מתחיל שיבק. “יש תמונות שאתה לוקח כל חייך: אנחנו באותו מלון, כולנו. מגיעה המעלית, ואתה עומד עם טוני פארקר ודיאו, לא ילדים, וטוני אומר לי ‘Please, Coach’. מה שסיפרתי זה כלום, וזה המון. אנשים צנועים, שעובדים, שיש להם דרך מסוימת ושהם דבקים בה, ואותו דבר גם דירק. דירק נוביצקי – אני לא אשכח את זה – התכוננו למשחק הזה עם דאבל טימים וטריפל טימים, ‘נעשה ככה’ ו’נעשה ככה’, ופתאום אתה בא למשחק והוא מקבל את הכדור איפה שהוא רגיל לקבל את הכדור, קצת בין האלבו למיד פוסט, זה לואו פוסט אבל ממש למעלה, ואני זוכר את קוז’יקרו, יניב (גרין) וכולם עושים לו כל מיני דברים, והוא כאילו אומר ‘מה הם מפריעים לי, כל החבר’ה שם למטה’. הוא זורק את הזריקות של דירק נוביצקי, ובשלב מסוים אחרי המשחק אתה אומר לעצמך ‘למעשה זה בכלל לא תלוי מה אתה תעשה, זה תלוי בו’.

“לימים, אני זוכר את עומרי כספי אומר לי על לברון ‘אריק, לא משנה איך ישמרו עליו זה תלוי בו וביום שלו’. אלה כוכבים כל כך גדולים, בטח בהסתכלות על אירופה, אתה יכול לנסות להפריע להם קצת ולקחת להם דברים שהם רגילים לעשות,  אבל לא תמיד זה מצליח וברוב הפעמים זה לא מצליח. במיוחד השלושה שציינתי הם שחקנים קבוצתיים, כי אם אתה מסתכל על דונצ’יץ’ – אם סלובניה היו יודעים לשחק קצת יותר קבוצתי מאיך שהם משחקים הם היו מגיעים להישגים שצרפת וגרמניה היו מגיעים אליהם אז”.

Arik Shivek – Photo Credit: Basket.co.il

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!