“המעט שאנחנו יכולים לעשות זה להיות פה ולהתחזק עם המשפחות”: על האירוע המרגש של נבחרת הוותיקים

דצמ 15, 2023 | כדורסל, נבחרת

על ידי Yehuda Halickman

נבחרת הוותיקים של ישראל, בשיתוף איגוד הכדורסל ומנהלת הליגה, קיימה ביד אליהו את אירוע החנוכה המיוחד שלה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

בחלק הראשון של האירוע התקיימה פעילות ומשחק ראווה יחד עם בעלי צרכים מיוחדים מלב בנימין והספיישל אולימפיקס.

החלק השני היה מרגש במיוחד, כשהנבחרת פגשה את נבחרת עוטף עזה, שהורכבה משחקני אשכול, חבל אשקלון ושער הנגב, שרובם ככולם היו בעוטף בשביעי באוקטובר השחור והיום מפונים מהאזור עם משפחותיהם.

עם שחקני העוטף שיחק אחיו של החטוף אלון שמריז ולאולם הגיעו הוריו של יותם חיים החטוף, שחקנה של הפועל אשכול. אביו של יותם אמר אחרי הצגת השחקנים: “אחת התרופות הכי טובות שיש זה כדורסל. יותם בא איתנו לכדורסל מגיל 14 והתרגש מכל משחק. אנחנו מחבקים את הבן שלנו. תמיד ישבנו פה בהיכל למעלה והוא שאל אותי מתי נשב בשורה הראשונה. היום אני יושב בשורה הראשונה, אבל בלעדיו”.

במחצית המשחק, הדליקו הרב גלויברמן, דורון שפר ומשפחות החטופים נר שמיני של חנוכה, במרכז המגרש כשכל הקהל סביבם על הפרקט בהדלקה מרגשת במיוחד.

Photo Credit: Yehuda Halickman

דורון שפר סיפר על תחושותיו באירוע: “זכות והמעט שאנחנו יכולים לעשות זה להיות פה ולהתחזק עם המשפחות ועם עם ישראל היקר שזה באמת צו השעה, לעשות מעשים של יחד, מעשים של אחווה וערבות. זה הכוח שלנו והייעוד שלנו וזה האור שאנחנו צריכים להביא. עם ישראל זה משפחה שהרבה יותר גדולה רק מעולם הכדורסל שהוא גם עולם בפני עצמו”.

ליאור אליהו, שהתארח לא מזמן בפודקאסט “התשיעית באירופה”, אמר: “אנחנו עושים את המעט שאנחנו יכולים בשביל לתרום איכשהו לסיטואציה המורכבת והבעייתית שנקלענו אליה. להעלות חיוך על הפנים לאנשים ולאלה שזוכרים אותנו, ומקווים שהסיטואציה תיגמר במהרה. כיף להיפגש כל השחקנים ביחד ובאמת המטרה היא לשמח את כל אלה שפה. גם אלה עם המוגבלויות וגם אלה שעברו את מה שעברו ב-7/10. וכמו שאמרתי, נקווה לבשורות טובות ושהכל יהיה מאחורינו”.

עמית תמיר, גם הוא שחקן נבחרת הוותיקים, שיתף: “אני חושב שזו פעילות מאוד מאוד מיוחדת, נבחרת הוותיקים יחד עם ספיישל אולימפיקס, זה משחק מאוד מרגש וחשוב, ויש מסר חשוב. צריך לנצור את הרגעים המיוחדים האלה. צריך להכניס חיוך ולהמשיך לחיות ואם יש הזדמנות לתת חיוך לחבר’ה פה שהחיים שלהם קצת יותר קשים, ובפרט כאלה שחסרים להם אנשים בבית – אנחנו פה בשביל זה”.

Lior Eliyahu – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!