המספרים מראים מגמה חיובית שבה דני מעורב יותר בהתקפה: לקראת המשחק של אבדיה והוויזארדס מול הרוקטס של ג׳ון וול

פבר 15, 2021 | דני אבדיה

על ידי Shachar Bloch

סוף- סוף ניצחון לוויזארדס, שהפתיעו את הסלטיקס וניצחו בתוצאה 104-91, לאחר שליטה ברוב שלבי המשחק. דני קלע 8 נקודות להן הוסיף 10 ריבאונדים. בלילה שבין שני לשלישי הוויזארדס יפגשו את הרוקטס. 

נתחיל בסיכום קצר של המשחק האחרון. הוויזארדס הובילו לכל אורך המשחק, יתרון שהגיע ל10 נקודות במחצית ועלה עד ל25 נקודות הפרש לקראת אמצע הרבע הרביעי. סוף הרבע הרביעי היה זמן צמצום נזקים מבחינת הסלטיקס, אך שום דבר יותר מכך. הדבר הראשון שקופץ לעין כשמסתכלים על הסטטיסטיקה, הוא היתרון הגדול של הוויזארדס בעמודת האסיסטים. 24 אסיסטים לוושינגטון, זהה לממוצע העונתי של הקבוצה, לעומת 14 בלבד של הסלטיקס, כמעט 6 אסיסטים פחות מהממוצע העונתי שלהם, מעידים על כך שהסלטיקס לא הצליחו להוציא לפועל את הההתקפות שהם מבצעים לרוב, ונאלצו לבצע מהלכים של אחד על אחד.

לשם השוואה, 54% מהזריקות שהסלטיקס קלעו במהלך העונה הגיעו לאחר אסיסט, בעוד במשחק האחרון רק 43% מהקליעות שלהם הגיעו לאחר אסיסט. כשהקלעי המוביל של הקבוצה, ג’ייסון טייטום, קולע רק 6 נקודות ב21% מהשדה, לא נותר לסלטיקס הרבה סיכוי לנצח. מבחינת הוויזארדס, למרות שהם לא קלעו באחוזים גבוהים (פחות מ40% מהשדה ו23% משלוש), העובדה שהם שמרו על קצב משחק גבוה תרמה ליכולת שלהם לקלוע מספיק נקודות. בנוסף לכך, הוויזארדס קלעו 72% מסלי השדה שלהם לאחר אסיסט, משמעותית יותר מהממוצע העונתי שלהם, נתון המעיד על הנעת כדור טובה יותר מבדרך כלל. את הוויזארדס הוביל בראדלי ביל, שלאחר מנוחה נדירה במשחק הקודם קלע 35 נקודות. ראסל ווסטברוק הוסיף 13 נקודות עם 11 אסיסטים ו9 ריבאונדים, אך הנתון המרשים ביותר מבחינתו היה פלוס/מינוס של 27. את הסלטיקס הובילו ווקר וג’יילן בראון עם 25 נקודות כל אחד, אך חוץ מהם אף שחקן של הסלטיקס לא קלע יותר מ6 נקודות.

בואו נדבר קצת על דני. לאבדיה, שהופך לשחקן שעולה מהספסל באופן קבוע, היה משחק סביר למרות מספרים מרשימים- 8 נקודות ב2/9 מהשדה, 1/5 משלוש ו3/4 מהעונשין, 10 ריבאונדים (הוביל את הוויזארדס) ,פלוס/מינוס של מינוס 2 ונסיון אחד לדאנק מטורף.

via GIPHY

בניגוד למשחקים האחרונים, הפעם דני לא הוביל את הוויזארדס בדירוג הגנתי. זה לא אומר שלא היה לו דירוג הגנתי טוב, פשוט כל הוויזארדס שמרו יחסית טוב במשחק האחרון (הפרחים להתקפה מזעזעת של הסלטיקס).

מבחינת אחוזי יוסאג’ נתון אחריו אנו אוהבים לעקוב כדי להבין את ההשפעה של דני על משחק ההתקפה, גם פה יש לנו חדשות טובות. דני סיים את המשחק האחרון עם 18% יוסאג, ולמעשה ממשיך להיות יותר משמעותי בהתקפה. ההתקפה של הוויזארדס יכולה להיות מתסכלת מאוד, במיוחד למי שעוקב אחרי דני, מכיוון שהרבה פעמים נוצרת תחושה שסגנון המשחק של הקבוצה משאיר את דני בצד. המספרים, לעומת זאת, כן מראים מגמה חיובית שבה דני נהיה יותר מעורב בהתקפה. נתון נוסף שמעיד על כך שדני יותר מעורב במשחק של הוויזארדס קשור דווקא לריבאונדים. מבין השחקנים ששיחקו יותר מ5 דקות, דני היה השחקן שלקח את אחוז הריבאונדים הגבוה ביותר. הנתון הזה מראה שדני לא אדיש לכדורים שנופלים, וגם אם הוא לא בהכרח חייב, הוא עושה מה שהוא יכול כדי שהוא יהיה זה שייקח את הריבאונד. כשאנו שומעים נתון כזה על שחקן כמו ראסל ווסטברוק אנו מגיבים בבוז לפעמים, אך אני מאמין שזה חשוב שדני ימצא דרך לרשום מספרים טובים ככל הניתן, בטח בעונתו הראשונה בליגה.

via GIPHY

הזריקות, לעומת זאת, ממשיכות לא להיכנס. דני סיים עוד משחק עם 1/5 לשלוש וכבר עומד על 4/16 בשלושת המשחקים האחרונים. אין ספק, מאוד מעודדת העובדה שהוא זורק הרבה, אך כדי לעזור לקבוצה שלו, שבאופן כללי לא טובה מהטווח וקולעת 33% לשלוש העונה ורק 26% בשלושת המשחקים האחרונים, הוא יהיה חייב לקלוע את הזריקות החופשיות. באופן מעניין, השלשה היחידה שדני קלע הגיעה מהאמצע, בעוד ארבעת השלשות שהוא החטיא הגיעו מאזור הפינה הימנית, אזור ששחקנים בליגה קולעים בו באחוזים גבוהים באופן כללי.

via GIPHY

במשחק הבא, הוויזארדס יפגשו את יוסטון רוקטס. יוסטון כידוע, עשתה מהפך משמעותי בסגל שלה לאחר שנים של שאיפות להגיע לגמר הNBA שנגמרו באכזבות. בקיץ, הם העבירו לוושינגטון את ראסל ווסטברוק והחוזה הבעייתי שלו, תמורת השחקן הכי דומה לו בליגה- ג’ון וול. בנוסף, בתחילת העונה העבירו את אחד הסקוררים הטובים אי פעם, ג’יימס הארדן, תמורת חבילה של בחירות דראפט גבוהות וויקטור אולדיפו, שהגיע מאינדיאנה. הרוקטס פתחו את העונה בצורה טובה, אך הפסידו את ארבעת המשחקים האחרונים שלהם וכרגע מחזיקים במאזן של 11 ניצחונות מול 15 הפסדים. הם זורקים יחסית הרבה שלשות (מקום רביעי בליגה), אבל לא קולעים באחוזים כל כך גבוהים.

הם גם מאבדים הכי הרבה כדורים בליגה חוץ משיקגו, מיאמי, קליבלנד ופילדלפיה. כמו הוויזארדס, הרוקטס משחקים בקצב יחסית גבוה של קצת יותר מ102 התקפות למשחק. מצד שני, הרוקטס הם קבוצת הגנה מעולה, ומדורגים מקום רביעי בליגה ביעילות הגנתית. אחד הגורמים לכך שהם קבוצת הגנה כה טובה היא העובדה שהרוקטס מגבילים את היריבות אחוזי הקליעה האפקטיביים של היריבות שלהם ל50.8% בלבד, ומדורגים במקום השלישי בליגה בקטגוריה זו. בארבעת המשחקים האחרונים שלהם, שבכולם הפסידו, הרוקטס זרקו 46 שלשות למשחק- 6 יותר מהממוצע העונתי שלהם, וקלעו באחוזים רעים. נראה שגם הרוקטס וגם הוויזארדס נמצאות בעיצומו של משבר קליעה, לכן אין ספק שאחוזי קליעה גבוהים יהיו מפתח משמעותי מאוד לנצחון, אולי אפילו יותר מיכולת הגנתית. בנוסף, בארבעת ההפסדים האחרונים שלהם הרוקטס שיחקו בקצב נמוך מבדרך כלל, ושמירה על נתון זה עשויה לסייע לוויזארדס לנצח.

מבחינת סגל, שני השחקנים החשובים ביותר אולי של הרוקטס העונה, כריסטיאן ווד וויקטור אולדיפו, לא צפויים לשחק בעקבות פציעות. בהיעדרם, מי שצפוי לשאת ברוב הנטל הם ג’ון וול, שקולע כמעט 20 נקודות למשחק בעונת הקאמבק שלו, ואריק גורדון הוותיק והמוכר שממשיך לשמור על ממוצע נקודות גבוה. יהיה מעניין לראות מה דמרקוס קאזינס, שקולע 11 נקודות למשחק בחמשת המשחקים האחרונים, יעשה במשחק הזה. במשחק הקודם בין הקבוצות, ג’ון וול הוביל את הקלעים של הרוקטס עם 24 נקודות, בראדלי ביל קלע 33. דני לא שיחק במשחק הקודם.

יומיים לאחר המשחק, הרוקטס יפגשו את הנאגטס, ולאחריהם את שארלוט הורנטס.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!