“המטרה שלנו היא להגיע לפלייאוף”: שמוליק ברנר בראיון מיוחד

אוג 31, 2023 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

שמוליק ברנר הוא ללא ספק אחד המאמנים הכי מסקרנים לקראת העונה הקרובה בליגת העל. מאמן העולה החדשה מכבי עירוני רמת גן חוזר עם הקבוצה לליגת העל אחרי תקופה ארוכה בחוץ, וכעת הוא התארח בפודקאסט “התשיעית באירופה” של כותב שורות אלו לראיון מיוחד שבו הוא דיבר על הכל. חלק מהציטוטים המרכזיים נמצאים לפניכם, כשהפרק המלא כמובן מצורף להאזנה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

בנוגע לשאלה האם הוא האמין שאור קורנליוס, שאותו אימן בעונת 2016/17 במכבי ראשון לציון, יגיע למקום שבו הוא נמצא היום, ענה ברנר: “בכנות לא. אור עשה קפיצה אדירה, מעל ומעבר. כבחור צעיר היה ילד עם מלא מוטיבציה שהגיע לאימונים בתור ילד שבא להשלים סגל ומדי פעם להשתתף בחלק של המגע של האימון, ולא הרבה מעבר לזה. מבחינת כישורים אוד מאוד מוכשר, אבל ראינו הרבה מאוד שחקנים עם מאפיינים דומים לאור שמשחקים כיום בליגה הארצית, בלאומית או אפילו פחות מכך, לא שיש בזה שום דבר רע אגב, יש בזה ברכה והרבה מאוד דברים טובים, וזה לא קל להיות שחקן בלאומית וגם בארצית.

“האם האמנתי באותו רגע שאור מסוגל לעשות כזאת קפיצה ולהיות שחקן דומיננטי כפי שהוא היום? לא, אבל הוא עשה את זה והוא כיום נמצא איפה שהוא נמצא בזכות ועם הרבה מאוד עבודה קשה שהוא השקיע במהלך השנים, וזה כיף לראות. זה צריך לתת הרבה מאוד ביטחון ואמונה גם להרבה מאוד חבר’ה צעירים שגם אם הם לא מסומנים ככוכבים הבאים בגיל 18 או אפילו 19 ובמקרה של אור גם בגיל 20-21, אף אחד לא דמיין שהוא מסוגל להגיע לרמות האלה. אני מאוד מאמין שיש כמה אנשים שהם מודל טוב ודוגמא לחבר’ה צעירים, אור הוא לגמרי אחד מהם”.

Or Cornelius – Photo Credit: Yehuda Halickman

על תמונת הדמעה המפורסמת שלו במהלך סדרת חצי גמר פלייאוף הליגה הלאומית עם רמת גן מול אליצור אשקלון, אמר ברנר: “זה מדהים, בנאדם בוכה פעם בעשר שנים וכולם שמים את זה בפייסבוק. מספר האנשים ששלחו לי את התמונה הזאת – הלוואי שהיה לי שקל על כל אחד. לכל ספורטאי יש או צריכה להיות רוטינה מסוימת שעוזרת לו להתרכז, להתמודד בכל מיני סיטואציות ושמה אותו במקום שהכי נכון עבורו בתור ספורטאי להתחרות. אני אומר שלכל ספורטאי צריכה להיות ולהרבה מאוד ספורטאים אין, וזאת חלק מהעבודה שיועצים מנטאליים ואנשים שבאים מעולם הפסיכולוגיה של הספורט עובדים עם ספורטאים עליה – איך בעצם להיכנס לפני תחרות למקום שנכון וטוב עבור הספורטאי להיות בו.

“לי יש את הרוטינה שלי ובהיבט הזה אני כן אשמור אותה פרטית ואישית, ובאותו משחק זה כן הרגיש אמוציונאלי יותר. אנחנו כולנו בני אדם בשורה התחתונה וזה גם אחד הדברים שאני תמיד מזכיר לחבר’ה הצעירים שאני עובד איתם, גם היריבים הם בני אדם וגם השופטים הם בני אדם, כולנו בני אדם וכולנו אנושיים. באותו מקרה הרוטינה שלי באמת הביאה אותי למקום שריגש אותי, ואני שמח שהיא כן שמה אותי במקום טוב שבשורה התחתונה זה מה שחשוב, שאני אהיה חד ומוכן לקראת התחרות, ואת זה הרוטינה הזאת עשתה באופן מצוין”.

Harel Dadon and Shmulik Brener – Photo Credit: Yehuda Halickman

על בן שרף, השחקן החדש של עירוני קריית אתא, שמולו ברנר התמודד במהלך העונה שעברה בליגה הלאומית כשכישרון העל שיחק במדי אליצור נתניה: “כישרון גדול, אי אפשר לטעות. יש לו שילוב מאוד-מאוד מיוחד של סייז ויכולות גופניות וגם של כישרון כדורסל, למיטב הבנתי גם של מוסר עבודה גבוה. בהיבט הזה אני חושב שהשמיים הם הגבול עבורו. כמי שלא אימן אותו אבל שיחק נגדו אני יכול להגיד שראיתי את השחקנים הכי מוכשרים בתקופתי בכדורסל הישראלי, ומהחבר’ה שאני ראיתי בן לא נופל מהגדולים ביותר מבחינת כישרון. זה לא מבטיח שום דבר, בעולם הספורט אתה צריך בכל בוקר לקום, להוכיח את עצמך מחדש ולהשתפר, ובהיבט הזה הוא מאוד-מאוד צעיר, כל עתידו לפניו וחובת ההוכחה היא עליו”.

על המטרות לעונה הקרובה עם רמת גן: “קודם כל, אנחנו צריכים להתלכד כקבוצה. המטרה שאנחנו מציבים היא להגיע לפלייאוף, אני חושב שזה יהיה הישג מטורף ואנחנו צריכים גם להיות צנועים. אפשר, ואני לא חושב שזה נכון, לבוא אחרי 13 שנים, לחזור לליגת העל ולהגיד למכבי תל אביב ולהפועל ירושלים ‘אהלן, אנחנו פה, ראש בראש, אותו דבר’. זה לא צנוע. אנחנו כן צריכים לבוא מאוד-מאוד נחושים בתקווה שהלכידות הקבוצתית שלנו תהיה טובה, ובתקווה שזה מה שיהיה אנחנו לחלוטין רוצים להתחרות והמטרה שלנו היא להגיע לפלייאוף העליון. קל זה בוודאי-בוודאי לא יהיה”.

Ben Saraf – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!