המומחים מנתחים: מה ת’ון מייקר ואנתוני בנט יביאו להפועל ירושלים?

אוג 26, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman


הפועל ירושלים רשמה יום יוצא דופן כשהחתימה ברביעי לא פחות מ-3 שמות גדולים: ת’ון מייקר, שון קילפטריק ואנתוני בנט. כעת, בפודקאסט של ה”ספורטס רבי”, מספר מומחים שמכירים את מייקר ובנט סיפרו על השחקנים מההיכרות שלהם וניתחו איך הם יוכלו להשתלב בהפועל ירושלים. הבאנו כאן את עיקרי הדברים, כשהפודקאסט המלא מצורף להאזנה.

ג’ורדן טרסקי משתתף בפודקאסט על המילווקי באקס בשם “Win in 6 Podcast“. אלו עיקרי הדברים של טרסקי על מייקר, שבו הוא צפה במדי הבאקס בשנים 2016-2019, הרבה לפני שהגיע להפועל ירושלים:

“זו בהחלט הייתה דרך מעניינת להתחיל את הקריירה שלו עם הבאקס כשהוא נבחר במקום העשירי בדראפט, הוא היה תעלומה שבה לא ידעו אם הוא מוכן לשחק ברמה של האן.בי.איי. ראינו משהו דומה עם אנפרני סיימונס, אבל אני לא חושב שמישהו שהגיע ישירות מהתיכון נבחר כה גבוה כמו ת’ון בשנים האחרונות. הפוטנציאל שלו היה בגדר תעלומה, היו הרבה תהיות האם זה אמיתי, כולם ראו את הסרטונים ביוטיוב בזמנו ודיברו עליו כל כך הרבה. אנשים חשבו כמה מזה יתורגם לרמה של האן.בי.איי. בעונת הרוקי שלו הם שילבו אותו בצורה מאוד איטית, לבאקס לא הייתה קבוצת ג’י ליג בזמנו אז זה לא כאילו הוא קיבל שם דקות משחק. הייתה להם תוכנית בשבילו, הם רצו לשלב אותו מאוד באיטיות וכמובן שזוהי השנה שבה יאניס פרץ ונבחר לאולסטאר. הם התפתחו לקבוצת פלייאוף ולא היה ברור כיצד ת’ון משתלב, וכשהם אכן הגיעו לשם ת’ון שינה את הסדרה הזאת בצורה קטנה, הם הודחו אחרי שישה משחקים מול הראפטורס אבל ת’ון גרם לאנשים לחשוב שהציפיות מתחילות להתממש במהירות ושהוא יהיה חלק מהתוכניות של הקבוצה בעתיד. הייתה לו את היכולת להיות רים פרוטקטור ולזרוק ממרחק, מה שעבר עליות ומורדות מאז, אבל זה היה כל כך מושך.

“כשזה נמשך הוא התקשה בעונה הסדירה, הם שיחקו נגד הסלטיקס בפלייאוף בעונה הבאה, היה לו משחק של 14 נקודות ו-5 חסימות כאשר הם ירדו לפיגור 2:0, ואז הם הצליחו להגיע למשחק השביעי בסדרה ולהפסיד לבוסטון אבל זה היה כל כך חם או קר עם ת’ון, בחלק מהמשחקים הוא נראה כאילו הוא לגמרי אבוד. לת’ון היה תפקיד יותר קטן כשמייק בודנהולצר וברוק לופז הגיעו, ואני זוכר שווג’ פרסם שת’ון והנציגים שלו ביקשו טרייד. זה היה מאוד מוזר כי הבאקס סוף-סוף החלו לפרוץ והיו בדרך למאזן הכי טוב באן.בי.איי כשהייתה אווירה נהדרת סביב הקבוצה, יאניס עמד להפוך לשחקן המצטיין. זה היה מוזר שהוא רצה לעזוב בנקודת הזמן ההיא, נכון שהוא היה שחקן עם תפקיד קטן יותר אבל זה פשוט לא הסתדר עם איך שהוא דיבר על מילווקי וההצלחות שהוא רוצה להשיג עם הקבוצה. הם כללו אותו בטרייד עם ניקולה מירוטיץ’, ואי אפשר לדעת איך העתיד שלו היה במילווקי אם הוא לא היה עובר בטרייד. הקריירה שלו פשוט לא הייתה אותו הדבר מאז, הוא אמנם שיחק במדי הפיסטונס אבל כבר לא בקבוצה שהאמינה בו לגמרי ושהוא היה בתוכניות שלה.

“ללכת לאירופה זה מהלך מעניין עבור הקריירה שלו. במקום להישאר בג’י ליג ולקוות שהוא יקבל חוזה זמני באן.בי.איי הוא מראה שהוא רוצה להגיע לאירופה ולקבל דקות כדי להראות את מה שקבוצות ואוהדים ראו בו בנקודת זמן מסוימת. אם הוא יקבל דקות באופן עקבי אז יש לו את היציבות לספק יכולת שמובילה לניצחונות. זה יהיה מעניין לראות איך הוא ישתלב באירופה ובקבוצה שלא בהכרח משחקת כמו קבוצת אן.בי.איי. כל דבר שנוגע לת’ון זה בגדר תעלומה”.

Thon Maker – Photo Credit: Hapoel Jerusalem

רוד בירד מ”The Detroit News” ראה את ת’ון מייקר כששיחק במדי הדטרויט פיסטונס בשנים 2019-2020. בירד מספר על מייקר לפני שהשחקן מצטרף להפועל ירושלים:

“הוא הצטרף לפיסטונס בחצי השני של עונת 2018/19 ושיחק שם במשך כל העונה הבאה. אני ציפיתי ממנו להיות ביגמן סולידי שמביא קליעה מבחוץ ובמשך רוב הזמן זה אכן היה הפרופיל שלו. אתה פשוט רוצה יותר, אם יהיה לך שחקן בגובה שלו בכל עמדה על הפרקט אתה תרצה שהוא יהיה ריבאונדר יותר טוב ובעונה החלקית הוא לקח רק 3 ריבאונדים בערך בממוצע כשבעונה המלאה שלו הוא רשם 4 בממוצע בלבד. פשוט צריך לגרום לו להגיע יותר ללוח ולהיות יותר פיזי, הוא לא שוקל מספיק כדי להוות נוכחות מרשימה בצבע ואני חושב שהציפייה הייתה שהוא ישקול יותר. זה פשוט לא קרה בזמן שהוא היה כאן.

“הפיסטונס קיוו לקבל לפחות משהו קטן מת’ון, פשוט שהוא יהיה ביגמן שיכול לתרום ולקלוע היטב מחוץ לקשת, לקחת ריבאונדים ולתת להם יתרון בעמדת הסמול פורוורד. בגובה שלו הוא היה אמור לתת להם מימד מסוים של גודל, אבל אם אתה פורוורד בגובה שלו ולא יכול לקחת ריבאונדים אז עדיף שתהיה בכלל קטן יותר. רציתי לראות יותר מת’ון כשהוא הראה שהוא יכול לנצל את הגודל שלו, ליצור מיס-מאץ’ בצבע ולקלוע, אבל הוא פשוט אף פעם לא הראה את זה, הוא לרוב זרק מהפינות ומהאמצע. הוא הגיע בטרייד של סטנלי ג’ונסון, הם נתנו לו זמן להראות שהוא יכול להיות משהו אבל זה אף פעם לא קרה. החלק הקשה היה לצפות בפאוור פורוורדים אחרים פורחים נגדו בגלל שבעקבות הגובה שלו הוא היה ממש נמצא מחוץ לעמדה שלו.

“הוא קלע ב-34% לשלוש בעונה המלאה שלו כשהוא היה בדטרויט אז זה דבר חיובי. אני חושב שלשחק באירופה זה המקום הנכון בשבילו לספק מספרים ואז קבוצת אן.בי.איי תוכל להגיד שהיא רוצה אותו בעונה הבאה. הוא מאוד צנוע וזה היה מצחיק לדבר איתו, היו לו סיפורים טובים. היה סביבו הייפ, אבל הוא הבחור הכי צנוע”.

דן גילינסקי מ”King James Gospel” סיקר את ת’ון מייקר ואת אנתוני בנט כשהם שיחקו במדי הקליבלנד קאבלירס. גילינסקי מספר על מייקר:

“ת’ון הראה ניצוצות בקדם העונה וכך זה היה למעשה בכל הקריירה שלו. הוא היה בחור שחשבו שהוא יכול לתרום לרוטציה. למרבה הצער זה לא הצליח והיה נדמה שלא היה לו מספיק ביטחון עצמי. זה לא היה חיבור טוב, כשהקאבס הביאו אותו הם סבלו מפציעות ונזקקו לסיוע בצבע. הוא עדיין בן 24, יש לו אורך והוא הראה שהוא יכול לרוץ את הפרקט, הוא יכול להבריק במשחק המעבר ולהביא אנרגיות. יכול להיות שעדיין יש שם משהו אבל הוא חייב ביטחון כי הוא לא היה יציב לאורך הקריירה. אני חושב שהוא יכול להביא אנרגיות בהגנה ולקחת ריבאונדים”.

גילינסקי מספר גם על בנט, שכמובן תופס כותרות רבות בעקבות העובדה שנבחר ראשון בדראפט 2013 ולא הצליח לממש את הפוטנציאל, מה שגרם לו להגיע כעת להפועל ירושלים:

“אני חושב שעם בנט מספר דברים השתבשו. דווח שכמעט לא היה לו שום מוסר עבודה וזאת תהיה בעיה, הוא הגיע לא בכושר, לא באמת עבד קשה, הוא שיחק בעיקר בעמדה מספר 4 אבל בעקבות המיעוט במהירות הוא התקשה מבחינה הגנתית. הו אף פעם לא היה יכול לעשות את הבעיה לעמדה מספר 5 ואני חושב שזאת הייתה הבעיה שלו. זה היה דראפט פחות טוב, כבר אז היה ידוע שכנראה לא הרבה שחקנים יוכלו לבצע שינוי משמעותי. לא הייתי אוהד גדול שלו אבל גם לא חשבתי שהוא יהיה עד כדי כך גרוע, כן זוכרים את זה שהוא עבר בטרייד של קווין לאב. זה נדמה שבנט באמת מנסה, אבל אני לא יודע אם הוא אי פעם יוכל להיות שחקן של פיק אנד פופ, הוא כן הראה ניצוצות של קאץ’ אנד שוט, הוא שחקן שקבוצות ימשיכו לרצות אבל אני לא יודע אם בכלל נשאר שם משהו מבחינה אתלטית. אני נותן לו קרדיט על כך שהוא מנסה, אבל אני חושב שזה אבוד”.

Anthony Bennet – Photo Credit: Hapoel Jerusalem

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!