הכניסה של אבדיה לחמישייה הפותחת והאחריות הנלווית לכך: נציגנו בוושינגטון מדווח

דצמ 14, 2021 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

מאז הפתיחה המעולה של 10 ניצחונות לעומת 3 הפסדים בלבד שהיווה הפתעה לכל ה-NBA, הוושינגטון וויזארדס עם מאזן של 5-10, בכיוון הלא נכון. המגמה הזו נמשכה בחזרתו של ווס אנסלד ג’וניור לדנבר שם הוא בילה 6 שנים, כאשר הנאגטס ניצחו 113-107. המארחת הובילה בשלב מסוים ב-33 נקודות כאשר וושינגטון לא הובילה בשום רגע במשחק. בפעם השנייה שלו בחמישייה מאז שהחליף בתפקיד הזה את קייל קוזמה הפצוע, דני אבדיה קלע 4 נקודות ב-2-7 מהשדה, קטף 3 ריבאונדים, 3 חטיפות ומינוס 28 במדד הפלוס מינוס ב-17 דקות משחק.

השחקן בן ה-20 לא שיחק טוב יותר מההופעה הזו גם בפתיחה הראשונה שלו בחמישייה העונה עם 4 נקודות ב-2-6 מהשדה, 6 ריבאונדים ושתי חסימות ב-23 דקות משחק נגד הג’אז ביום שבת. יש הבזקי גאונות מצידו של אבדיה על הפרקט מדי פעם, כמו למשל ב-6 הדקות הראשונות שלו נגד דנבר. אבדיה ביצע שלושה מהלכים מעולים נגד ניקולה יוקיץ’, ה-MVP, עם שתי חטיפות ועמידה הגנתית טובה כדי לכפות החטאה. על אף החטאת שלושת הזריקות הראשונות שהוא לקח במשחק, כולם לשלוש, אנסלד ככל הנראה היה בסדר עם כך שאבדיה לא היסס לזרוק.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

“חשבתי שהוא היה טוב,” אנסלד אמר לפני הפתיחה השנייה של אבדיה בחמישייה העונה. “היו כמה התקפות שהוא לא בדיוק היה בעמדה שהוא אמור להיות בו או לא ידע את המהלך במדויק. אני חושב שהשחקנים האחרים צריכים לסייע לו לפעמים להראות לו איפה לעמוד, מה לעשות. חשבתי שהוא היה נראה נוח על הפרקט. אני רוצה שהוא ימשיך להיות אגרסיבי. ברור שהמאצ’ אפים בצד ההגנתי הם חשובים עבורנו בזכות הורסטיליות והסייז שלו שהם רווח עבורנו. אני פשוט רוצה שהוא ישיג יותר הופעות בקבוצה כדי שיהיה לו יותר נוח. אם אתה פנוי, תזרוק. אם לא, תחדור, תעשה מהלך”.

אבדיה נכנס לחמישייה הפותחת בן רגע בעקבות המצב הקיים יחד עם הקורונה, משהו שהוא לא רצה לחוות שוב, אבל הוא נותן את ההכי טוב שהוא יכול, כתמיד. הוא קיבל פחות דקות נגד הנאגטס עם דאוויס ברטאנס קולע 5 שלשות ווושינגטון היו מצויים בבור עמוק בפיגור. רכבת ההרים של חיי שחקני NBA צעירים ממשיך עבור דני, והוא צובר לעצמו עוד ניסיון על הדרך.

“הוא עשה טוב,” ביל אמר על כך שאבדיה פתח בחמישייה. “אני חושב שהדבר הגדול של דני הוא שהוא חייב להבין הכל הולך להיזרק לכיוונו. כולם הולכים לתקוף אותו. כולם חושבים שהוא צעיר, כולם חושבים שאנחנו פשוט מכניסים אותו לתוך האש. לדני יש לב, דני משחק סופר חזק וזה מה שאני אוהב בו. אבל הוא חייב להבין שהמשחק הולך לזוז מהר יותר כשהוא פותח בחמישייה, אנחנו נדרוש ממנו הרבה ונדרוש ממנו לבצע הרבה. אבל אנחנו שם בשבילו בכל דרך. הוא עושה עבודה טובה, הוא עומד על שלו. אני צריך לעשות עבודה טובה יותר בלהוביל אותו, לעודד אותו, אבל הוא פועל נכון.”

הלו”ז הקשוח של וושינגטון ממשיך עם שאר המסע שלה במערב המדינה עם מפגשים נגד סקרמנטו, פיניקס ויוטה. אנסלד אמר שהוא מקווה שקייל קוזמה יוכל לחזור לסגל בקרוב, אבל עד אז, אבדיה כנראה ימשיך לפתוח במקומו.

 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!