“הכדורסל הישראלי יקבל צבע מהפועל תל אביב בגביע”

דצמ 26, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

הפועל תל אביב ניצחה 82:83 את מכבי תל אביב בתום דרמת ענק בדרבי התל אביבי שהתקיים בהיכל מנורה מבטחים. כעת, הגיע הזמן להביא את הציטוטים של המאמן המנצח דני פרנקו וגם את אלה של המאמן המפסיד יאניס ספרופולוס.

פרנקו: “אנחנו תקופה כבר בקו של עלייה מסוימת. התחלנו את העונה פחות טוב מסיבות שתלויות בנו או לא תלויות בנו. אנחנו במגמת שיפור, צריכים לשמור על עקביות ממשחק למשחק. באנו לפה היום למשחק שלא היינו פייבוריטים, אבל באנו מאוד ממוקדים, ידענו שיהיה היכל מלא, ויהיה משחק יורוליג לכל דבר, אנחנו יריבה שמכבי לוקחת ברצינות, יש כאן הרבה יוקרה. שמח שידענו להגיב בהתאם, לא שיחקנו עד היום נגד רמת האיכות של מכבי תל אביב. למרות שמכבי הצליחה להשתלט על המשחק ברבע השלישי, ידענו לא להוריד את הראש, זה היה עניין של שתי התקפות, אם זה היה הולך ל-14-15 או להישאר ביחד, ולנסות לעשות מהלכים קטנים ששומרים אותנו בטווח של להישאר במגרש, צריך לתת קרדיט לשחקנים שנשארו על המגרש וידעו להכיל את הדקות הלא טובות עם פעולות חכמות והביאו אותנו למצב שיכולנו לנצח”.

“הייתי בהפועל תל אביב מספיק שנים ועברתי לא מעט. אני לוקח בפרופורציות הרבה דברים. טרום העונה שלנו יכל להיראות יותר טוב, הגענו עם הרבה שחקנים שלא סיימו את העונה קודמת במצב גופני לא טוב, זה פגע בנו. בשלב מסוים כל אחד מרים את הקצב שלו, כשג’יימס משחק לרמת הכישרון שלו אז אנחנו יכולים לנצח את המשחק הזה. זה לא גורע מהמאמץ של כל שחקן אחר. באנו היום ועשינו הכנה יוצאת מן הכלל לקראת המשחק הזה, חששתי שהשחקנים יהיו מבולבלים מחלק מהדברים שניסינו לעשות, לשמחתי השחקנים הגיבו מעולה. מפה לשם הקרדיט הוא שלהם, של העוזרים שלי, של הצוות הרפואי שהכשיר את כולם למשחק הזה”.

“ידענו שיש לנו פוטנציאל לקבוצה מעניינת שילוב בין שחקנים מנוסים לצעירים. לסיים את השבוע הזה ככה, להיכנס לרבע גמר הגביע, הפועל תל אביב הרוויחה פה היום, הכדורסל הישראלי יקבל צבע מהפועל תל אביב בגביע. ביום נתון יכולים לנצח כל קבוצה”.

“ג’ייקובן בראון הוא כמו השיר של משינה המופע של שיא הרגש, הוא שחקן מרגש. התברכתי, לא הכרתי אותו לפני זה, כל הסיפורים ששמעתי לפני זה, הרבה מעשיות. שמח שנפלה בחלקי הזכות, ורק נגמר הסיבוב הראשון, רוצים להמשיך מפה הלאה. הקרב שלנו הוא לא עם מכבי תל אביב על להתקדם בטבלה, אלא עם הקבוצות שברמה שלנו ומטה, המשחק נותן יוקרה וגאווה לאוהדים, אבל המשחקים שלפנינו תקבע לאן תלך העונה שלנו. המשחק הזה יכול לעשות טוב ויכול לעשות רע. אנחנו כל היום מתעסקים בתרגילים, אבל בסוף משחקים את המשחק הזה בני אדם, והתפקיד הוא לפתור משברים, וכמו שהפסד הוא מבוא למשבר, גם ניצחון כזה יכול להיות מבוא לדברים פחות טובים שיבואו אחר כך. התפקיד שלי לשמור את כולם בפרופורציה. אני אגיד את זה גם לשחקנים, העונה לא התחילה ולא נגמרה היום, המשחק הזה יכול לעשות לנו טוב או רע, גם למכבי תל אביב. אנחנו צריכים להיות יותר עקביים ויציבים. אם לא נביא את המשחק נגד גלבוע ואילת העונה הזאת תיגמר לנו מהר”.

ספרופולוס: “זה יום רע למועדון שלנו, רצינו מאוד לנצח ולשמח את האוהדים שלנו, לרוע המזל זה לא קרה, אני רוצה להתנצל בפני האוהדים על ההפסד הזה. דברים קטנים הכריעו את המשחק הזה, הם קלעו רק 14 נקודות ברבע השלישי ורצינו להמשיך ככה, לא המשכנו ככה ברבע הרביעי, הם קלעו זריקות קשות, וכשאתה נותן ליריבה לקלוע 83 נקודות בבית, ומחטיא זריקות פנויות ומסיים עם 23 אחוזים מחוץ לקשת, אתה מפסיד את המשחק. אנחנו מנסים לעשות הכי טוב שאנחנו יכולים, אני והצוות שלי כדי להוציא את הקבוצה מהסיטואציה הרעה הזאת, אני לא רוצה לדבר על תירוצים כמו ההכנה לעונה שלא עשינו וזה שאנחנו לא בכושר טוב של משחק. אנחנו מנסים לעשות הכי טוב כדי לצאת מהמצב הזה”.

“אנחנו לא משחקים טוב, והכדור חם מדי לכל השחקנים שלנו, הלחץ הוא גדול, ובלחץ הזה אתה לא קולע סלים קלים, מאבד 21 כדורים, זו המציאות שלנו מצד אחד אבל אי אפשר לאבד כל כך הרבה כדורים בבית, או בחוץ. זה מראה על כמה הלחץ שלנו גדול.
אנחנו רוצים להוסיף שחקנים, השוק קשה מדי וסגור בגלל ה-NBA והקורונה שם שנותנים חוזים זמניים לשחקנים. אין הרבה שחקנים חופשיים, זה קשה למצוא שחקן טוב כדי להביא, לא רוצים להביא שחקנים רק כדי להביא אותם, אבל אנחנו בשוק. ג’יימס הוא סקורר טוב מאוד ואני סומך עליו, למרות שהוא לא שיחק טוב היום. הוא יכול להופיע ברגעים קשים. הוא מנוסה, הוא שחקן שיכול לתת פתרונות לקבוצה. הוא לא היה ביום קליעה טוב, הוא החטיא זריקות פנויות. מצד שני לא רצינו ללכת עם סנטר אחד והבאנו שני סנטרים, ג’יילן בכושר משחק טוב, וגם ז’יז’יץ’, ולא רציתי שאחד מהם יהיה בחוץ”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!