הישראלי שהפתיע, ואת מי פגשתי בחולון? על קריית אתא

מרץ 14, 2023 | כדורסל, ליגה

על ידי Hanan Spond

עירוני נס-ציונה נעצרה על מתחת ל-80 נקודות.  למעשה עירוני קריית אתא גרמה לנס-ציונה לשיא שלילי של 75 נקודות למשחק ושיא שלילי לאחוזים משלוש. לא משחק גדול לעירוני קריית אתא אבל היא עצרה הרבה מהלכים של עירוני נס-ציונה. הטיפים שרשמתי בטור הקודם יושמו ברובם במשחק. מה שגרם למיינסי וקופר למדדים הרבה מתחת לממצועים שלהם מבחינת נקודות (שיא שלילי לקופר בכמות נקודות למשחק). אפרופו קופר, הוא סיפק רק 11 אסיסטים. בטור הקודם אמרתי שאם שומרים את קופר על חד ספרתי באסיסטים ובנקודות סטטיסטית מנצחים. מדובר בכמות אסיסטים שאומנם היא לא חד ספרתית אך היא השנייה הכי גרועה של קופר. אם היו לקופר 13 אסיסטים (שזו הסטטיסטיקה שבה עירוני נס-ציונה מנצחת) המשחק היה נגמר ב-79:78 לעירוני נס ציונה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

אז אחרי רצף של שני ניצחונות, החלטתי לנסוע לחולון עם קומץ אוהדים כדי לעודד את עירוני קריית אתא.

במשחק הבית הקודם מול עירוני קריית אתא, דלטון לא שיחק ודלוריה היה חלש מאוד. הפעם שניהם תרמו מאוד והיה צריך לדעת לעצור אותם. לא הצלחתי להבין איך עירוני קריית אתא מגיעה למצב שבריסקר שומר על דלטון וחנוכי/סטיבנס שומרים על רגלנד.

גארט התחיל מצוין את המשחק ברבע הראשון אבל בשאר שלבי המשחק פשוט לא שמר טוב וגרם לאתא לחטוף סלים קלים מדאוסון ושתי שלשות מהפינה ע”י האריס. ברבע הרביעי הוא התעורר שוב אבל זה לא הספיק. סיים עם 0.16 במדד.

Diante Garrett – Photo Credit: Yehuda Halickman

סטיבנס שסיים עם 0.74 במדד היה לוהט ברבע הראשון עם תרומה של מעל נקודה לכל דקה ששיחק. מדוע הוא לא עלה בתחילת הרבע השני במיוחד כשהוא היה השחקן הכי חם על המגרש? במקום זאת עלה הרכב ניסיוני לטעמי ודווקא במשחק חשוב כ”כ. סטיבנס עלה בדקה ה-7:36 לרבע השני אבל לא הצליח לשחזר את היכולות של הרבע הראשון. ברבע השלישי שוב סטיבנס להט כשידע גם לחלק שלושה אסיסטים למשעור וגרם למשעור לרבע מצוין (0.56 במדד). ברבע הרביעי סטיבנס ומשעור לא תרמו כלל וחבל.

ברבע הרביעי שאבון (0.61 במדד) יחד עם גארט ידעו לקחת את המושכות ולתת רבע מטורף כאשר שניהם מתדלקים את חנוכי שקלע 7 נקודות ברבע.

השחקן שהפתיע במשחק וסיים מקום ראשון עם 0.75 במדד מוענק ללא אחר מאשר קפלן שניצל את ההזדמנות שקיבל. נתן הגנה חזקה, אסיסטים לסטיבנס ושאבון וחטיפות מצוינות שמנעו סלים בטוחים. חבל שלא קלע את קליעות העונשין והשלשה מהפינה אבל בהחלט מרשים.

JJ Kaplan – Photo Credit: Yehuda Halickman

לסיכום, היה צריך לשמר את המהלכים לתוך הצבע כפי שראינו ברבע הראשון. זו נקודת התורפה של הפועל חולון. היו הרבה מהלכים במשחק שכל שחקני קריית אתא נמצאים מחוץ לקו השלוש, מה שלא איפשר לקחת ריבאונד חוזר או לתקוף את הסל עם מספר שחקנים. את הלחץ על כל המגרש שעירוני קריית אתא הפעילה עד המחצית היה צריך לשמר.

ואחרון חביב, ברכות ליהלי חיים שעלה למגרש לאחר 17 מחזורים בהם לא שיחק. וכמובן מגיע לו מזל טוב ליומולדת.

במשחק פגשתי את משפחת הליקמן בהרכב חלקי. הצטלמנו בחנייה. את הפגישה שלי עם משה הליקמן נדחה למשחק אחר. דיברנו קצת על המשחק, הסכמנו על כך שעירוני קריית אתא החמיצה כאן. היה אפשר לגנוב ניצחון.

Josh Halickman, Yehuda Halickman and Hanan Spond

ומה יהיה במשחק במוצ”ש מול הפועל ירושלים?

הפועל ירושלים מגיעה אחרי חמישה ניצחונות רצופים כולל ניצחון מרשים על הפועל ת”א בחוץ. ההפסד האחרון שלה היה במשחק חוץ מול גליל עליון. בשביל לשפר את סיכויי הניצחון צריכים להתקיים התנאים הבאים:

1. צריך לקלוע 80 נקודות לפחות ו/או לתת הגנה חזקה שלא תאפשר להם לקלוע יותר מ-70 נקודות.

2. למנוע מהם זריקות לשתיים, עם מתחת ל-30 זריקות מהצבע הם מפסידים.

3. לקטוף 40 ריבאונדים ולא לאפשר להם לקחת יותר מ-30 ריבאונדים.

Jerusalem celebrates- Photo Credit: Dov Halickman

במשחק החוץ עירוני קריית אתא הייתה מנצחת אלמלא פער העבירות שבהן עירוני קריית אתא הלכה לקו (12 פעמים) לעומת הפועל ירושלים (30 פעמים). נקווה שלא יחזור.

צריך משחק אגרסיבי בצבע במיוחד מכיוון שהפועל ירושלים אוהבת לשחק שם.

עידכון אחרון, רדיק יהיה כשיר למשחק במוצ”ש ובהחלט נצטרך את הדומיננטיות שלו מתחת לצבע.

בהצלחה לקבוצה, מגיעים לעודד.

חנן

Juvonte Reddic – Photo Credit: Basket.co.il

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!