הישראלים שעברו לליגה הגרמנית בעשור האחרון

יול 9, 2021 | כדורסל, לגיונרים

על ידי Moshe Halickman

אלבה ברלין הכריזה כי תמיר בלאט בן ה-24 ישחק בקבוצה בוודאות בעונה הקרובה. יכול מאוד להיות שיובל זוסמן יצטרף לרכז ויחתום בקבוצה בעקבות השמועות שנוגעות אליו לאחרונה, כשלגבי מקס היידגר דווח שהוא צפוי לעבור לאולדנבורג. אם הדברים האלה יקרו אז יהיו לישראל שלושה שחקנים באחת הליגות החזקות באירופה. בינתיים, נזכרנו בכדורסלנים הישראלים האחרים שעברו לליגה הגרמנית במהלך העשור האחרון.

Tamir Blatt – Photo Credit: FIBA. Champions League

 

יותם הלפרין

אחרי ששיחק ביורוליג (מכבי תל אביב, אולימפיה לובליאנה ואולימפיאקוס) וביורוקאפ (ספרטק סנט פטרסבורג), בגיל 28 יותם הלפרין עבר בקיץ 2012 לאתגר חדש כשחתם במדי באיירן מינכן מהליגה הגרמנית. הוא לא הרשים במיוחד (6.3 נקודות בממוצע), אך ניתן ספוילר קטן: תקופתו בגרמניה הייתה דווקא הכי טובה מבין השחקנים שנמצאים ברשימה. הלפרין עבר בסיום העונה להפועל ירושלים, במהלך שהפך לאחד המשמעותיים ביותר בתולדות הכדורסל הישראלי. הלפרין הפך לקפטן ושיחק בירושלים עד סוף הקריירה, וכיום גארד העבר הוא המנהל הספורטיבי של הקבוצה.

Yotam Halperin – Photo Credit: Dov Halickman

 

בר טימור

2012/13 הייתה עונת הפריצה של בר טימור. הוא היה נהדר במדי הפועל תל אביב בעונת הבכורה שלו בליגת העל, ובזכות כך נבחר לתגלית העונה. בעקבות העונה הנהדרת, טימור חתם בגיל 21 בלבד לשלוש עונות באלבה ברלין. הגארד מיעט לשחק בליגה וביורוקאפ, נפצע, ובסיום העונה הראשונה הוא עבר להפועל ירושלים, שם הצליח הרבה יותר. טימור הפך לקפטן של ירושלים ולחביב האוהדים, אך אחרי שקיבל פחות ופחות הזדמנויות תחת עודד קטש הוא חזר להפועל ת"א בקיץ הקודם.

Bar Timor – Photo Credit: Dov Halickman

 

אדם אריאל

אחרי שזכה באליפות בתור שחקן צעיר עם הפועל ירושלים, הקבוצה שבה גדל, אדם אריאל החליט לעבור לשחק בגרמניה בקיץ 2015. אריאל חתם בגיל 20 בברמרהאבן של המאמן הישראלי מולי קצורין, אך הדברים לא הלכו לו בקלות. הוא נפצע, הקבוצה נאבקה בתחתית, קצורין פוטר, ובעקבות העובדה שבקושי שיחק אריאל חזר לישראל באמצע העונה וחתם בהפועל חולון. מאז, אריאל כבר הספיק למצב את עצמו בתור ווינר ענק, ובקיץ הקודם הוא חזר לירושלים אחרי הסל המפורסם שקלע נגדה במדי מכבי ראשון לציון. רק אתמול האריך אריאל את חוזהו בירושלים לשנתיים נוספות.

Adam Ariel – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!