היסטוריה בכדורסל הנשים: הפועל לב ירושלים זכתה בגביע המדינה

מרץ 7, 2024 | כדורסל, נשים

על ידי Yehuda Halickman

באדיבות איגוד הכדורסל (צילום: עודד קרני)

הפועל לב ירושלים זכתה הערב בגביע המדינה אחרי ניצחון 74-87 בגמר גדול על אליצור רמלה בבית מכבי מלא באוהדי הקבוצות. שיר תירוש הצטיינה אצל האדומות, עדן רוטברג וג’ני סימס החזיקו את רמלה בתמונה אבל הגביע הלך לקבוצה של לימור פלג. זהו ההפסד הראשון של רמלה העונה בכל המסגרות.

דני גוט עשה שינוי אחד בחמישיה לעומת חצי הגמר כשפתח עם צליל וטורי ולמרות שלשה שלה בפתיחה, הדקות הראשונות היו אדומות לגמרי, כשהודיה כבדה ואליסה בארון הוליכו את ירושלים ליתרון 6-17 אחרי 5 דקות בלבד. שיר תירוש שמרה על היתרון הירושלמי הדו ספרתי וג’ני סימס היתה זו שהצליחה להשאיר את רמלה במשחק עד סיום הרבע הראשון שהסתיים ביתרון 17-25 לירושלמיות.

עדן רוטברג פתחה את הרבע השני עם שלוש שלשות אבל בארון וכבדה ענו לה מיד בשלשות משלהן, רמלה התקרה בצעדים איטיים על ירושלים שנכנסה קצת לדקות לא טובות איבדה כדורים ואיפשרה לצהובות לצמק את היתרון עד 39-42 בלבד בהפסקה.

מוריס פתחה את 2 ריבאונד התקפה את הרבע השלישי ועם 4 נקודות רצופות נתניה לרמלה את היתרון הראשון שלה והשלימה מהפך. רוטברג וסימס המשיכו להיות הדומיננטיות בהתקפה של רמלה, בצד השני שיר תירוש היתה במשחק אדיר ושמרה על משחק צמוד, בסיום הרבע השלישי 58-61 לרמלה.

שלשה גדולה של נור כיוף עם הלוח החזירה את היתרון לירושלים בפתיחת הרבע האחרון ועוד אחת של בארון קבעה 64-70 לאדומות כשנשארו 6 דקות לסיום. היתרון של ירושלים הלך וגדל עם קליעות מוצלחות מהקו, דניאל רבר יצאה ב-5 עבירות ורמלה ראתה את הגביע הולך לה לאיבוד. עדן רוטברג עשתה נסיונות אחרונים והורידה את היתרון בעצמה עד 72-76, ארבע דקות לסיום. מכאן לרמלה נגמרו הכוחות, ירושלים טסה קדימה עד ניצחון 74-87 וגביע ראשון אי פעם.

שיר תירוש נבחרה למצטיינת הגמר

Shir Tirosh – Photo credit: IBBA

קלעו לירושלים: תירוש 23 (9 אס’), בארון 17, קארי 17 (12 ריב’), ריצ’רדסון 14, קבדה 11, כיוף 5.

קלעו לרמלה: רוטברג 27, סימס 22 (10 ריב’, 8 אס’), ג’קסון 8, מוריס 8, וטורי 6, לביא 3.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!