"הילד ענק": מחמאות לציפר אחרי הניצחון של נבחרת הנוער

אוג 3, 2021 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

נבחרת הנוער של ישראל פתחה את טורניר הצ'לנג'ר שנערך באולם הדרייב אין שבתל אביב עם ניצחון 71:100 על ליטא. ניצחון, ולא תבוסה למרות 29 נקודות הפרש, מפני שהמשחק התפתח דווקא לקרב צמוד במשך פרק זמן לא מבוטל בכלל.

Oren Aharoni – Photo Credit: FIBA

ישראל של המאמן אורן אהרוני פתחה את המשחק בסערה, כשהיא עלתה ליתרון 9:25. ליטא, שהתקשתה לקלוע אפילו סל שדה אחד בדקות הפתיחה, נכנסה לעניינים וסיימה את הרבע הראשון בפיגור 18:25. ברבע השני ליטא המשיכה במומנטום מסוף הרבע הראשון, כשהיא סיימה את המחצית הראשונה ביתרון 36:37. תחילת המחצית השנייה הייתה צמודה, וככל שהזמן עבר ישראל חזרה לעצמה בדרך ליתרון 58:64 בסיום הרבע השלישי. הרבע הרביעי היה חד צדדי לטובת ישראל (13:36) שחגגה ניצחון לעיני הקהל הביתי שכלל כל מיני דמויות מרכזיות בכדורסל הישראלי כמו יפתח זיו. נקודה מעניינת נוספת היא שבמהלך המשחק הפועל גלבוע/גליל אף הודיעה שגיא קפלן מונה למאמן הראשי של הקבוצה באופן רשמי, כל זאת בזמן שהוא משמש בתור אחד מעוזרי המאמן בנבחרת הנוער.

"רבע רביעי חבל על הזמן", אמר הקפטן נבו זומרפלד בסיום המשחק. "שיחקנו נגד מעצמת כדורסל. באנו כקבוצה וניצחנו כקבוצה, היה באמת אדיר".

נבו זומרפלד נבחרת הנוער בכדורסל

Nevo Sommerfeld – Photo Credit: FIBA

לישראל, שהציגה משחק קבוצתי נהדר עם 29 אסיסטים, היו כאמור עליות ומורדות במהלך המשחק. "קצת התפקשש לנו בריבאונד, אבל ידענו איך לחזור מזה כמו גברים", סיפר זומרפלד. "אני רוצה להגיד תודה לקהל העצום שהיה פה היום ומזמין אותם גם למחר, למחרתיים, לשבת ולראשון, שיבואו".

כפי שזומרפלד אמר, ישראל תשחק שוב כבר ברביעי נגד פורטוגל. זומרפלד עצמו היה פשוט אדיר במשחק הראשון בטורניר, עם מספרים נהדרים של 24 נקודות (8 מ-12 לשתיים, 2 מ-2 לשלוש, 2 מ-2 מקו העונשין), 7 אסיסטים, מדד 29 ופלוס 39 (יותר מכל אחד אחר) ב-25 הדקות שלו על הפרקט. האם הוא ציפה להופעה כזאת? "לא ציפיתי, אבל הקבוצה עשתה אותי אדיר, לא אני אדיר, זה היה כקבוצה", אמר בצניעות דולגופיאטית.

רגע ספורטיבי יפה קרה כאשר שחקן ליטאי נפצע וזומרפלד, כמו קפטן אמיתי, סייע לו להגיע בשלום עד לספסל של נבחרתו. "אין לי מה כל כך להגיד על האופי שלי, אני רק רוצה להגיד שנלחמנו פה ואנחנו נבוא ונמשיך להילחם", סיפר זומרפלד באותה צניעות אופיינית.

מי שהצטיין במשחק היה רון ציפר, שבין השאר קלע 28 נקודות מהספסל עם לא פחות מאשר 7 מ-14 לשלוש ואף חסם פעמיים בדרך למדד 30. ציפר זכה לקריאות "MVP, MVP" מהאוהדים כשירד בחזרה לספסל בדקות הסיום. רון ציפר? אולי פול ציפסר. "אני לא יודע אם אתם יודעים, אבל זה משחק רשמי ראשון שלו, הופעת בכורה בנבחרת. הילד ענק, גבר על, ואני רוצה לאחל לו המון בהצלחה. הוא שחקן ענק", קבע זומרפלד.

רון ציפר

Ron Zipper – Photo Credit: FIBA

הנבחרת עברה ערב מעט הזוי. היא תכננה לשחק בגופיות לבנות, אלא שגם ליטא הגיעה בגופיות לבנות. עקב כך, מועד פתיחת המשחק נדחה ב-10 דקות, ואנשי צוות בנבחרת נסעו למלון כפר המכביה כדי להביא את הגופיות הכחולות. אלא שלא הכל הלך חלק: הגופייה של אבנר דרור, אחד מכוכבי הנבחרת, לא נמצאה. כך יצא שישראל פתחה את המשחק כשדרור על הספסל ולא יכול לשחק, ובדקות הרעות ברבע השני חסרונו בצבע זעק לשמיים. המאמן אהרוני תהה: "איפה החולצה שלנו?!", ודווקא אז, פתאום, נמצאה החולצה והגיעה לדרור, שהחל לשחק עוד לפני סיום המחצית הראשונה וסיים עם מספרים מרשימים של 8 נקודות (4 מ-5 לשתיים), 10 ריבאונדים ו-3 חסימות בדרך למדד 21 עם פלוס 20 ב-24 הדקות שלו על הפרקט. "מצאו בסוף את החולצות", צחק בסיום זומרפלד על המקרה המוזר. ראוי לציין גם את אופק גול, שהיה נפלא עם 16 נקודות, 5 ריבאונדים 4 אסיסטים, מדד 20 ופלוס 27 ב-29 דקות על הפרקט. גול גדול.

אבנר דרור

Avner Dror – Photo Credit: FIBA

הוסיפו לישראל: יובל לוין עם 14 נקודות (7 ריבאונדים ו-4 אסיסטים), ניב למפרט עם 4 נקודות, אריאל אייזיק (7 ריבאונדים), בן ממן ויואב ברמן עם 2 נקודות כל אחד. שותפו ולא קלעו: עידו מנצ'ל, אנטון אגייב ואדם שרבקוב.

נבחרת הנוער

Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!