“הייתי כאן חודשיים ואני מצפה לבלות בישראל יותר זמן”, אקיל מיטשל, כוכב הפועל גלבוע/גליל ב”ליגת הקורונה”, מדבר בראיון מיוחד

אוג 7, 2020 | פודקאסט

על ידי Joshua Halickman


אחרי שהעונה בליגת הישראלית בכדורסל הסתיימה, ה”ספורטס רבי” ערך ראיון מיוחד עם כוכב הפועל גלבוע/גליל ב”ליגת הקורונה”, אקיל מיטשל, שהוביל את הקבוצה לחצי גמר הפיינל פור. בראיון (הפודקאסט המלא מצורף להאזנה) מיטשל מביא בין השאר סיפורים על קובי בראיינט.

על כך ששיחק בישראל בתקופת הקורונה:
“זה היה מאוד כיף לשחק עבור הקבוצה הזאת וזה היה די מוזר, אבל הייתי באמת בר מזל לקבל הזדמנות לבוא לישראל ולראות את הכל”.

ההתאקלמות שלו במועדון אחרי שהגיע לקבוצה לאחר פגרת הקורונה:
“היינו רחוקים זריקה אחת מהעפלה לגמר, לא חשבתי על המשחק הזה במשך כל השבוע וניסיתי סוג של להשאיר את זה מחוץ לראש שלי, זה היה מאוד מוזר אם להיות כן כי לא ידעתי למה לצפות כשנכנסתי לארץ, הכרתי חלק מהשחקנים שהיו לפני הקורונה כמו אדגר סוסה ושחקנים אחרים שאני מכיר כבר תקופה, הכרתי חלק מההיסטוריה של המועדון. איאן מילר הוא חבר שלי ששיחק בעבר עבור גלבוע אז ידעתי דברים על הקבוצה אבל לא באמת הכרתי אף אחד מהשחקנים שהיו בקבוצה. מייקל יאנג זה עוד שחקן ששיחקתי נגדו אבל לא הכרתי אותו. כשהגענו לשם היה לנו 5-6 שבועות כדי להיכנס לקצב, אין קטע להיות כאן אם לא הולכים על זה בכל הכוח. היו לנו הרבה חבר’ה צעירים שרצו להוכיח את עצמם וגם בחורים שהיו חדשים בליגה ורצו להוכיח את עצמם, אז אני חושב שחלק גדול מההצלחה שלנו מגיע מזה שסמכנו אחד על השני וסמכנו על המאמן, והלכנו הכי חזק שאנחנו יכולים וזה עבד”.

המאמן ליאור ליובין:
“הוא ועוזר המאמן גיא קפלן פשוט מדהימים. אני יכולתי לזהות בפגישה הראשונה שיש לו (לליובין) מוח וידע בכדורסל, ושהוא ייתן ביטחון רב לשחקנים שלו. הייתה לנו קבוצה מאוד צעירה, אז לאמן את הבחורים האלה ולשים אותם במקום הנכון זה דבר שקשה מאוד לעשות, ואני חושב שהוא עשה את זה באופן פשוט פנומנאלי”.

סנטר גלבוע/גליל בניה סרור:
“הוא בחור גדול. באימון הראשון חדרתי לצבע והוא נכנס בי ועמדנו להילחם אחד בשני במשך חצי דקה והוא פשוט חזק. לא ניסיתי להילחם בו בשאר הזמן שהייתי שם”.

על כך שהיה השחקן המבוגר בקבוצה ושיתוף הפעולה עם מצטיין “ליגת הקורונה” יפתח זיו:
“זה היה קצת הזוי. אני הייתי הבחור הכי מבוגר בקבוצה והפכתי להיות בן 28 בזמן שהייתי שם. יפתח הגיע אליי ביום הראשון ואמר לי שאנחנו צריכים ללמוד אחד את השני ולהתניע את העניינים ביחד. הוא כל כך רעב לידע וכל כך צמא ללמידה וממש רצה לספוג את המשחק כאן, זה לא כאילו אני משחק 20 שנה או משהו אבל הייתי מסביב לעולם קצת ואני מכיר את המשחק, ואנחנו ממש צללנו פנימה, ויפתח במיוחד ספג הרבה ידע בזמן מאוד קצר ואנחנו יצרנו קשר מעולה”.

התחושה לשחק נגד אמארה סטודמאייר:
“דיברנו בערך 30 שניות והוא נראה לי בחור מאוד צנוע. שיחקתי נגד הרבה שחקנים מוכשרים מהאן.בי.איי ולשחק נגד השחקנים שצפית בהם הרבה כילד זה תמיד מגניב, ולעשות את זה בתפאורה כזאת זה עוד יותר מגניב. בזמן המשחק אני לא באמת חושב על זה אבל הוא נראה כמו בחור טוב וזה מדהים שהוא מסוגל לשחק ברמה הזאת בגיל שלו. זה נדמה שהוא לא איבד את הצעד שלו שזה מטורף בעיניי. אנחנו מגיעים מארצות הברית ועבורנו זה פשוט סיפור מדהים כי אף פעם לא ראינו מישהו שעושה את זה, הוא אגדת אן.בי.איי, וזה שהוא עוזב באמצע הקריירה שלו ואומר שהוא מרגיש הרבה יותר נוח להיות בישראל, זה פשוט לא קורה ככה וזה באמת סיפור מגניב”.

האם ירצה לחזור לשחק בישראל:
“זה מאוד נוח, האנשים מדהימים, אני באמת אהבתי את זה. הייתי כאן חודשיים ואני מצפה לבלות בישראל יותר זמן”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!