היו 10: ציוני השחקנים של מכבי תל אביב בניצחון על פנאתינייקוס

אפר 30, 2024 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: Djordje Kostic

מכבי תל אביב ניצחה ב”בית” 85:87 את פנאתינייקוס היוונית בתום דרמה אדירה באולם הפיניור בבלגרד שבסרביה במשחק השלישי בסדרת הטוב מחמישה ברבע גמר הפלייאוף, ובכך עלתה ליתרון 1:2 בסדרה. כעת, הגיע הזמן להעניק ציונים לכל אנשי הקבוצה שלקחו חלק במשחק.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

חמישייה

רכז: לורנזו בראון – 10

תרם בשקט-בשקט סלים לשתיים, ומסר באומנות. חתם את הרבע השלישי עם שלשה, סיפק חדירה קריטית כשהיתרון של קבוצתו עמד על 6 בלבד בשלב מוקדם של הרבע הרביעי, הוסיף עוד סל לשתיים, אסיסט לאלי-הופ של ג’וש ניבו ושלשה נוספת, והרים את הסנטר לעוד הטבעה מהדהדת. החטיא שלשה במצב של שוויון עמוק בתוך הדקה האחרונה וחדר פנימה בדרך למהלך שנחשב תחילה כסל, אלא שבסופו של דבר השופטים שינו את ההחלטה. הצליח לסחוט עבירה לשתי זריקות 2.6 שניות לסיום במצב של שוויון, קלע את הראשונה וקלע גם את השנייה על אף שלא בדיוק התכוון לכך, כשלמזלו בדיעבד הסיפור נגמר עם סוף טוב. סיים עם 16 נקודות (4-7 לשתיים, 2-5 לשלוש ו-2-2 מהקו), 8 אסיסטים לעומת 2 איבודים ו-18 במדד היעילות ופלוס 1 במדד הפלוס-מינוס ב-32 דקות (הכי הרבה בקבוצתו), כשהוא הצליח לחפות על ווייד בולדווין הפצוע. איזה קור רוח, מי היה מאמין שהוא יספק יכולת כזאת בשבועות האחרונים ועוד יחגוג סלי ניצחון.

Lorenzo Brown – Photo Credit: Djordje Kostic

קלע: ג’ון דיברתולומיאו – 6

הקפטן צבר עבירות מוקדמות, וקלע סל מחצי מרחק. סיים עם 2 נקודות (1-2 לשתיים, 0-2 לשלוש), אסיסט אחד, חטיפה אחת, מינוס 1 במדד היעילות ופלוס 15 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה על הפרקט) ב-12 דקות.

סמול פורוורד: בונזי קולסון – 9

פתח עם 5 הנקודות הראשונות במשחק, וחסם באופן מפלצתי בהגנה. רשם מהלך של שלשה ועבירה בשלב מוקדם של המחצית השנייה. לא הצליח להוציא כדור חוץ במאני טיים, אבל סיפק סל כה חשוב מבפנים במצב של יתרון 2 בלבד, כשהוא החליט לקחת את המהלך על עצמו. סיים עם 13 נקודות (3-6 לשתיים, 1-2 לשלוש ו-4-4 מהקו), 5 ריבאונדים (2 בהתקפה), 2 אסיסטים וסחיטה של 5 עבירות בדרך ל-18 במדד היעילות ב-31 דקות, לצד מינוס 7 במדד הפלוס-מינוס.

פאוור פורוורד: ג’ייק כהן – 8

מסר בחוכמה בפתיחה, ועשה זאת גם בתחילת המחצית השנייה בנוסף לכך שתרם בהגנה וצלף שלשה אדירה. סיים עם 3 נקודות (1-2 לשלוש), 2 ריבאונדים, 4 אסיסטים ללא שום איבוד ופלוס 7 במדד הפלוס-מינוס ב-12 וחצי דקות. איזו סדרה הוא עושה.

סנטר: ג’וש ניבו – 10

הטביע באופן מפלצתי בפתיחה, ולקח ריבאונדים. הוסיף הטבעה מפלצתית אחר הטבעה מפלצתית ברבע השני, כולל פוט-בק ענק, כאשר הוא גם חטף כדורים וחסם בהגנה. המשיך להטביע באופן מפלצתי גם ברבע השלישי בנוסף לכך שסחט עבירה בלתי ספורטיבית. סיפק אלי-הופים גם ברבע הרביעי, ובמצב של יתרון 1 בלבד השתלט על ריבאונד התקפה ענק עם כל הלב, אבל לאחר מכן רשם איבוד קריטי ברגע האמת במחצית המגרש, מה שעלה ביוקר. אלא שהוא הצליח לקחת כדור ביניים שבסופו של דבר הוביל את קבוצתו לניצחון בזכות סחיטת העבירה של בראון. סיים עם 22 נקודות (10-13 לשתיים, 2-5 מהקו), 9 ריבאונדים (4 בהתקפה), 2 חטיפות, סחיטה של 5 עבירות בדרך ל-31 במדד היעילות ו-0 במדד הפלוס-מינוס ב-30 דקות, כשהוא השווה את שיא הקריירה שלו בנקודות בערב שבו הוא הצליח לגבור על מתיאס לסור.

Josh Nebo – Photo Credit: Euroleague

ספסל

אנטוניוס קליבלנד – 7

התעופף לאלי-הופ אופייני, סיפק חטיפה מרשימה, והוסיף שלשה. המשיך לעשות עבודת הגנה אדירה, לצד זה שהחטיא שלשות, כולל במאני טיים. סיים עם 5 נקודות (1-1 לשתיים, 1-5 לשלוש) ו-2 חטיפות לצד מינוס 6 במדד הפלוס-מינוס ב-25 דקות.

ג’יימס ווב – 8

לקח ריבאונדים וסופסוף קלע שלשה, בנוסף לכך שסיפק סלים נפלאים לשתיים, אך לצד זה הסתבך בבעיית עבירות, כולל עבירה טכנית בעקבות התסכול שלו, מה שהעמיד אותו על 4 עבירות כבר ברבע השני. השתלט על ריבאונד התקפה עצום עמוק בתוך הדקה האחרונה. סיים עם 8 נקודות (2-2 לשתיים, 1-2 לשלוש ו-1-2 מהקו), 4 ריבאונדים ופלוס 7 במדד הפלוס-מינוס ב-15 דקות.

תמיר בלאט – 8

מסר באומנות כהרגלו בדרך להטבעות של ניבו. אלא שהוא רשם איבוד קריטי במאני טיים, כשלמזלו האירוע הזה נגמר בניצחון ענק. סיים עם 2 נקודות (1-3 לשתיים, 0-4 לשלוש), 6 אסיסטים לעומת איבוד אחד ומינוס 14 במדד הפלוס-מינוס (הכי נמוך בקבוצתו) ב-19 דקות.

חסיאל ריברו – 8

פתח עם סל אחרי ריבאונד התקפה, ובהמשך קלע מחצי מרחק, כשהוא גם צבר עבירות. סיים עם 8 נקודות (4-6 לשתיים), 2 ריבאונדים בהתקפה, 2 אסיסטים ופלוס 9 במדד הפלוס-מינוס ב-14 דקות.

רומן סורקין – 8

פתח עם סל מבפנים, וסחט עבירות בדרך לזריקות עונשין מדויקות ול-6 נקודות כבר ברבע הראשון בנוסף לכך שהשתלט על ריבאונדים. סיים עם אותן 6 נקודות (1-2 לשתיים, 0-1 לשלוש ו-4-4 מהקו) ו-3 ריבאונדים לצד מינוס 2 במדד הפלוס-מינוס ב-9 דקות. כמה טוב שבאת.

מאמן: עודד קטש – 10

קבוצתו פתחה בצורה מצוינת בשני צידי הפרקט לעיני האוהדים שלה. הכניס את סורקין ברבע הראשון, וקיבל ממנו דקות אדירות. לקח פסק זמן כשפאו החלה לנגוס בהפרש ברבע השני, ולקח אחד כשהיא עשתה זאת שוב לקראת סיום המחצית הראשונה. חניכיו שלטו בעניינים כמעט לאורך כל הדרך, וגם כשההפרש ירד ל-6 הם חזרו לשלוט. לקח פסק זמן כשההפרש ירד ל-7 בדקות הסיום, אלא שלצערו חניכיו כמעט בעטו בדלי, התוצאה הושוותה ופאו יכלה לקחת את היתרון, אבל המזל עמד לצידו עם ההחטאה של לסור בזריקה השנייה מהקו, הניצחון של ניבו בכדור הביניים, סחיטת העבירה של בראון והעבודה שעשה מהקו וכמובן ההחטאה של קנדריק נאן מחוץ לקשת עם הבאזר. כמה שהשקט הנפשי שלו חשוב ברמה שמכריעה משחקים כאלה שיכלו להסתיים בקטסטרופה. נמצא מרחק משחק אחד מפיינל פור, וכל זה בלי בולדווין.

מצטייני המשחק – ג’וש ניבו ולורנזו בראון

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!