היו 10: ציוני השחקנים בניצחון של עירוני קריית אתא על מכבי עירוני רמת גן

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לכל התמונות בכתבה: יהודה הליקמן

עירוני קריית אתא גברה בחוץ 72:74 על מכבי עירוני רמת גן בתום דרמה אדירה שהסתיימה לאחר הארכה באולם זיסמן במשחק השלישי בסדרת הטוב מחמישה ברבע גמר הפלייאוף בליגת העל, ובכך ניצחה את הסדרה בסוויפ של 0:3 בדרך לסדרת חצי גמר הפלייאוף, שבה היא תפגוש את הפועל תל אביב. כעת, הגיע הזמן להעניק ציונים לכל השחקנים וגם למאמנים שלקחו חלק במשחק.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

מכבי עירוני רמת גן

חמישייה

רכז: ג’ורדן כהן – 9

קלע 5 נקודות רצופות שהחיו את קבוצתו בשלב מתקדם של הרבע הראשון. חתם את המחצית הראשונה עם חדירה מושלמת, והמשיך ללהוט ברבע השלישי כדי להוביל את הבריחה של קבוצתו. סיפק סל חשוב מבפנים במצב של יתרון 3 עמוק בתוך הרבע הרביעי, וצלף שלשה גדולה שהעלתה את קבוצתו ליתרון 6. לצד זה, איבד כדור קריטי בדקה האחרונה של הרבע הרביעי. השווה את התוצאה בהארכה עם חדירה מושלמת, אבל החטיא זריקת עונשין שהראתה לאיזה כיוון המשחק הזה הולך, וגם החטיא חדירה קריטית. השחקן השישי של העונה נתן משחק הירואי שלא הספיק, והוא מסיים עונה חלומית עם 23 נקודות ב-39 דקות (הכי הרבה על הפרקט), 4 חטיפות, 28 במדד היעילות ושברון לב.

קלע: אדם אריאל – 7

הקפטן סיפק סל אחר סל מבפנים כדי להוביל את המומנטום של קבוצתו ברבע השני, וצלף שלשה שהעלתה אותה ליתרון דו ספרתי ברבע השלישי. השתלט על ריבאונד הגנה קריטי במצב של יתרון נקודה עמוק בתוך הדקה האחרונה של הרבע הרביעי וסחט עבירה, אבל קלע רק את הזריקה השנייה מהקו. ניסה לספק עוד שלשת ניצחון אייקונית בשניות הסיום של ההארכה, אך לצערו הפעם זה לא נכנס. סיים עונה פשוט אדירה, כשגם במשחק הזה היה לו מדד פלוס-מינוס חיובי.

סמול פורוורד: ג’יי פי טוקוטו – 1

איבד כדורים מהפתיחה ולא היה מדויק גם בזריקות שלו. בסופו של דבר הצליח לספק סל חשוב שהעלה את קבוצתו ליתרון 5 בשלב מתקדם של הרבע הרביעי, אבל אחרי זה חזר להרוס. סיים עם 1-6 מהשדה ו-10 איבודים על 3 אסיסטים.

פאוור פורוורד: נוני אומאט – 6

קלע שלשות, והיה חלק חשוב מהבריחה של קבוצתו ברבע השלישי. קלע זריקות עונשין אחרי שהיריבה הורידה את ההפרש לנקודה בלבד ברבע הרביעי, והמשיך לדייק מהקו. לצערו, יצא בחמש עבירות בהארכה.

סנטר: מנגוק מתיאנג – 5

דייק מבפנים, כולל הסל הראשון של קבוצתו בהארכה אחרי ריבאונד התקפה, כשהוא גם לקח ריבאונדים בהגנה. לצד זה, עשה עבירה ששלחה את בייטמון לקו בשניות הסיום של הרבע הרביעי, מה ששלח את המשחק להארכה. סיים סדרה מאכזבת עם משחק שבו הוא רשם את מדד הפלוס-מינוס הנמוך על הפרקט (מינוס 14).

ספסל

איתי מושקוביץ – 3

השווה את התוצאה עמוק בתוך הרבע הראשון. רשם רק 1-2 מהקו בתחילת ההארכה, מה שהשווה את התוצאה אך לא העביר לקבוצתו את היתרון, והשאיר לקבוצתו סיכוי לקחת ריבאונד התקפה ולקלוע בשניות הסיום של ההארכה כשהחטיא את הזריקה השנייה מהקו אחרי שקלע את הראשונה. בשורה התחתונה, 7 נקודות ב-1-10 מהשדה (0-5 לשלוש) זה לא מספיק.

בניה סרור – 6

העלה את קבוצתו ליתרון ראשון בזכות מהלך של סל ועבירה ברבע השני, בנוסף לכך שלקח ריבאונדים כשהוא היה חלק עצום מהמומנטום של קבוצתו. גם חטף וחסם בהגנה. לצד זה, נכנס לבעיית עבירות, ויצא מהמשחק בשלב מוקדם של הרבע הרביעי. סיים עם מדד הפלוס-מינוס הגבוה על הפרקט (פלוס 14) תוך 11 דקות.

כרם משעור – 4

החטיא ממרחק. ניסה להקריב מעצמו בשביל הקבוצה, אבל יצא בחמש עבירות במשחק לא טוב (3 נקודות). כן רשם פלוס 9 במדד הפלוס-מינוס. מסוגל ליותר.

יובל שניידרמן – 4

רשם מדד פלוס-מינוס חיובי, אבל החטיא זריקות חשובות ברבע הרביעי. סיים עם מינוס 5 במדד היעילות.

ללא ציון: יהל מלמד (לא שיחק מספיק)

מאמן: שמוליק ברנר – 5

פתח עם אומאט ולא עם מייקל דבו, מה שהסיט את כהן לעמדת הרכז ואת אריאל וטוקוטו לעמדות הקלע והסמול פורוורד בהתאמה. קבוצתו נראתה לחוצה מאוד בפתיחה, אבל לאחר מכן המתח השתחרר, והיא לקחה פיקוד. אלא שבמקום לגמור את המשחק חניכיו שמטו יתרון דו ספרתי, ובהארכה זה כצפוי היה די אבוד. לא ניהל מספיק טוב את בעיית העבירות של הגבוהים. רשם עוד הפסד במשחק שיכל ללכת לכל כיוון, ולצערו סיים עונה חלומית עם 8 הפסדים רצופים וסוויפ מהדהד מול קבוצה פחות טובה על הנייר על אך שהחזיק ביתרון הביתיות. לא שיתף בכלל את דבו, ושוב לא נתן הרבה קרדיט למלמד, בעוד ששניידרמן קיבל כמות לא רעה של דקות.

עירוני קריית אתא

חמישייה

רכז: ג’יימס בייטמון – 10

קלע בצורה מצוינת בפתיחה, לאחר מכן התקשה לייצר לעצמו, אבל הצליח להוריד את ההפרש לחד ספרתי עמוק בתוך הרבע השלישי עם זריקות עונשין מדויקות. קבר שלשה קריטית במצב של פיגור 6 במאני טיים, ולאחר מכן הוריד את ההפרש לנקודה עם חדירה מושלמת כשנותרה מעט יותר מדקה עד הסיום. סחט עבירה בשניות הסיום של הרבע הרביעי ודייק מהקו עם קרח בוורידים כדי לכפות הארכה, שם הוא פתח עם 1-2 מהקו, מה שהעלה את קבוצתו ליתרון. החזיר את היתרון לקבוצתו פעם אחר פעם מהקו, כשחשוב לציין שלא תמיד הוא קלע, כולל החטאות קריטיות במצב של יתרון 3. סיים עם תצוגת ענק של 23 נקודות (11-15 מהקו), סחיטה של 10 עבירות ו-25 במדד היעילות ב-37 דקות. איזו סדרה אדירה קינג ג’יימס נתן.

קלע: גיא פלטין – 9

לא היה מספיק טוב במשך רוב המשחק, אבל בסיום הרבע השלישי סיפק מהלכים של נקודת מפנה בשני צידי הפרקט עם חסימה גדולה בהגנה וסל מבפנים שהוריד את ההפרש ל-6. הוריד את ההפרש לנקודה בלבד ברבע הרביעי עם שלשה גדולה, ולצערו החטיא שלשה שיכלה להעביר את היתרון לקבוצתו. סייע לקבוצתו לחטוף את הכדור הקריטי מכהן בדקה האחרונה, אבל שוב החטיא שלשה שיכלה להעביר את היתרון לקבוצתו. מעל הכל, שלח יד בשניות הסיום של הרבע הרביעי כדי למנוע את הכדור מלהגיע למתיאנג. רשם רק 1-6 לשלוש, אבל נתן תרומה שפשוט אי אפשר לכמת בדרך לקאמבק. איש העכביש.

סמול פורוורד: ג’יי ג’יי קפלן – 10

פתח עם פעולות לחימה בשני צידי הפרקט ו-5 מתוך 7 הנקודות הראשונות של קבוצתו, כשהוא גם סיפק חסימות מול מושקוביץ. תרם סלים גדולים ברבע הרביעי, כולל מהלך של סל ועבירה שהוריד את ההפרש ל-4. סחט עבירת תוקף קריטית בדקות הסיום, ולאחר מכן הוריד את ההפרש ל-3 עם סל גדול אחרי ריבאונד התקפה. הוריד מחדש את ההפרש ל-3 עם עוד סל ענק, אבל לא הצליח להעביר את היתרון לקבוצתו כשהחטיא אחרי ריבאונד התקפה. השיג את הכדור האחרון ברבע הרביעי אחרי ההדיפה של פלטין וספק סחט עבירה, אלא שהיא לא נשרקה. המשיך לקחת ריבאונדים כולל אחד שקירב את קבוצתו לניצחון עמוק בתוך ההארכה, אבל אחרי שסחט עבירה במצב של יתרון 3 הוא החטיא את שתי הזריקות מהקו ובכך השאיר את היריבה בחיים. בשורה התחתונה, סיפק עוד התעלות רוחנית יוצאת דופן עם שיא קריירה חדש של 14 נקודות יחד עם 11 ריבאונדים (השוואת שיא קריירה, 6 בהתקפה!), בנוסף ל-2 חטיפות, 2 חסימות, 18 במדד היעילות ופלוס 10 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה בקבוצתו) ב-35 דקות. וואו וואו וואו.

פאוור פורוורד: אקיה פרואיט – 7

התקשה לקלוע, אבל בסופו של דבר הצליח לצלוף שלשה חשובה שקירבה את קבוצתו לניצחון כשהוא העלה אותה ליתרון 4 בדקה האחרונה של ההארכה.

סנטר: אמין סטיבנס – 5

סבל מחיים קשים הפעם בהתחלה בכל הנוגע לסיומת מבפנים, מה שנגרר לקו העונשין משם הוא החטיא 4 זריקות רצופות ברבע השני (ו-5 בסך הכל ברבע הזה). השתחרר עם מהלך קריטי של סל ועבירה בלתי ספורטיבית בשלב מוקדם של המחצית השנייה, אבל שוב החטיא מהקו. הוסיף ריבאונדים. חטף כדור גדול מכהן בדקה האחרונה, אבל לא הצליח להעביר את היתרון לקבוצתו. היה חתום על האסיסט לשלשת הקלאץ’ של בייטמון. העלה את קבוצתו ליתרון 3 בשלב מוקדם של ההארכה, אבל יצא בחמש עבירות. סיים עם שפל עונתי של 7 נקודות (3-11 לשתיים, 1-7 מהקו) יחד עם 12 ריבאונדים, 4 אסיסטים ומינוס 5 במדד הפלוס-מינוס ב-35 דקות, אבל מה זה משנה. שחקן העונה?

ספסל

בן שרף – 4

איבד כדורים כשנכנס והחטיא את הזריקות הראשונות שלו מהשדה. סיים עם שפל עונתי של 2 נקודות (0-3 מהשדה), 4 איבודים, מינוס 3 במדד היעילות ומינוס 10 במדד הפלוס-מינוס ב-13 דקות, אבל אף אחד לא הולך לזכור את זה. נמשיך להרחיב עליו כמובן במסגרת הטור “שורף את ליגת העל”.

רז אדם – 7

עשה טראש טוק אופייני, מה שפגע בו אך בסופו של דבר גם עזר. סיפק נקודות חשובות ברבע השני החלש של קבוצתו. יצא בחמש עבירות עמוק בתוך ההארכה. סיים עם 8 נקודות וסחיטה של 6 עבירות ב-18 דקות.

תומר פורת – 6

השאיר את קבוצתו במשחק עם מהלך ענק של סל ועבירה אחרי ריבאונד התקפה עמוק בתוך הרבע השלישי, אבל גם החטיא שלשות חשובות. הביע את התסכול שלו מהשיפוט. סיים עם פלוס 8 במדד הפלוס-מינוס ב-12 דקות.

אייזיה מיוסיוס – 7

נכנס לראשונה רק ברבע השלישי, וניסה להחזיר את קבוצתו לעניינים כשסיפק בסך הכל פעולות טובות בשני צידי הפרקט. תרם 5 נקודות, 2 ריבאונדים, 2 אסיסטים, 8 במדד היעילות ופלוס 1 במדד הפלוס-מינוס ב-9 דקות.

מאמן: שרון אברהמי – 10

פתח עם קפלן במקום מיוסיוס, שאותו הוא ידע להוציא מהמקפיא בדיוק כשהיה צריך ברבע השלישי. קבוצתו פתחה היטב במטרה לסגור סיפור, עד שהוא נאלץ להזעיק פסק זמן בעקבות הדקות החלשות בתחילת הרבע השני. הזעיק פסק זמן כשהמשחק כבר נראה בדרך לברוח מהידיים ברבע השלישי, ומשם קבוצתו חזרה בדרך להארכה. היה פעיל מאוד מול השופטים. השיג ניצחון יוצא דופן בסדרה בדרך לחצי גמר הפלייאוף אחרי שהוא כבר הגיע להיסטוריה אחרת העונה בדמות חצי גמר גביע המדינה, והרוויח ביושר את התואר הקרב ובא של מאמן העונה.

מצטיין המשחק – ג’יימס בייטמון

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!