היו 10? ציוני השחקנים בניצחון של מכבי תל אביב על הפועל ירושלים

פבר 16, 2024 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

מכבי תל אביב ניצחה בחוץ 85:90 את הפועל ירושלים בהיכל הפיס ארנה ב”קלאסיקו הישראלי” במסגרת ליגת העל. כעת, הגיע הזמן להעניק ציונים לכל השחקנים וגם למאמנים שלקחו חלק במשחק.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

הפועל ירושלים 

חמישייה

רכז: ספידי סמית’ – 4

החטיא את הזריקות הראשונות שלקח. לקח ריבאונדים ובסופו של דבר צלף שלשה בפתיחת המחצית השנייה כדי להחזיר את היתרון לקבוצתו, ודייק מקו העונשין. קיבל עבירה טכנית במהלך הרבע הרביעי. סיים עם 11 נקודות (0 מ-3 לשתיים, 2 מ-7 לשלוש ו-5 מ-5 מהקו), 5 ריבאונדים, 2 חטיפות, 2 אסיסטים בלבד ומינוס 20 במדד הפלוס-מינוס ב-31 דקות (הכי נמוך על הפרקט, כלומר ב-9 הדקות בלעדיו קבוצתו הייתה בפלוס 15), וזה פשוט לא מספיק.

Speedy Smith – Photo Credit: Yehuda Halickman

קלע: אור קורנליוס – 2

הביא את הקשיחות ההגנתית המוכרת תוך שצבר עבירות והחטיא את כל הזריקות שלקח, כשהוא היה חלק מהמשחק הרע של הישראלים באדום. סיים עם 0 נקודות (0 מ-4 מהשדה), 3 חטיפות, 5 עבירות ומינוס 4 במדד היעילות ב-23 דקות.

סמול פורוורד: ליוואי רנדולף – 9

הקפטן קלע את 5 הנקודות הראשונות של קבוצתו, ובסך הכל עמד על 10 נקודות בסיום הרבע הראשון, כששלשה שלו עם הבאזר נפסלה. גם הטביע, וניסה להחזיר את קבוצתו עם עוד שלשות. הוריד את ההפרש ל-6 בלבד עם סל מבפנים בדקה האחרונה. סיים עם תצוגת ענק של 33 נקודות (9 מ-12 לשתיים, 4 מ-9 לשלוש ו-3 מ-4 מהקו) ו-6 אסיסטים בדרך למדד 33 ב-33 דקות, כשהוא לא היה קשור למשחק הנפל של קבוצתו.

Levi Randolph – Photo Credit: Yehuda Halickman

פאוור פורוורד: כריס ג’ונסון – 7

פתח היטב בשני צידי הפרקט תוך שסיפק סלים נהדרים, השתלט על ריבאונדים ומסר בחוכמה. סיים עם 16 נקודות (2 מ-4 לשתיים, 3 מ-6 לשלוש ו-3 מ-3 מהקו), 6 ריבאונדים (3 בהתקפה) ו-3 אסיסטים ללא שום איבוד בדרך למדד 22 ב-30 דקות, אבל פחות השפיע במחצית השנייה.

Chris Johnson – Photo Credit: Yehuda Halickman

סנטר: זאק הנקינס – 3

נלחם על ריבאונדים בשני צידי הפרקט והטביע בעוצמה. שם סוף לריצת ה-0:20 של היריבה ברבע השלישי ולא רשם מדד פלוס-מינוס שלילי (או חיובי) ב-29 דקות, אבל סיים רק עם 6 נקודות בלבד (3 מ-6 לשתיים) ו-5 ריבאונדים, כשהוא פשוט נראה כמו הצל של שחקן העונה שעברה.

ספסל

קאדין קרינגטון – 7

הביא את כוח האש ההתקפי שלו בבכורה העונה בליגה כשהוא קלע מכל טווח. סיים עם 16 נקודות (3 מ-6 לשתיים, 2 מ-5 לשלוש ו-4 מ-4 מהקו) ופלוס 11 במדד הפלוס-מינוס ב-22 דקות, אבל כמו ג’ונסון גם הוא פחות השפיע במחצית השנייה.

Khadeen Carrington – Photo Credit: Yehuda Halickman

יובל זוסמן – 1

צבר עבירות כשנכנס, החטיא את השלשות שזרק וגם איבד כדורים מול קבוצתו לשעבר. סיים עם 0 נקודות (0 מ-2 לשלוש), 3 איבודים ומינוס 6 במדד היעילות ב-16 דקות.

עוז בלייזר – 2

לא הצליח לתרום, במשחק שבו הוא לקח זריקה אחת וסיים עם 0 נקודות, 2 ריבאונדים ואסיסט אחד ב-13 דקות.

ללא ציון: גבי צ’אצ’אשווילי (לא שיחק מספיק בעקבות פציעה)

מאמן: איליאס קנצוריס – 2

בחר לרשום את הנקינס ולא את ג’אקורי וויליאמס, על אף שהאחרון בכושר אדיר. לקח פסק זמן בעקבות הטיילת בצבע של קבוצתו במהלך הרבע השני, ולקח עוד אחד בהמשך. פתח את המחצית השנייה עם זוסמן במקום ג’ונסון, והחליף בחזרה בעקבות הפתיחה הרעה של הישראלי. לקח פסק זמן בעקבות ההתפרקות של קבוצתו ברבע השלישי. לקח פסק זמן כשמכבי הצליחה להאט את ניסיון הקאמבק שלו בתחילת הרבע הרביעי. ניסה להחזיר את צ’אצ’אשווילי, אלא שהביג-מן שסבל מחבלה בברך לא יכל להמשיך, ורק בנקודה הזאת אפשר להקל עליו. ניסה לחזור בסיום, אבל זה היה מעט מדי ומאוחר מדי, בעוד תצוגת נפל של קבוצתו, הפעם לעיני הקהל הביתי, כשהתוצאה הסופית לא מספרת את הסיפור.

Ilias Kantzouris – Photo Credit: Dov Halickman

מכבי תל אביב 

חמישייה

רכז: לורנזו בראון – 6

לא היה הכי מדויק בזריקות הראשונות שלקח, אבל בסופו של דבר קלע כמה זריקות, כולל סל שסגר עניין. סיים עם 10 נקודות (3 מ-6 לשתיים, 1 מ-4 לשלוש ו-1 מ-2 מהקו), 4 ריבאונדים, 2 אסיסטים על 4 איבודים, 2 חטיפות ופלוס 6 במדד הפלוס-מינוס ב-26 דקות, וזה מספיק בהתחשב בכאבי הגב שלו.

קלע: ווייד בולדווין – 4

צבר עבירות מוקדמות והחטיא את כל הזריקות שלקח מהשדה, כולל איירבול עם שלשה על הבאזר של סיום המחצית הראשונה. חילק אסיסטים, אבל גם איבד כדור שנתן תקווה ליריבה עמוק בתוך הרבע הרביעי. דייק מהקו בשניות הסיום, וסיים עם 6 נקודות (0 מ-6 מהשדה, 6 מ-6 מהקו), 4 אסיסטים לעומת 4 איבודים, סחיטה של 7 עבירות ומינוס 4 במדד הפלוס-מינוס ב-17 דקות.

סמול פורוורד: בונזי קולסון – 8

פתח עם שתי שלשות מהפינה הימנית. גם חסם בהגנה, והראה לאיזה כיוון המשחק הזה הולך עם סל מבפנים. סיים עם 11 נקודות (2 מ-3 לשתיים, 2 מ-5 לשלוש ו-1 מ-1 מהקו) ו-5 ריבאונדים לצד מינוס 8 במדד הפלוס-מינוס ב-25 דקות.

פאוור פורוורד: ג’ייק כהן – ללא ציון (לא שיחק מספיק)

לקח ריבאונדים (3) ומסר בחוכמה ב-7 הדקות הראשונות, אבל לא חזר לאחר מכן.

סנטר: ג’וש ניבו – 9

הטביע וחסם באופן מפלצתי, בנוסף לכך שהשתלט על ריבאונדים. סיים עם 12 נקודות (5 מ-7 לשתיים) ו-9 ריבאונדים בדרך למדד 20 בנוסף לפלוס 14 במדד הפלוס-מינוס ב-26 דקות.

Roman Sorkin and Josh Nebo – Photo Credit: Yehuda Halickman

ספסל

חסיאל ריברו – 8

סיפק סלים מבפנים תוך שהשתלט על ריבאונדים בהתקפה. סיים עם 10 נקודות (4 מ-7 לשתיים) ו-4 ריבאונדים (כולם בהתקפה) לצד מינוס 7 במדד הפלוס-מינוס ב-15 דקות.

רפי מנקו – 7

צבר עבירות כשנכנס, אבל צלף שלשה שהורידה את היריבה לפסק זמן בשלב מתקדם של הרבע השני. גם לקח ריבאונדים. סיים עם 7 נקודות (2 מ-2 לשתיים, 1 מ-3 לשלוש), 5 ריבאונדים, 5 עבירות ופלוס 15 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה ל הפרקט) ב-15 דקות.

ג’ון דיברתולומיאו – 4

הקפטן החטיא את הזריקות הראשונות שלקח, אבל בסופו של דבר נעץ שלשה ברבע הרביעי, כשכמו תמיד הוא נלחם על הפרקט. סיים עם 3 נקודות (1 מ-4 מהשדה) ומינוס 6 במדד הפלוס-מינוס ב-20 דקות.

תמיר בלאט – 9

הציג את שיתוף הפעולה הנפלא שלו עם ריברו ונעץ שלשות, כולל שתיים רצופות שהגדילה את הריצה של קבוצתו ל-0:13 ברבע השלישי בדרך ליתרון שיא של 10 נקודות. סיים עם 11 נקודות (3 מ-5 לשלוש) ו-8 אסיסטים לעומת איבוד בודד ב-22 דקות.

Tamir Blatt – Photo Credit: Yehuda Halickman

רומן סורקין – 10

דייק מבפנים תוך שהשתלט על ריבאונדים בהתקפה, כולל הטבעות מפלצתיות. גם חסם בהגנה, וחתם ריצת 0:20 של קבוצתו בדרך ליתרון שיא של 17. החטיא את השלשות שזרק. חגג פעם אחר פעם ברבע הרביעי. סיים עם משחק ענק של 20 נקודות (9 מ-11 לשתיים כולל 4 הטבעות, 0 מ-2 לשלוש ו-2 מ-2 מהקו), 5 ריבאונדים (3 בהתקפה) ו-3 חסימות בדרך למדד 24 בנוסף לפלוס 10 במדד הפלוס-מינוס ב-27 דקות.

מאמן: עודד קטש – 10

פתח עם כהן. לקח פסק זמן בעקבות השליטה של ירושלים בתחילת הרבע השני. פתח את המחצית השנייה עם סורקין במקום כהן, של שיחק בכלל במחצית השנייה. לקח צ’אלנג’ על חסימה של סורקין במהלך הרבע השלישי במטרה לשמור על ריצת ה-0:17 של קבוצתו, וזכה בו. לא לקח פסק זמן למרות הנגיסה של היריבה בהפרש עמוק בתוך הרבע הרביעי. בשורה התחתונה, קבוצתו הציגה את הכדורסל המרהיב שלו ועוד בחוץ מול יריבה חזקה, כשכעת רצף הניצחונות שלו בליגה עומד על שישה. חתם שבוע מוצלח במיוחד, שהחל עם ניצחון מוחץ בדרבי.

מצטיין המשחק – רומן סורקין

Roman Sorkin – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!