היו 10: ציוני השחקנים בניצחון של הפועל תל אביב על מכבי תל אביב

יונ 15, 2024 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

הפועל תל אביב הביסה בבית 67:85 את מכבי תל אביב בדרבי התל אביבי באולם הדרייב אין במשחק השני בסדרת הטוב משלושה בגמר הפלייאוף בליגת העל, ובכך השוותה את תוצאת הסדרה ל-1:1 בדרך למשחק שלישי ומכריע על אליפות ישראל. באופן שהזכיר את העונה שעברה, המשחק החל באיחור רב בעקבות התורות בכניסה ואבוקות שהדליקו אוהדי הפועל ת”א. כעת, הגיע הזמן להעניק ציונים לכל השחקנים וגם למאמנים שלקחו חלק במשחק.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

הפועל תל אביב 

חמישייה

רכז: טיילר אניס – 9

חילק אסיסטים, והעלה את קבוצתו ליתרון 15 בשלב מוקדם של המחצית השנייה עם זריקות עונשין מדויקות. עצר את הריצה של היריבה באמצע הרבע השלישי עם סל מבפנים, והמשיך ללהוט כולל שלשה שהעלתה את קבוצתו ליתרון שיא של 16 בדרך לפסק זמן של היריבה. החטיא זריקות ברבע הרביעי. סיים עם 11 נקודות (1-6 לשלוש), 7 אסיסטים ו-3 חטיפות.

Photo Credit: Yehuda Halickman

קלע: אקסבייר מנפורד – 10

התעופף להטבעות מוקדמות, וקלע גם מחוץ לקשת בדרך ל-14 נקודות כבר ברבע הראשון. חזר לקלוע רק ברבע הרביעי, כולל שלשה אדירה בסיום שעון הזריקות, אחת שקירבה את קבוצתו לניצחון וקינוח בדמות אחת נוספת, כשמאוחר יותר הוא גם סיפק אסיסט מאחורי הגב להטבעה של ג’יילן הורד. סיים תצוגת ענק נוספת מול מכבי בדרייב אין עם 25 נקודות (6-11 לשלוש).

Photo Credit: Yehuda Halickman

סמול פורוורד: בריאן אנגולה – 6

סחט עבירות בפתיחה, אבל גם נכנס בעצמו לבעיית עבירות, בנוסף לכך שהתעמת עם בונזי קולסון. צבר את העבירה השלישית שלו בשלב מתקדם של הרבע השני, אבל השתחרר עם סל מחצי מרחק. צבר את העבירה הרביעית שלו בשלב מוקדם של המחצית השנייה. קלע זריקה משוגעת עם הקרש ברבע הרביעי. סיים עם זריקות עונשין מדויקות. סיים עם מדד הפלוס-מינוס הכי גבוה על הפרקט (פלוס 22) ב-14 דקות בלבד.

Photo Credit: Yehuda Halickman

פאוור פורוורד: תומר גינת – 8

צלף שלשות. המשיך לזרוק והיה פחות מדויק, אבל גם חסם בהגנה. הוסיף סלים מבפנים. סיים עם 10 נקודות, 8 ריבאונדים, 5 אסיסטים, 4 חטיפות ו-19 במדד היעילות ב-34 דקות (הכי הרבה על הפרקט).

Photo Credit: Yehuda Halickman

סנטר: קייל אלכסנדר – 8

סחט עבירות בדרך לקו, משם הוא עשה עבודה בינונית, וחסם בהגנה. הטביע בפתיחת המחצית השנייה כדי להעלות את קבוצתו ליתרון 13, בנוסף לכך שנלחם על ריבאונדים בהתקפה. סיים עם 11 נקודות ו-5 ריבאונדים.

Photo Credit: Yehuda Halickman

ספסל

בר טימור – 6

הקפטן, שעלה לשחק עם זריקה, צלף שלשה אדירה עם הבאזר של סיום הרבע הראשון בדרך ליתרון 12, אבל פתח את הרבע השני עם איבודים והחטאות. המשיך לספק משחק מבולבל, אבל הוסיף חטיפות. סיים עם 4 נקודות (1-6 מהשדה), 4 ריבאונדים, 4 איבודים על אסיסט אחד ו-2 חטיפות.

Photo Credit: Yehuda Halickman

ג’יילן הורד – 9

סיפק פוט-בק אדיר, הוסיף עוד סל אחרי ריבאונד התקפה, רשם הטבעה מפלצתית על הראש של חסיאל ריברו עמוק בתוך הרבע השני בדרך למהלך של סל ועבירה, ובהמשך קינח עם שלשה שהחזירה את קבוצתו ליתרון דו ספרתי והעלתה אותו ל-11 נקודות באותו רבע. גם חסם בהגנה. קינח עם עוד הטבעה אדירה. סיים עם 15 נקודות, 8 ריבאונדים (4 בהתקפה) ו-24 במדד היעילות.

Photo Credit: Yehuda Halickman

עידן זלמנסון – 5

קלע זריקה אחת, כשסיים עם 2 נקודות (1-3 לשתיים) ומינוס 3 במדד הפלוס-מינוס (היחיד השלילי בקבוצתו) ב-7 דקות.

Photo Credit: Yehuda Halickman

ללא ציון: דאסטי הנאס וגיל בני (לא שיחקו מספיק)

מאמן: סטפאנוס דדאס – 10

פתח הפעם עם אנגולה במקום טימור, מה שהסיט את מנפורד בחזרה לעמדת הקלע. קבוצתו פתחה היטב לעיני הקהל הביתי, והוא הביע את זעמו בנוגע לקולסון. לקח פסק זמן כשהיריבה נגסה בהפרש במהלך הרבע השני. שיתף את הנאס, והעלה את בני לסיום המחצית הראשונה. לקח פסק זמן כשסורקין החל לחגוג באמצע הרבע השלישי, ובסופו של דבר קבוצתו חזרה לשלוט בדרך למשחק שלישי ומכריע. נתן הצגה לעיני דימיטריס איטודיס.

Photo Credit: Yehuda Halickman

מכבי תל אביב 

חמישייה

רכז: לורנזו בראון – 2

נכנס לבעיית עבירות מוקדמת, אבל גם צלף שלשות. אלא שהוא איבד כדור אחר כדור, ואחרי האיבוד השישי עשה עבירה בלתי ספורטיבית בשלב מתקדם של הרבע הרביעי, מה שהיווה את העבירה הרביעית שלו במשחק. הוריד את ההפרש לחד ספרתי ברבע הרביעי עם שלשה, אבל לא הפסיק לאבד, וסיים את דרכו עם עבירה טכנית. רשם בסך הכל 13 נקודות ו-9 איבודים על אסיסט אחד. זיכרונות מגמר הגביע.

Photo Credit: Yehuda Halickman

קלע: ג’ון דיברתולומיאו – 3

הקפטן פתח עם חדירה יוצאת מן הכלל, ולאחר מכן השתלט על ריבאונדים בשני צידי הפרקט, אבל בשורה התחתונה סיים רק עם אותן 2 נקודות (0-2 לשלוש), 5 ריבאונדים (3 בהתקפה), 2 חטיפות ומינוס 23 במדד הפלוס-מינוס (הכי נמוך על הפרקט) ב-25 דקות.

Photo Credit: Yehuda Halickman

סמול פורוורד: בונזי קולסון – 7

קיבל עבירה טכנית בעקבות המהומה שהוא פתח במהלך הרבע הראשון. הכריח זריקות, חסם בהגנה, ופרץ את הסכר עבור קבוצתו בשלב מוקדם של המחצית השנייה עם זריקות עונשין מדויקות והטבעה. סיפק סלים גדולים ברבע הרביעי, וסיים עם 15 נקודות ו-2 חסימות ב-32 דקות (הכי הרבה בקבוצתו).

Photo Credit: Yehuda Halickman

פאוור פורוורד: ג’ייק כהן – 4

צבר 2 עבירות עוד לפני שהמשחק הופסק, ולכן הוחלף. מיעט לשחק גם בהמשך, והתקשה לתרום. סיים ללא זריקה ועם מדד הפלוס-מינוס החיובי היחיד בקבוצתו (פלוס 8) ב-6 דקות.

Photo Credit: Yehuda Halickman

סנטר: ג’וש ניבו – 3

התעופף לאלי-הופ, אבל גם נכנס לבעיית עבירות מוקדמת. סיפק הטבעה מפלצתית שהורידה את ההפרש ל-4 בשלב מתקדם של הרבע השני. פתח את המחצית השנייה עם עבירה שלישית, ובשורה התחתונה נתן מעט מדי עם 4 נקודות, 4 ריבאונדים ו-2 איבודים ב-18 דקות.

Photo Credit: Yehuda Halickman

ספסל

רומן סורקין – 6

התקשה לסיים מבפנים והחטיא מבחוץ, אבל בסופו של דבר הוריד את ההפרש לחד ספרתי עם תיקון אחרי ריבאונד התקפה במהלך של סל ועבירה ברבע השלישי, והוסיף הטבעה שהורידה את ההפרש ל-6. חזר להתקשות לסיים מבפנים, אבל סגר את הרבע השלישי עם שלשה. סיים עם 16 נקודות (7-17 מהשדה), 4 ריבאונדים, 4 בלבד במדד היעילות ומינוס 20 במדד הפלוס-מינוס ב-24 דקות.

Photo Credit: Yehuda Halickman

תמיר בלאט – 7

פתח עם אסיסט לאלי-הופ של ניבו והמשיך למסור היטב, אבל גם החטיא זריקות עונשין. צלף 5 נקודות רצופות שהורידו את היריבה לפסק זמן באמצע הרבע השני. פתח את הרבע הרביעי עם שלשה. סיים עם 11 נקודות ו-9 אסיסטים לעומת 3 איבודים ב-27 דקות.

Photo Credit: Yehuda Halickman

חסיאל ריברו – 3

החטיא זריקות עונשין והתקשה בשני צידי הפרקט, כולל ספיגה של הטבעה מפלצתית על הראש מהורד במהלך של סל ועבירה. סיים עם 2 נקודות בלבד (1-3 לשתיים), 3 ריבאונדים, 2 אסיסטים, 2 איבודים, 2 חסימות ומינוס 19 במדד הפלוס-מינוס ב-19 דקות.

Photo Credit: Yehuda Halickman

רפי מנקו – 4

תרם רק 4 נקודות (0-3 לשלוש) ב-20 דקות.

Photo Credit: Yehuda Halickman

ג’ו תומאסון – 4

לא היה טוב בדקות שקיבל, וסירב לבקשה של מאמנו להיכנס בסיום. סיים עם 0 נקודות (0-1 לשלוש) ומינוס 2 במדד היעילות ב-6 דקות.

Photo Credit: Yehuda Halickman

מאמן: עודד קטש – 3

עשה חילוף מוקדם מאוד, כשהכניס את סורקין במקום כהן אחרי מעט יותר מדקה מהפתיחה בעקבות בעיית העבירות המוקדמת, והמשיך להגיב גם בנוגע לשאר השחקנים. לקח פסק זמן בעקבות החגיגה של מנפורד. רשם הרכב עם בראון ובלאט, מה שעבד. פתח את המחצית השנייה עם ריברו במקום כהן. הזעיק פסק זמן כשהיריבה עלתה ליתרון 16 בשלב מתקדם של הרבע השלישי. בשורה התחתונה, שוב סבל בדרייב אין במשחק שהיה יכול להיגמר בזכייה באליפות, ויצטרך למצוא פעם נוספת את הכוחות להשלים את העבודה ביד אליהו.

מצטיין המשחק – אקסבייר מנפורד

Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!