היו 10, והרבה: ציוני השחקנים בניצחון של עירוני קריית אתא על מכבי עירוני רמת גן

מאי 21, 2024 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: מנהלת הליגה 

עירוני קריית אתא ניצחה בבית 74:77 את מכבי עירוני רמת גן בתום דרמה במשחק במסגרת הבית העליון בליגת העל. כעת, הגיע הזמן להעניק ציונים לכל השחקנים וגם למאמנים שלקחו חלק במשחק.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

עירוני קריית אתא 

חמישייה

רכז: רז אדם – ללא ציון (לא שיחק מספיק בעקבות פציעה)

נפגע כבר בדקה הראשונה, ובעקבות כך לא חזר לשחק, מה שהותיר את קבוצתו ללא שום מוביל כדור מנוסה.

קלע: ג’יי ג’יי קפלן – 8

חסם בהגנה, אבל נכנס לבעיית עבירות. סיפק את הנקודות הראשונות שלו עם שלשה שהחזירה לקבוצתו את היתרון עמוק בתוך המחצית הראשונה. הוריד את ההפרש ל-3 במהלך הרבע הרביעי עם סל מבפנים. סיים עם 7 נקודות (2-2 לשתיים, 1-4 לשלוש), 6 ריבאונדים (2 בהתקפה), 5 איבודים על 4 אסיסטים, 3 חטיפות, סחיטה של 7 עבירות בדרך ל-16 במדד היעילות ופלוס 13 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה על הפרקט) ב-34 דקות. הציג עוד משחק הקרבה אדיר.

סמול פורוורד: אייזיה מיוסיוס – 10

קלע 7 מתוך 8 הנקודות הראשונות של קבוצתו, כולל סל שהשווה את התוצאה, ובסך הכל היה חתום על 14 מתוך 24 הנקודות הראשונות שלה. גם חילק אסיסטים לצד איבודים. תיקן החטאות בצבע עמוק בתוך הרבע השלישי עם הטבעה ושלשה כדי להוריד את ההפרש ל-3 בסיום הרבע, והוסיף סל מבפנים בשלב מוקדם של הרבע הרביעי. קינח עם שלשה שקירבה את קבוצתו לניצחון. סיים עם דאבל-דאבל ענק של 30 נקודות (8-15 לשתיים, 3-11 לשלוש ו-5-5 מקו העונשין) ו-10 ריבאונדים (3 בהתקפה) יחד עם 4 אסיסטים לצד 4 איבודים, סחיטה של 4 עבירות ופלוס 5 במדד הפלוס-מינוס ב-39 דקות, כשהוא הזכיר את השחקן שהתעלה בבכורה שלו מול הפועל ירושלים. איזה משחק הירואי.

פאוור פורוורד: אקיה פרואיט – 7

העלה את קבוצתו ליתרון באמצע הרבע הראשון, עשה עבודה הגנתית מצוינת וקלע שלשה שעצרה את הריצה של היריבה בשלב מתקדם של הרבע השני. מסר בחוכמה בתחילת המחצית השנייה. סיים עם 7 נקודות (1-4 לשתיים, 1-2 לשלוש), 2 ריבאונדים, 2 חטיפות ומינוס 1 במדד הפלוס-מינוס ב-33 דקות.

סנטר: אמין סטיבנס – 9

הקפטן סבל מכאבים, אבל המשיך לשחק והחזיר לקבוצתו את היתרון עם סל מחצי מרחק בשלב מתקדם של הרבע השני. עשה כמה פעולות שליליות ברבע השלישי, אבל נלחם כדי לסיים מבפנים ברבע הרביעי כולל סל שהחזיר לקבוצתו את היתרון בדקות הסיום וסל שהגדיל את היתרון ל-3 לאחר מכן. סיים עוד יום במשרד עם 17 נקודות (7-15 לשתיים, 3-5 מהקו), 7 ריבאונדים (3 בהתקפה), 3 אסיסטים לעומת איבוד אחד ו-2 חטיפות בדרך ל-20 מדד היעילות לצד מינוס 5 במדד הפלוס-מינוס (הכי נמוך בקבוצתו) ב-30 דקות. שחקן העונה?

ספסל

תומר פורת – 7

נלחם על הפרקט, ואחרי שלא היה הכי מדויק במצבים הראשונים שאליהם הגיע הוא צלף שלשה שהורידה את ההפרש לנקודה עמוק בתוך הרבע השני. סיים עם 8 נקודות (2-5 לשתיים, 1-4 לשלוש ו-1-2 מהקו), 3 ריבאונדים ו-2 חטיפות לצד מינוס 4 במדד הפלוס-מינוס ב-22 דקות.

יריב עמירם – 7

התקשה לסיים מבפנים, אבל עדיין הצליח לתרום כמה סלים ותרם בהגנה. סיים עם 4 נקודות (2-8 לשתיים), 7 ריבאונדים (3 בהתקפה), 2 חטיפות ופלוס 2 במדד הפלוס-מינוס ב-18 דקות.

גל בייטנר – 10 

קיבל הזדמנות נדירה בעקבות המחסור במוביל כדור טבעי. בהתחלה הוא התקשה לנצל אותה, אלא שבסיום הרבע השלישי הוא היה חלק מהנגיסה של קבוצתו בהפרש, וברבע הרביעי הוא המשיך עם האנרגיות הנפלאות במשחק שבו הוא סחט עבירות תוקף, חטף כדורים בצורה מרשימה, מסר באומנות וקינח עם שלשת קלאץ’ אדירה שהעבירה את היתרון לקבוצתו במאני טיים, כשבכך הוא לקח את ההזדמנות בשתי ידיים. סיים משחק בלתי נשכח כגיבור עם שיאי קריירה של 4 נקודות (0-4 לשתיים, 1-1 לשלוש ו-1-2 מהקו), 3 ריבאונדים, 2 אסיסטים לצד 2 איבודים, 4 עבירות, סחיטה של 3 עבירות ופלוס 9 במדד הפלוס-מינוס (השני הכי גבוה בקבוצתו) ב-22 דקות, כשעד המשחק היו לו במצטבר 5 משחקים, 10 דקות ו-2 נקודות בליגה. וואו וואו וואו וואו.


ללא ציון: יהב שטרית (לא שיחק מספיק)

מאמן: שרון אברהמי – 10

נאלץ להסתדר ללא אף רכז טבעי בעקבות הפציעות של ג’יימס בייטמון, שיא פלטין ובן שרף, וכבר אחרי פחות מדקה מוביל הכדור המרכזי שלו נפגע, מה שאילץ אותו להסתדר בלי אף שחקן מנוסה מספיק בעמדה מספר 1. נתן בעקבות כך הזדמנות אמיתית לבייטנר, וכנגד כל הסיכויים הצליח לשלוט ברוב המחצית הראשונה. הזעיק פסק זמן כשרמת גן החלה לשלוט ברבע השלישי, ודווקא בזמן שהיה נראה היה שהקסמים של קבוצתו נגמרו הוא הצליח לחזור משום מקום בדרך לניצחון הירואי בהובלת בייטנר. הוריד את בייטנר לסטנדינג אוביישן של הקהל הביתי בסיום, והעלה את שטרית. תצוגת אימון של מאמן העונה?

Sharon Avrahami – Photo Credit: Yehuda Halickman

מכבי עירוני רמת גן 

חמישייה

רכז: יובל שניידרמן – 2

קלע שלשה חשובה ברבע הרביעי אחרי שהוא החטיא את כל 7 הזריקות הראשונות שלו. סיים משחק מאכזב עם 3 נקודות (0-3 לשתיים, 1-5 לשלוש), 4 ריבאונדים, 3 אסיסטים לעומת 2 איבודים, 2 פעמים שבהן הוא נחסם, מינוס 2 במדד היעילות ומינוס 3 במדד הפלוס-מינוס ב-25 דקות.

קלע: איתי מושקוביץ – 8

קלע היטב בדקות הסיום של המחצית הראשונה, ועשה זאת גם בתחילת המחצית השנייה. סיפק סל חשוב מבפנים כשקבוצתו הובילה בנקודה בשלב מתקדם של הרבע הרביעי. סיים עם 18 נקודות (3-3 לשתיים, 4-6 לשלוש) ופלוס 13 במדד הפלוס-מינוס (שווה לנתון הכי גבוה על הפרקט) לצד 4 איבודים ב-29 דקות, כלומר ב-11 הדקות בלעדיו קבוצתו הייתה במינוס 16.

Itay Moskovits – Photo Credit: Guy Bitman – Photo Credit: Maccabi Ironi Ramat Gan

סמול פורוורד: אדם אריאל – 2

הקפטן החטיא זריקות עונשין ושלשה אחר שלשה. סיים עם 5 נקודות (1-7 לשלוש, 2-4 מהקו), 6 ריבאונדים, 2 איבודים על אסיסט אחד ומינוס 13 במדד הפלוס-מינוס (הכי נמוך על הפרקט) ב-26 דקות.

פאוור פורוורד: ג’יי פי טוקוטו – 7

סיפק סלים מבפנים, כולל אחד שהעביר את היתרון לקבוצתו באמצע הרבע השני. רשם מסירת עין עקומה אחורית בדרך להטבעה של מנגוק מתיאנג. החזיר את היתרון לקבוצתו בדקות הסיום, מה שלצערו לא הספיק. סיים עם 16 נקודות (7-9 לשתיים, 2-4 מהקו), 6 ריבאונדים (2 בהתקפה), 4 איבודים על 3 אסיסטים, 4 חטיפות, 21 במדד היעילות ופלוס 11 במדד הפלוס-מינוס ב-29 דקות.

סנטר: מנגוק מתיאנג – 7

חתם את המחצית הראשונה עם סל השדה הראשון שלו, אחרי ריבאונד התקפה. הטביע כדי להעלות את קבוצתו ליתרון דו ספרתי בשלב מתקדם של הרבע השלישי. עצר את המומנטום של היריבה עם סל אחרי ריבאונד התקפה בתחילת הרבע הרביעי. סיים עם 9 נקודות (3-6 לשתיים, 3-4 מהקו), 14 ריבאונדים (4 בהתקפה) ו-2 חסימות לצד 4 איבודים בדרך ל-21 במדד היעילות לצד מינוס 9 במדד הפלוס-מינוס ב-30 דקות (הכי הרבה בקבוצתו).

ספסל

נוני אומאט – 6

סיפק סלים מבפנים, כולל אחד שהשווה את התוצאה עמוק בתוך הרבע הראשון, אבל פחות השפיע ככל המשחק הלך והתקדם. סיים עם 13 נקודות (2-3 לשתיים, 1-5 לשלוש ו-6-9 מהקו), 3 אסיסטים לצד 3 איבודים, סחיטה של 6 עבירות ו-0 במדד הפלוס-מינוס ב-28 דקות.

מייקל דבו – 2

השווה את התוצאה עם שלשה במהלך הרבע השני, אבל איבד כדורים. סיים עם 3 נקודות (0-1 לשתיים, 1-3 לשלוש), 4 איבודים על 2 אסיסטים, מינוס 1 במדד היעילות ומינוס 7 במדד הפלוס-מינוס ב-21 דקות.

יהל מלמד – 6

החזיר לקבוצתו את היתרון עמוק בתוך הרבע השני, ולאחר מכן סיפק שני סלים מבפנים שהחזירו מחדש את היתרון לקבוצתו. אלא שמאז הוא לא תרם. סיים עם 7 נקודות (2-5 לשתיים, 1-2 לשלוש) ומינוס 7 במדד הפלוס-מינוס

מאמן: שמוליק ברנר – 2

עלה בלי ג’ורדן כהן וכרם משעור. לקח פסק זמן בעקבות הדקות הרעות שהציגה קבוצתו למרות שהיריבה שיחקה בלי מוביל כדור אחרי הפגיעה שספג אדם. הצליח לקחת פיקוד וראה את חניכיו עולים ליתרון דו ספרתי במהלך הרבע השלישי, אלא שבסופו של דבר היריבה הצליחה לחזור כנגד כל הסיכויים בהנהגתו של בייטנר הצעיר. רשם הפסד רביעי ברציפות, ויכול להיות מודאג לקראת סדרת הפלייאוף מול אותה קבוצה. הפסיד למתחרה המרכזי שלו על תואר מאמן העונה.

מצטיין המשחק – אייזיה מיוסיוס

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!