היו כל כך הרבה 10: ציוני השחקנים בניצחון של עירוני קריית אתא על הפועל תל אביב

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונות בכתבה: יהודה הליקמן

עירוני קריית אתא ניצחה בחוץ 79:82 את הפועל תל אביב בתום דרמה אדירה באולם הדרייב אין במשחק הראשון בסדרת הטוב משלושה בחצי גמר הפלייאוף בליגת העל, ובכך גנבה את יתרון הביתיות בדרך ליתרון 0:1 בסדרה. כעת, הגיע הזמן להעניק ציונים לכל השחקנים וגם למאמנים שלקחו חלק במשחק.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

הפועל תל אביב

חמישייה

רכז: טיילר אניס – 8

פתח בצורה מצוינת עם 5 נקודות רצופות, שהעלו את קבוצתו ליתרון 0:7. אלא שלאחר מכן הוא לא הצליח לנווט את הספינה כמו כל קבוצתו, שנראתה כמו עדר ללא רועה. השווה את התוצאה עם סל אחרי ריבאונד התקפה בשלב מוקדם של המחצית השנייה, והחזיר לקבוצתו את היתרון פעם אחר פעם עם שלשות. קינח עם שלשה שהעלתה את קבוצתו ליתרון 6 בדקות הסיום, אבל לצערו זה לא הספיק. סיים עם 22 נקודות לצד מינוס 15 במדד הפלוס-מינוס (הכי נמוך על הפרקט).

קלע: אקסבייר מנפורד – 5

חדר היטב, אבל התקשה לקלוע ממרחק. העביר את היתרון לקבוצתו בשלב מוקדם של המחצית השנייה, אבל החטיא שלשה שיכלה לכפות הארכה. סיים עם 11 נקודות (0-5 לשלוש).

סמול פורוורד: ג’ון הולנד – 4

היה הגו טו גאי של קבוצתו בהתקפה במחצית הראשונה, ולא הצליח להוביל אותה בצורה מספיק טובה, כשבמחצית השנייה הוא לא קלע אף נקודה, כולל החטאה של שלשה שיכלה להשוות את התוצאה בשניות הסיום של הרבע הרביעי, מה שהראה לאיזה כיוון המשחק הזה הולך. סיים עם 3-12 מהשדה ומינוס 3 במדד היעילות.

פאוור פורוורד: תומר גינת – 4

סיפק סלים מבפנים, אבל החטיא מבחוץ. גם מסר בחוכמה. סחט מאמין סטיבנס עבירת תוקף שנראתה ככזאת שמראה לאיזה כיוון המשחק הזה הולך, אלא שזה נגמר בהפסד. בשורה התחתונה, עם כל הכבוד ל-6 ריבאונדים, 5 אסיסטים ללא שום איבוד ו-13 במדד היעילות, 6 נקודות במשחק כזה זה לא מספיק.

סנטר: קייל אלכסנדר – 4

פתח עם אלי-הופ והוסיף עוד פעולות טובות בפתיחה המצוינת של קבוצתו, אלא שלאחר מכן הוא נחלש, ומעד מהקו. רשם 13 במדד היעילות לצד 1-4 מהקו.

ספסל

ג’יילן הורד – 6

פשוט לא בא לידי ביטוי בהתחלה, אבל הפך את התוצאה עם סלים נפלאים בסיום הרבע השלישי ובתחילת הרבע הרביעי כשהוא גם לקח ריבאונדים. אלא שהשורה התחתונה היא הפסד מאכזב, ולכן הציון על משחק שבחלק לא מבוטל ממנו הוא לא היה טוב. סיים עם 13 נקודות (5-6 לשתיים) ו-6 ריבאונדים ב-20 דקות.

בר טימור – 4

הקפטן החטיא את הזריקות הראשונות שלו ממרחק במשחק שברובו הוא היה חלש. בסופו של דבר קלע שלשה שהעלתה את קבוצתו ליתרון 7 בשלב מתקדם של הרבע הרביעי ובהמשך הוסיף חדירה מושלמת, אבל היה חתום על העבירה במהלך של 3 נקודות מצידו של רז אדם עמוק בתוך הדקה האחרונה, מה שהעביר את היתרון ליריבה.

עידן זלמנסון – 3

לא נכנס טוב למשחק. סיים עם 0 נקודות (0-3 לשתיים), 3 אסיסטים ופלוס 7 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה בקבוצתו) ב-9 דקות.

דאסטי הנאס – 5

דייק מבפנים כולל סל עם הבאזר של סיום הרבע הראשון, ורשם גם הוא את מדד הפלוס-מינוס הגבוה בקבוצתו (פלוס 7) ב-7 דקות.

ללא ציון: גיל בני (לא שיחק מספיק)

מאמן: סטפאנוס דדאס – 2

קבוצתו פתחה בצורה יוצאת מן הכלל בשני צידי הפרקט לעיני הקהל הביתי, אלא שלאחר מכן היא קרסה והוא לקח פסק זמן רק עמוק בתוך הרבע הראשון. לקח פסק זמן כשהיריבה הורידה את ההפרש ל-3 בדקות הסיום, ולצערו קבוצתו המשיכה לקרוס בדרך להפסד שנחתם עם ריצת 8:0. יצטרך למצוא דרך להשאיר את העונה הזאת בחיים וכך את הסיכוי שלו להמשיך. חשוב לציין שהמשחק הזה כמובן גם יכל ללכת לכיוון שלו, אבל הקבוצה שהגיעה לה לנצח ניצחה.

עירוני קריית אתא

חמישייה

רכז: ג’יימס בייטמון – 9

התניע את החזרה של קבוצתו ברבע הראשון עם 10 נקודות מדהימות, כולל סל שהביא יתרון ראשון. לאחר מכן הוא נראה באפיסת כוחות כשאיבד כדורים, אבל עדיין הצליח לדייק מהקו בשניות הסיום כדי להעלות את קבוצתו ליתרון 3, שלשמחתו נשמר. סיים עם 13, 6 איבודים על 4 אסיסטים, סחיטה של 7 עבירות ופלוס 9 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה על הפרקט).

קלע: גיא פלטין – 10

עשה את הדברים שרק “איש העכביש” עושה בהגנה, והוסיף סלים נהדרים מבפנים ושלשה. השאיר את קבוצתו בחיים במאני טיים עם סל אחרי ריבאונד התקפה ופעולות חיוביות נוספות, כשהוא התחיל את ריצת הניצחון של קבוצתו. סיים עם 11 נקודות, 6 ריבאונדים (3 בהתקפה), 3 חטיפות ו-16 במדד היעילות.

סמול פורוורד: ג’יי ג’יי קפלן – 10

פרץ את הסכר עבור קבוצתו בפתיחה עם שלשה, ובהמשך חילק אסיסט עם מסירה מאחורי הגב. צבר עבירות, אבל גם נלחם על ריבאונדים. פתח את המחצית השנייה עם חדירה סופר מרשימה. הוסיף עוד סל נפלא בשלב מוקדם של הרבע הרביעי. סיים עוד משחק לחימה ענק עם 7 נקודות, 8 ריבאונדים ו-14 במדד היעילות. ממשיך בסיפור הסנסציה.

פאוור פורוורד: אקיה פרואיט – 7

חסם באופן פשוט מפלצתי בהגנה, אבל גם עשה עבירות שעלו ביוקר. השווה מחדש את התוצאה ברבע השלישי עם שלשה. סיים עם 2 חסימות.

סנטר: אמין סטיבנס – 10

הקפטן היווה איש מטרה בצבע כהרגלו כשסיפק סלים מבפנים בנוסף לכך שסחט עבירות בדרך לקו. סיים תצוגת עונה נוספת עם 23 נקודות, 6 ריבאונדים, סחיטה של 7 עבירות ו-25 במדד היעילות ב-37 דקות (הכי הרבה על הפרקט). שחקן העונה הזר, ושחקן העונה באופן כללי?

ספסל

רז אדם – 10

פתח עם שלשה, ולמרות שהיה שקט בהמשך הוא הצליח בסופו של דבר להפוך לגיבור הגדול בדרך לניצחון עם הפיכת התוצאה בדקה האחרונה של הרבע הרביעי בזכות שני מהלכים אדירים של סל ועבירה מול הקהל שבעבר היה הקהל הביתי שלו. סיים עם 9 נקודת ב-17 דקות, כשהוא השכיח את הפציעה.

בן שרף – 10

פתח עם סל אחרי חטיפה, והמשיך לספק סלים נהדרים לשתיים בנוסף לכך שמסר היטב לסטיבנס. סיים עם 12 נקודות (6-8 לשתיים) ב-20 דקות, כשהיכולת הזאת במעמד הזה מגיעה בגיל 18 בלבד. נרחיב במסגרת הטור “שורף את ליגת העל”. BENBA#.

תומר פורת – 6

דייק בזריקות העונשין שלו.

ללא ציוו: אייזיה מיוסיוס (לא שיחק מספיק)

מאמן: שרון אברהמי – 10

הזעיק פסק זמן בעקבות הפתיחה הרעה כשהיריבה עלתה ליתרון 0:9, והוריד את החליפה. זה עבד היטב, כשקבוצתו יצאה מייד לריצת 0:10 ולקחה פיקוד. שלף את אייזיה מיוסיוס עבור סיום הרבע השלישי. לקח פסק זמן בעקבות ההתקשות של קבוצתו בתחילת הרבע הרביעי, ודווקא כשהיה נראה שהיא בדרך לסיים רק עם המחמאות היא הצליחה לחזור משום מקום בדרך לעוד ניצחון ענק. רחוק ניצחון אחד בלבד מעלייה היסטורית לסדרת הגמר.

מצטייני המשחק – אמין סטיבנס ורז אדם

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!