החתיכה החסרה: על החתימה של ברנדון בראון בהפועל ירושלים

בשבועות האחרונים ניתן היה להבחין בתופעה מעניינת. קבוצת אנשים הידועים בכינוי “אוהדי הפועל ירושלים”, אנשים רציונליים בסך הכל, עקבו בדריכות אחרי כל אדם שדרך אי פעם על מגרש כדורסל חצי מקצועני שבדיוק שוחרר מעירוני נווה חפצוליים ובפיהם מילה אחת: “להביא”.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

אז מה אם הוא בן 40 עם כושר של בן שבעים? להביא!

אז מה אם הוא שוחרר בנסיבות חשודות מקבוצה אחרת ויש לנו שחקן מעולה על אותה עמדה? להביא!

אז מה אם הוא סרטן בחדר ההלבשה? ל-ה-ב-י-א!

לא מתאים לשיטת המשחק? למי אכפת! למה הוא עוד לא בנתב”ג, ממלמל קלישאות חבוטות?

Hapoel Jerusalem fans – Photo Credit: Dov Halickman

מודה, גם אני לקחתי חלק בזה, ואני בהחלט מבין את הכמיהה של אוהדי הפועל ירושלים לחיזוק. אבל כמו כל דבר בחיים, יש דרך להביא חיזוק.

ישנן שתי גישות מרכזיות בהחתמת שחקנים, במיוחד תוך כדי העונה: הגישה הראשונה אומרת שאם יש שחקן טוב בשוק – להחתים אותו, ושהמאמן והקבוצה יעשו את ההתאמות הנדרשות. הרבה פעמים כשמחתימים שחקן כזה המהלך נחשב ל”הצנחה מלמעלה”, בלי שמשאירים למאמן הרבה ברירות.

הגישה השנייה, השמרנית יותר, מאמינה בסבלנות. מתישהו ישתחרר לשוק השחקן שימלא את המשבצת שהקבוצה צריכה ואותו המאמן רוצה. כזה שמתאים לשיטה ולכימיה האנושית בקבוצה. ואז החיזוק יגיע.

כשהפועל ירושלים נבנתה בקיץ היה ברור שיהיו לה חסרונות. כמו בכל קבוצת כדורסל, אבל לא ידעה מה הם יהיו. למעט שני שחקנים, זאק הנקינס וספידי סמית’, כל השחקנים יכולים תיאורטית לשחק בלפחות שתי עמדות, כששני סימני השאלה העיקריים הם האם מארקס מייריס יכול לשחק בעמדה “4.5” שמרווחת את המשחק אך במקביל מייצרת נקודות בצבע, והאם ליוואי רנדולף וקאדין קרינגטון יכולים לקחת את המשחק עליהם כששום דבר אחר לא עובד.

Yonatan Alon – Photo Credit: Dov Halickman

הפועל ירושלים בחרה בגישה השנייה וניסתה להבין מה בדיוק הדבר הנוסף שחסר לקבוצה. כשהיא הבינה את התשובה: להפועל ירושלים חסר שחקן עם אומץ, הצוות המקצועי בראשותו של יונתן אלון העלה בפני המאמן לא מעט שמות של שחקנים פוטנציאליים ודיברה עם לא מעט מהם. ובסוף, בסבלנות, בלי אימפולסיביות, כשהמאמן נתן אור ירוק ומתחת לרדאר (כמו שהפועל ירושלים אוהבת), הפועל ירושלים החתימה את ברנדון בראון.

אז מי זה ברנדון בראון ומה הוא יביא להפועל ירושלים?

בעונה שעברה בראון הוביל את קלוז’ נאפוקה הרומנית עד לרבע הגמר בליגת האלופות, כשהוא תורם 14.9 נקודות, 5.7 אסיסטים, 1.8 ריבאונדים עם 45% ל-3 ו-31 דקות על הפרקט. בראון יכול להוביל את הכדור ומתמחה במסירות לאלי-הופים, אבל מעל הכל, בראון הוא בדיוק השחקן האמיץ, כזה שיזיז את כולם הצידה כשכלום לא הולך ויגיד: “עליי. זה הערב שלי, אני מנצח את המשחק הזה”. וזה, לפחות לדעתי, החתיכה שהייתה חסרה בפאזל שנקרא הפועל ירושלים.

Brandon Brown – Photo Credit: FIBA

תגובת אחת.

  1. יאיר שלהב

    הכל נכון עד אונאקו שהוחתם על ידי הפועל (אבל ת”א ולא ירושלים….)

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!