החמישייה ששווה לשים עליה עין בנבחרת הכדורסל של ישראל במכבייה + השחקן השישי

יול 25, 2022 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

נבחרת הכדורסל של ישראל במכבייה (עד גיל 19) סיימה קמפיין מוצלח בהיכל הספורט ימק”א ירושלים כשהיא הביסה 75:107 את קנדה בדרך לזכייה במדליית הארד בטורניר. כעת, כדי לסכם את הטורניר של השחקנים של המאמן אדיר אמר, בחרנו באתר “ספורטס רבי” להתמקד בחמישייה של השחקנים שהרשימו אותנו הכי הרבה בנוסף לשחקן השישי שגם כן הציג יכולת טובה.

Adir Amar – Photo Credit: Yehuda Halickman

דניאל גואטה

הרכז בן ה-18 (1.88 מטרים), שכבר התחיל לקבל במה בקבוצת הבוגרים של הפועל גלבוע/גליל, הוא ללא ספק השחקן המצטיין של ישראל בטורניר. גואטה הוביל את הנבחרת בנקודות למשחק עם 15.5 בממוצע כולל יכולת קליעה נהדרת מחוץ לקשת (2.2 שלשות למשחק), תוך שהוא הציג יציבות יוצאת דופן כשהוא קלע בכל משחק בספרות כפולות. אבל “דנדיג’י” עשה הרבה יותר מזה: הוא היה בעל הבית של הנבחרת על הפרקט והצליח לבצע פעולות מוצלחות גם בצד ההגנתי. כעת, יהיה מעניין לראות האם הכוכב של הנבחרת יצליח להתחיל לקנות דקות משמעותיות בליגת העל במדי גלבוע/גליל.

מה אמר אמר?

“דניאל משחק את השיטה שאנחנו מאוד רוצים בנבחרת, לשחק מאוד-מאוד מהר, כל הזמן לדחוף את הכדור קדימה ולהיות איום בקליעה מבחוץ” (אחרי הניצחון על אוסטרליה).

Daniel Guetta – Photo Credit: Yehuda Halickman

אריאל אייזיק

הפורוורד בן ה-19 (1.97 מטרים), תוצר מחלקת הנוער המוצלחת של הפועל עמק חפר, כבר רשם עונת בכורה בכדורסל הבוגרים, במדי הפועל ר”ג גבעתיים מהליגה הלאומית, ועל אף שהוא בקושי שיחק זה בהחלט ניכר שהוא עשה את קפיצת המדרגה לכדורסל המקצועני, בטח בכל מה שקשור לגודל שלו. אייזיק מציג יכולת קליעה מצוינת מחוץ לקשת (2.6 שלשות למשחק), כשעם 12.6 נקודות בממוצע הוא היה הקלע השני בטיבו בנבחרת (נעדר ממשחק אחד עקב פציעה). אייזיק גם תרם בצד ההגנתי, וכעת יהיה מעניין לראות אותו בעונה הקרובה בליגה הלאומית, שכן הוא ישחק במקום שיודע לפתח צעירים מוכשרים: אליצור נתניה.

מה אמר אמר?

“אחד הדברים החשובים ביותר בנבחרת שלנו זה שאנחנו יכולים לשחק גם בהרכבים של חמישה גארדים שכולם עם קליעה, והקליעה זה הכוח החזק שלנו, כשאנחנו משחקים בהרכבים של חמישה גארדים עם קליעה מבחוץ אז כל שחקן מסוכן על המגרש” (אחרי הניצחון הראשון על קנדה).

Ariel Aizik – Photo Credit: Yehuda Halickman

רועי בכר 

הגארד בן ה-17 (1.96 מטרים), שעלה לפני שנים לארץ מארצות הברית ומשחק בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב, פתח את הטורניר בצורה בינונית, עם 5 נקודות בממוצע בשני המשחקים הראשונים כשבמשחק השלישי הוא אפילו לא עלה לשחק. אלא שבשלושת המשחקים האחרונים הוא היה פשוט בלתי ניתן לעצירה, עם 13.7 נקודות בממוצע. בכר בסך הכל רשם 10.2 נקודות בממוצע לאורך הטורניר, בזכות קליעה פשוט מצוינת מחוץ לקשת (2.8 שלשות למשחק). בתור אחד משני השחקנים הצעירים ביותר בסגל יחד עם רועי אבנרי, ניתן להגדיר את הטורניר הזה כהצלחה גדולה עבור בכר.

מה אמר אמר?

“אני מרוצה מכל שחקן שעולה למגרש ועושה את מה שאני מבקש ממנו ואת מה שאני דורש ממנו, וכל שחקן צריך להיות מוכן כל הזמן לעלות למגרש ולעשות את העבודה בלי קשר לשום משחק, אם שחקן נמצא על המגרש אז המאמן מאמין בו, ואם הוא על המגרש אז הוא צריך לעשות את מה שדורשים ממנו. היום רועי עשה את זה טוב, והקליעה מבחוץ זה משהו שאפיין אותנו לאורך כל הטורניר, בכל יום זה יכול להיות שחקן אחר, ואני חושב שזה היה בצורה מאוד ברורה לאורך כל הטורניר. היום זה היה הוא” (אחרי ההפסד לארצות הברית).

Roi Behar – Photo Credit: Yehuda Halickman

זיו וייסמן

הגארד בן ה-18 (1.92 מטרים), שכיכב בקבוצת הנוער המוצלחת של הפועל גלבוע/מעיינות, הוא כבר משהו אחר מבחינת יכולת הקליעה מבחוץ. עם 9.5 נקודות בממוצע, וייסמן שמר על יציבות לאורך הטורניר והוכיח שלא כדאי להשאיר אותו פנוי (2.2 שלשות למשחק). בנוסף, הוא גם הראה בין השאר יכולת מרשימה כשחתך פנימה אל הסל בזמן שמצא נתיב פנוי. אם יורשה לנו להמר, לווייסמן יש סיכוי טוב להטביע חותם בכדורסל הבוגרים בעתיד.

מה אמר אמר?

“הוא קלעי בחסד עליון, וכשמגיעים למשחק ופתאום קלעי נכנס ל’זון’ כזה אז צריך לדעת לחפש אותו ולגרום לשחקנים שלו לבוא לעזור, לחדור לצד שלו ולהשאיר אותו מוכן לקליעות, והוא עושה את זה ברמה מאוד גבוהה” (אחרי הניצחון הראשון על קנדה).

Ziv Weissman – Photo Credit: Yehuda Halickman

עומר חממה

הגארד בן ה-19 (1.89 מטרים), שנחשב לאחד הגיבורים המפתיעים של המשחק ההזוי בגמר גביע המדינה לבוגרים בעונת 2020/21 במדי מכבי ראשון לציון מול מכבי תל אביב, הוכיח שהוא אומנם הגיע לבמה המרכזית בשלב מאוד מוקדם אבל שהוא גם מתכנן להישאר בה. חממה, שכמו אייזיק בקושי שיחק בהפועל ר”ג גבעתיים מהליגה הלאומית ובעונה הקרובה ישחק בהפועל חבל מודיעין, אומנם חווה ירידה קלה לאורך הטורניר אחרי 13 נקודות בכל אחד משני המשחקים הראשונים כשהוא בסך הכל סיים עם 8.8 נקודות בממוצע, אבל אם הקליעה מבחוץ תהיה יציבה יותר אז הפוטנציאל גבוה, שכן הוא הראה דברים מיוחדים בצד ההגנתי בזכות הגודל שלו בנוסף לכך שחדר היטב.

מה אמר אמר?

“עומר שחקן מאוד קשוח שגם כן משחק מאוד-מאוד מהר עם איום של קליעה מבחוץ, ומתאים את עצמו לשיטה של הנבחרת שזה לרוץ בכל מחיר קדימה ולהיות איום בקליעה מבחוץ בכל התקפה” (אחרי הניצחון על אוסטרליה).

Omer Hamama – Photo Credit: Yehuda Halickman

ניר שפר

הגארד בן ה-19 (1.91 מטרים), ששיחק בהפועל כפר סבא מהליגה הארצית, סיפק טורניר לא רע בכלל, והוא ישמש כסוג של “שחקן שישי” בכתבה הזאת בנוסף לחמשת השחקנים שכבר פירטנו עליהם למעלה. שפר, שמוגדר כשחקן קבוצתי, מסוגל לקלוע הרבה נקודות בזמן קצר, במיוחד כשהכדורים מבחוץ נכנסים לו כמובן, והוא הוכיח בטורניר שהוא מסוגל להוביל קאמבק. שפר גם ידע לתרום את חלקו בצד ההגנתי, בטורניר שבו הוא קלע 8.2 נקודות בממוצע.

מה אמר אמר? 

“אני מאוד מרוצה מהמשחק שלו כי כל נושא הקליעה מבחוץ שלו הוא בשיפור גדול מאוד, אבל אמרתי את זה קודם ואני אומר את זה שוב – רואים את זה בצורה עקבית, זה הכוח של הנבחרת הזאת, באמת שביום נתון כל פעם יכול להגיע שחקן אחר, להיות איום של קליעה מבחוץ ולהפוך את המשחק. זה היה פעם אבנרי, זה היה פעם זיו (וייסמן) ועכשיו זה ניר, וזה יכול להיות כל פעם שחקן נתון. זה מוד של נבחרת, שכל פעם שחקן נתון יכול להיות האקס פקטור שינצח את המשחק” (אחרי הניצחון על ארגנטינה).

Nir Sheffer – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!