החזרה של המדד, התעלומה שנפתרה ומי פורח אחרי פציעות? על הניצחון של קריית אתא מול חיפה

על ידי Hanan Spond

אחרי שני משחקי האימון סוף סוף הגיעה טבילת האש הראשונה של עירוני קריית אתא. היא הסתיימה בניצחון מרשים. ניסיתי להבין מה שונה בקבוצה השנה לעומת השנה שעברה על סמך הסטטיסטיקה. אחוזי הקליעה בצבע ומחוץ לקשת זהים. מה שעושה את ההבדל הוא אחוזי קליעה מצוינים מקו העונשין (95%) ו-42 ריבאונדים (שאגב, זה נתון זהה לכמות הריבאונדים במפגש הראשון בין הקבוצות בשנה שעברה). ומה הנתון המעניין עם הישראלים של אתא לעומת הישראלים של הפועל חיפה?

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

הישראלים של קריית אתא שיחקו עשר דקות פחות מהישראלים של הפועל חיפה וקלעו 10 נקודות יותר. בטור הראשון ציינתי שבינגהאם יהיה בהחלט אתגר לשמירה ובהחלט היה קשה לשמור על 2.13 מטר (קלע 24 נקודות). לשמחתי גם מושקוביץ לא שבר לי את הסטטיסטיקה למרות שהיו רגעים שהוא צלף בצורה מדאיגה. אבל היה לו משחק מצוין (11 נקודות). רוב המשחק היה צמוד. בהחלט היה משחק שקול. רוח הלחימה הורגשה וזה מה שעשה את ההבדל. במיוחד בשלוש הדקות האחרונות של הרבע האחרון. יחד עם זאת, היו מספר חורים בהגנה שאפשרו לשחקני הפועל חיפה לחדור בקלות לסל. לפחות פעמיים מהפינות.

והכי חשוב, סוף סוף אפשר לחשב לפעם הראשונה העונה את מדד האפקטיביות. חייב לומר שהייתי צריך לבדוק את עצמי כמה פעמים כי תוצאות מדד כאלו לא ראיתי כל השנה שעברה וגם במשחקים טובים. אז מתחילים.

תומר פורת שהתחיל את המחצית הראשונה מצוין ובאמת עבד קשה מאוד מול בינגהאם נכנס למצוקת עבירות ויצא עם חמש עבירות. פגשתי אותו בסוף המשחק. אמרתי לו כל הכבוד על הלחימה ועבירות לא שומרים למשחק הבא. הצטלמנו לסיום. זה לא שאני כזה נמוך. הבחור פשוט גבוה. סיים עם 0.35 במדד.

Photo Credit: Hanan Spond

שרף, שזהו המשחק הרשמי הראשון שלו בליגת העל, התחיל אותו ברגל ימין עם הטבעה מרשימה שתועדה במצלמה מזווית אחרת לגמרי ועלתה לרשת. חילק שני אסיסטים וקצת בעיות בהגנה. אבל זו רק ההתחלה. סיים עם 0.45 במדד.

רז אדם, הבחור מלא האנרגיות שממשיך את המומנטום המצוין שלו ממשחקי האימון, התחיל את הרבע הראשון פחות טוב (השאיר את איטו פנוי לשלוש מהפינה) אבל משם רק התחזק כשברבע הרביעי נתן את הרבע הכי טוב שלו במשחק עם 8 נקודות (שתי שלשות). גם במשחקי האימון ברבע הרביעי הוא לוקח על עצמו אחריות ולא נלחץ. סיים עם 0.54 במדד.

השחקן שהכי הפתיע וסיים ראשון במדד הישראלים הפעם הוא לא אחר מאשר פלטין, “איש העכביש”. נראה שהשם תופס. סיים עם 0.64 במדד. לא טריוויאלי לעלות מהספסל ולתת כאלו יכולות (10 נקודות ו- 3 אסיסטים). גם במשחק הזה בדומה למשחק האימון מול עירוני רמת גן הוא פתח מצוין ברבע הראשון, רק שהפעם הרבע השלישי וגם השלשה ברבע הרביעי בהחלט העלו לו את המדד.

קפלן ועמירם לא שיחקו מספיק דקות ועל אף תרומתם לא נכנסו למדד.

ומה המדד אומר על הזרים?

מיקסל, שהיה הכי פחות טוב אצל הזרים, סיים עם 0.67 במדד. השיג את שש הנקודות שלו ברבע השני מהקו. בשאר שלבי המשחק חילק אסיסטים שנגמרו בסל ועבירה (גם לוויטינגטון וגם לסטיבנס).

וויטינגטון, שפתח מעולה ברבע הראשון, עם יכולת הגנתית והתקפית חזקה, ברבע השני דווקא היה חלש בהגנה, רשם איבוד כדור ועבירה מיותרת והשאיר את איטו פנוי מהפינה. במחצית השנייה, למרות מעט בעיות שמירה, תרם באסיסטים וקליעות רבות. סיים עם 18 נקודות ו-0.83 במדד.

Greg Whittington – Photo Credit: Yehuda Halickman

בייטמון, שהיה קונסיסטנטי לאורך כל המשחק בתרומה שלו שכללו נקודות ואסיסטים, סיים עם 20 נקודות ו-0.93 במדד.

ואחרון חביב, ובמקום הראשון, סטיבנס שחזר לאחר פציעה. בהחלט הפציץ במדד עם תרומה של 1.29 נקודות לכל דקת משחק שלו. סיים עם דאבל דאבל (15 נקודות ו-11 ריבאונדים). גם שנה שעברה אחרי שנפצע בתחילת העונה הוא חזר והפציץ. וכמו שאמרתי לו בשנה שעברה “הפציעה עשתה לך רק טוב”. גם שיא מדד.

אני יכול לומר שראינו עירוני קריית אתא שמשחקת יותר משחק קבוצתי ופחות תלויה בשחקן כזה או אחר. הזכיר לי את סגנון המשחק של עירוני קריית אתא שעלתה מהלאומית. יש עוד מה לשפר. אבל בהחלט התחלה טובה.

בפינת “אוהד בטור” נפגשתי במחצית עם איתי קדוש אוהד הפועל חיפה. מסתבר שהאבא אבי אוהד בכלל את מכבי ת”א. שאלתי אותו איך יכול להיות שהם לא מעודדים את אותה קבוצה. מסתבר שמאשימים את הדוד שהיה לוקח את איתי למשחקים של הפועל ומשם האהדה לקבוצה. חשוב חינוך מגיל צעיר.

Photo Credit: Hanan Spond

ובפינת העדכונים, אוהדים שאלו אותי במהלך המשחק מדוע אלדד בנטוב לא נמצא ליד אברהמי ומתקשר איתו מרחוק, מסתבר שאלדד מחלים מקורונה. אז לכל מי שהתעניין, הכל בסדר.

ועדכון אחרון, סוף סוף מפגש היסטורי ביני לבין משה הליקמן. שנה שאנחנו מתכתבים ומדברים. שולח לו טור לפרסום אחרי כל משחק ואף פעם לא יצא לנו להיפגש. דיברנו קצת לפני המשחק. אמרתי לו שישים לב לרז אדם ופלטין. קלעתי בול. והכי חשוב הפעם הליקמן הימר לטובתנו וצדק.

בשבוע הבא, ב-24.9, יש משחק אימון של עירוני קריית אתא מול הפועל גליל עליון. המשחק יוצא בערב יום כיפור. יומיים אחריו, יש את משחק רבע גמר גביע ווינר מול מכבי ת”א. אנחנו נגיע למשחק לעודד.

חנן

Photo Credit: Hanan Spond

תגובת אחת.

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    כתבה מעולה ומענינת חנן יישר כח
    אפי

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!