“הודענו לו שהוא לא טס. כל שחקן אחר היה בוכה ובא בטענות, אבל לא גיל”: סגירת המעגל המרגשת של אברהמי ובני

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: חשבון האינסטגרם של גיל בני 

גיל בני חתם אתמול (שני) לשנתיים בהפועל גלבוע/גליל, ובכך התאחד עם שרון אברהמי, שאימן אותו בנבחרות הצעירות. כעת, בעקבות המהלך, בחרנו באתר “ספורטס רבי” לחזור לפוסט מרגש שפרסם אברהמי על בני לפני מספר שנים בעמוד הפייסבוק שלו.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

אברהמי כתב בזמנו: “גיל בני! תענוג אמיתי. פוסט זה (קצת ארוך אבל חשוב לדעתי) מוקדש לכל השחקנים הצעירים: לא הכי גבוהים, לא הכי אתלטיים, לא אלה ש”מסומנים” להיות הדבר הבא. אלה שלא תמיד “המומחים” נותנים להם סיכוי וגם לכל אותם ילדים (ללא קשר לכדורסל) לא הכי בולטים ונוצצים: גיל הוא התקווה לכל אלה.

Sharon Avrahami – Photo Credit: Yehuda Halickman

“את גיל פגשתי לראשונה כשקיבלתי לאמן את נבחרת הקדטים לפני 9 שנים: ילד ג’ינג’י נמוך, לא אתלט, בלי קליעה מיוחדת, לא מוכשר במיוחד וללא כל נתון שינבא את העתיד. ב-4 השנים שאימנתי אותו בנבחרות הקדטים, הנוער וכעוזר מאמן בעתודה גיל פילס את דרכו בצורה מעוררת השראה בין ים של כוכבים: זוסמן, תמיר בלאט, דני אבדיה, בריסקר, קופרברג, טי ג’יי ליף, ליאור קררה, ועוד… גיל הוא דוגמא לכך שהאופי, הראש החזק, הצניעות, העבודה הקשה, האמונה העצמית, חוסר האגו והמנהיגות חשובים בהרבה מ: גובה, אתלטיות, פוטנציאל, והבטחות למיניהן.. גיל הוא דוגמא בשבילנו לא למהר לשפוט ולחרוץ את גורלם של ילדים בכלל ושחקני כדורסל בפרט.

“ארבעה סיפורים קצרים שימחישו את שכתבתי: 1. אימון נבחרת הקדטים בווינגייט. גיל נוקע את הקרסול בצורה קשה.. כל שחקן אחר יורד מייד מהפרקט ושבועיים בטיפולים. אנחנו שורקים לחילוף. גיל החוצה. גיל לא מוכן לצאת, צולע ומדדה הוא ממשיך את האימון עד הסוף. 2. נבחרת הנוער, גיל בכיתה י”א. נשארנו מתוך מאות 13 שחקנים שבוע לאליפות אירופה. נשאר ניפוי אחרון. הצוות קורא לגיל לחדר המאמנים ועם דמעות בעיניים אנחנו מודיעים לו שהוא לא טס איתנו (אמרתי לכם לא להקשיב למומחים…). כל שחקן אחר בוכה, בא בטענות, מיואש. לא גיל – הוא מרים את המבט, מסתכל לנו בעיניים ועם חיוך אומר: תודה על הכל. אני בסדר גמור ויוצא בגאווה עם ראש מורם.

“3. עתה כמאמן נבחרת הקדטים הנוכחית שמתחילה את דרכה ביקשתי מרמי איווניר מנהל הנבחרת שישלח הודעה לכל סגל השחקנים: חובה להקליט ולראות את גיל בני במשחק מול גלבוע: קשוח, שומר (סיוט של כל שחקן התקפה), לא מוותר. ככה בדיוק אנחנו רוצים לראות את שחקני הנבחרת. 4. נבחרת העתודה אליפות אירופה. אריאל בית הלחמי כמאמן ראשי (שעדיין לא מכיר את השחקנים) שואל את יואב שמיר ואותי מי יהיה הקפטן: שנינו ביחד אומרים: גיל בני! גיל מניף את גביע אירופה הראשון של נבחרת ישראל מעולם על אדמת גרמניה!

Gil Beni – Photo Credit: Yehuda Halickman

“אתמול לגיל היה עוד יום בעבודה: הוא בא ומירר לווילבקין את החיים, הוציא לו את החשק לשחק כדורסל. ועל הדרך ניצח דרבי. מאחורי גיל עומדת משפחה מדהימה שמעולם לא התערבה, התלוננה או הפעילה לחץ עליו או על הסובבים”.

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!