10 שנים הוא עבד במחלקת הנוער של מכבי תל אביב. כעת הוא מוביל את טבלת ליגת העל

על ידי Moshe Halickman

בני הרצליה היא המרעננת הרשמית של ליגת העל בכדורסל. אחרי עונה שבה בקושי נשארה בליגה, הרצליה פתחה את העונה הנוכחית בטירוף עם מאזן מושלם של 3 ניצחונות לעומת 0 הפסדים בדרך למקום הראשון בטבלה. מי שמנצח על התזמורת של הרצליה הוא המאמן אורן אהרוני. המאמן בן ה-47 הוא רכז עבר, שבתום קריירת המשחק עבר לקווים ושימש כמאמן ראשי (גבעת שמואל ועירוני רמת גן) וכעוזר מאמן (בני השרון). במשך שנים רבות אהרוני גם שימש בתור המנהל המקצועי של מחלקת הנוער של מכבי תל אביב, כשהוא אף אימן במשך לא מעט זמן את קבוצת הנוער של המועדון, והוא עבד בנבחרות ישראל: כעוזר מאמן (עתודה) וכמאמן ראשי (קדטים ונוער, כשגם היום הוא מאמן את הנוער). אורן אהרוני הוא גם אביו של רכז אליצור נתניה, עמית אהרוני. רגע לפני שאהרוני האב והרצליה פוגשים את מכבי תל אביב הערב ביד אליהו (שני, 20:30), שוחחנו עם לא מעט שחקנים שעבדו עם המאמן ושמחים כעת לראות את ההצלחה שלו על הבמה הגדולה בקבוצת בוגרים.

אורן אהרוני

Oren Aharoni – Photo Credit: FIBA

עידן פז זכה לעבוד עם אהרוני בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב. “בתור שחקן של אורן מהנוער במכבי תל אביב אני יכול להגיד שאורן מקצוען ברמות הכי גבוהות שיש, מאוד קל לשחקנים שלו להתחבר אליו, הוא נותן לשחקנים צעירים במה ומקדם אותם גם בפן המקצועי וביכולות האישיות, וגם בכך שנותן להם ביטחון והזדמנויות”, טוען פז.

גל גילינסקי עבד עם אהרוני בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב ובעירוני רמת גן. “ממש לא מפתיע אותי ההצלחה של אורן. אורן הוא קודם כל בן אדם מדהים שגורם לשחקנים להתאהב בו ולשחק בשבילו. חוץ מזה שהוא גם היה שחקן גדול ויש לו ידע עצום”, מחמיא גילינסקי למאמן.

Gilinski with the ball

Gal Gilinski – Photo Credit: Basket.co.il

עידו פליישר שיחק תחת אהרוני בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב. “אורן דיבר איתי על להגיע למכבי, עזר לי מאוד להתפתח כשחקן, עבד איתי המון אימונים אישיים ואימן אותי בנוער של מכבי. אורן הוא בנאדם טוב וחרוץ, יודע להחזיק קבוצה וגם להיות חברמן ולדבר עם השחקנים על כל דבר כמו אבא או חבר טוב מאוד. חכם ומבין את המשחק, וכיף מאוד לשחק בשבילו. אני מאוד מבסוט שרואים את מה שהוא יכול להביא לכדורסל הישראלי ושזה מתבטא להם במשחקים”, מרחיב פליישר.

עידו פליישר

Ido Flaisher – Photo Credit: Dov Halickman

עמית זיס רשם הצלחות עם אהרוני בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב. “אורן דבר ראשון בנאדם מדהים, דמות להערצה.. הוא מאמן מצוין עם מלא ידע, הוא יודע לתת את הבטחון לשחקנים שלו שיפרחו תחתיו”, מסביר זיס.

Amit Suss – Photo Credit: Dov Halickman

עידן אלבר התקדם תחת אהרוני במחלקת הנוער של מכבי תל אביב. “דבר ראשון אורן בן אדם מדהים ואישיות מדהימה לפני הכל. אנחנו מכירים מאז שאני בן 12 והוא אימן אותי מגיל 16-18. בשבילי הוא יותר ממאמן, למדתי ממנו כל כך הרבה. לא היה לי ספק שהוא יאמן בליגת העל עם סט הכישורים שלו”, מצהיר אלבר.

מכבי תל אביב

Eidan Alber – Photo Credit: Basket.co.il

יונתן אטיאס שיתף פעולה עם אהרוני בלא מעט מקרים. “מאוד מאוד אוהב לאמן ולפתח שחקנים צעירים, תמיד גאה בשחקנים שיצאו תחתיו והצליחו בליגות הבכירות. זכיתי לעבוד איתו 4 שנים בקבוצת הנוער, נבחרת הקדטים ונבחרת הנוער והוא תמיד ידע להוציא ממני 100%. אני סומך עליו מאוד ומתייעץ איתו לפני הרבה צעדים שאני עושה, ושמח לראות אותו מצליח”, משתף אטיאס.

Atias

Yonatan Atias – Photo Credit: FIBA

שחר לזר זכה תחת אהרוני באליפות אירופה דרג ב’ עם נבחרת הנוער ב-2019. “מאמן מדהים, עבדתי איתו בקמפיין נבחרת נוער. תמיד ממוקד ונותן המון אמונה בשחקנים שלו”, מפרגן השחקן.

נבו זומרפלד היה הקפטן של אהרוני בנבחרת הנוער בקיץ האחרון. “בתור מי שעבד איתו קצת בנבחרת אני יכול להגיד לך שהוא בנאדם טוב ומאמן שאכפת לו מהשחקנים שלו על המגרש ומחוצה לו, ושאני מאוד נהניתי לעבוד תחתיו”, מספר זומרפלד.

נבו זומרפלד

Nevo Sommerfeld – Photo Credit: FIBA

יובל לוין גם שיחק תחת אהרוני בנבחרת הנוער בקיץ האחרון, בנוסף לשנים במחלקת הנוער של מכבי תל אביב. “בתור מי שעבד עם אורן 3 שנים במחלקת הנוער של מכבי ועוד קמפיין של הנבחרת בקיץ אני יכול להגיד שאורן קודם כל בן אדם מדהים, תמיד דואג לכל השחקנים לא משנה באיזה רמה הם, שואל לשלומם ואכפתי מאוד. לי באופן אישי ממש תמיד היה זמין כשביקשתי אימוני אקסטרה ועזר לנו מאוד בהתנהלות מול המורים ובתיכון בכלל, לימד אותי המון דברים חשובים שאני לוקח אותם ומשתמש בהם גם כיום, תמיד מכין את הקבוצה לפני משחקים בצורה הכי טובה מנטלית ומקצועית”, אומר לוין.

יובל לוין

Yuval Levin – Photo Credit: FIBA

כשמתבוננים על הציטוטים של כל השחקנים, קל מאוד להבין למה אוהבים את אהרוני ואיך הוא מצליח עד כה בהרצליה של המנהל המקצועי זופר אבדיה. הערב הוא ינסה להפתיע את מכבי תל אביב, ואף אחד לא יקפוץ מהכיסא אם הוא גם יעשה זאת מול המועדון שבו עבד במשך שנים.

תגובת אחת.

  1. Liyaaharoni

    בן אדם להעריץ ! מראה קשוח עם קסם אישי מתפרץ , כל מי שיזכה לעבוד איתו יגלה תוך שניות איזה בן אדם עוצמתי . השילוב המושלם בין אנושיות למקצועיות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!