“הוא מדבר בהגנה”: מי אתה כריס הורטון?

יול 29, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

כריס הורטון חתם בהפועל תל אביב, ובכך השלים את הסגל של הקבוצה לקראת עונת 2022/23. כעת, ניסינו לענות על השאלה המסקרנת בנוגע לסנטר בן ה-28 (2.03 מטרים): מי אתה כריס הורטון?

כפי שנכתב באתר מנהלת הליגה, הורטון נולד בג’ורג’יה ושיחק ארבע שנים באוניברסיטת אוסטין פי, ממנה יצא ב-2016 עם ממוצעים של 18.8 נקודות, 12.0 ריבאונדים ו-1.8 חסימות שהקנו לו את מקום בחמישיית מחוז אוהיו ואלי וכן את תואר ה-MVP בטורניר סוף העונה, בו זכתה קבוצתו. הוא עזב את אוסטין פי כמלך החסימות שלה בכל הזמנים, סגן מלך הריבאונדים ובמקום החמישי בטבלת מלך הסלים.

אחרי עונה אחת בליגת הפיתוח, הוא יצא לאירופה ושיחק עונות בודדות באלבא פהרוואר מהונגריה וקימי מיוון, שם הוביל את הליגה בחסימות וחטיפות. בשלוש השנים האחרונות הוא שיחק בצרפת במדי שולה, גראבלין ונאנטר, בה כאמור כיכב אשתקד עם 13.7 נקודות, 8.1 ריבאונדים, 1.5 אסיסטים, 1.9 חטיפות ו-1.8 חסימות ב-29 דקות.

כדי להבין טוב יותר מיהו הורטון, היינו בקשר עם אנשים שמכירים אותו היטב. פרד גרמון, ששיחק עם הורטון באוסטין פי, מספר לאתר “ספורטס רבי” על השחקן: “זה היה נהדר לשחק עם כריס. הפך את זה לקל לשים לחץ על הכדור בצד ההגנתי בגלל שאתה ידעת שהיה לו את הגב שלך ושהוא הלך להגן על הטבעת. סופר שמח בשבילו שהוא עדיין משחק את המשחק הזה ברמה כה גבוהה”.

כריס פורטר-בונטון, ששיחק עם הורטון באוסטין פי: “הורטון הוא בחור שהולך לצאת לשם לשחק קשה ולעשות את הדבר שלו בכל פעם שהוא דורך על הפרקט. הוא היה מנהיג נהדר על ומחוץ לפרקט. בנוסף, משחק הנעליים שלו הורג את זה של כל אחד אחר”.

אלחאג’י מוחמד, ששיחק עם הורטון באלבה פהרוואר: “כריס היה אחד החברים לקבוצה האהובים ביותר עליי. ידעתי שאני יכול לסמוך עליו שהוא יחסום את הזריקה אם הלכתי לחטיפה. בחירה נהדרת ורול פלייר. אוהב את המשחק ומשחק קשה, האוהדים יאהבו אותו. יש לו טאץ’ יפה מסביב לטבעת. הרכז יאהב את כריס, כל מה שאתה צריך לעשות זה לשים את זה בטבעת וכריס יגיע לזה”.

רודריק קאמפור, ששיחק עם הורטון בקימיס: “כריס הוא חבר לקבוצה נהדר ואתלט נהדר! בחור שאתה יכול לצאת איתו לקרב בכל ערב!”

ארון ג’ונס, ששיחק עם הורטון בשולה: “כריס הוא שחקן הגנה מצוין שיש לו זריקה יפה מחצי מרחק… רץ את הפרקט היטב ויכול לסיים מסביב לטבעת… הוא מדבר בהגנה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!