“הוא איבד את השליטה במשחק”: הפועל חיפה דורשת לפסול את ספי שמש

מרץ 21, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

מדיבורים למעשים: אחרי הפסד החוץ להפועל תל אביב והתלונות כלפי השיפוט “החד צדדי” לטענתה, החליטה הנהלת הפועל חיפה לדרוש את פסילתו של השופט ספי שמש ממשחקי הקבוצה.

מנכ”ל המועדון, רון פלדהיים, שלח היום מכתב דרישה מנומק ליו”ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי, וליו”ר איגוד השופטים גוני צחר, בו נימק את בקשת המועדון: “העובדות הן שבשני המשחקים האחרונים בהם שפט שמש את הקבוצה, נגד חולון בחוץ בליגה ואתמול מול הפועל תל אביב, הוא איבד את השליטה במשחק שלא כמצופה משופט במעמד שלו.

“נגד חולון הוביל שמש שלישיית שופטים שהמשיכו את המגמה לכל אורך העונה ושרקו נגד הפועל חיפה ל-31 עבירות לעומת 16 בלבד לחולון. חולון הגיעה לעונשין 43 פעמים לעומת 16 פעמים של הפועל. נתון שלא מתיישב עם המציאות. כך גם עם הדו”ח שרשם ספי שמש כנגד יו”ר המועדון יובל רוסמן, בו טען שהעליב אותו, נצמד אליו ולא שמר על מרחק ושחש מאויים עד כי נאלץ לפנות לחברת האבטחה. אולם בית הדין של איגוד הכדורסל קבע כי “לאחר שצפינו בסרטון אנו קובעים כי אמירה זו אינה מדוייקת ולא תואמת את התיאור של השופט בדו”ח השיפוט”. ובמילים אחרות, ספי שמש כתב דו”ח שיקרי. לאחר שיושב ראש הקבוצה זוכה בסעיף זה על ידי בית הדין, אנו סבורים כי יש קשר בין עובדה זו להחלטות של שמש אתמול נגד הפועל תל אביב ושוב המשחק איבד שליטה בניהול המשחק וגם על הפרקט כשהתוצאה לא שונה מהמשחק בחולון: 30 עבירות נגד הפועל חיפה ורק 20 עבירות להפועל תל אביב שהגיעה 37 פעמים לעונשין לעומת 24 של הפועל חיפה.

“השיפוט אתמול אופיין בחד צדדיות מובהקת שחורגת מטעויות שיפוט לגיטימיות שיכולות לקרות לכל שופט באשר הוא אדם: כמו הפציעה הקשה בפניו של ספנסר וייס שהובהל לטיפול במיון איכילוב שחייבה הרחקה מהמשחק, והעבירה שלא נשרקה על ורגאס אלא צעדים שלו, שריקה ששונתה כי השופטים הבינו שנראתה רע מאוד, התעלמות מוחלטת מעבירות ברורות ואגרסיביות על ג’יימס אניס שלא נשרקו ועוד ועוד. ברכות להפועל תל אביב על הניצחון המוצדק! ומבלי לפגוע באמור ועל מנת לשמור על רוח ספורטיבית, הגינות ואובייקטיביות, מן הראוי שספי שמש לא ישפוט, לפחות עד לסיום העונה הקרובה, במשחקיה של הפועל בי-קיור לייזר חיפה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!