“ההגנה שלו וסימון האיקס עם הידיים זה כל הטראש טוק שאבדיה צריך”: נציגנו בווישנגטון מדווח

נוב 9, 2021 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

הוושינגטון וויזארדס (7-3) פתחו את העונה עם המאזן הטוב ביותר שלהם בשבע העונות האחרונות מאז שפול פירס שיחק את עונתו היחידה בבירת ארה”ב. המילווקי באקס ביקרו בבית הלבן אתמול כאלופת הליגה הטובה בעולם, אך לפני כן, הבאקס הפסידו לוויזארדס, 101-94. דני אבדיה קלע 3 נקודות בניצחון, אך התרומה שלו הורגשה במהלך המשחק עם 9 ריבאונדים, 4 אסיסטים, 2 חסימות, חטיפה והגנה מעוררת השראה במיוחד ספציפית על ה-MVP של הליגה, יאניס אנדטקומבו.

התקפית, זה ברור שדני אבדיה עדיין מנסה להגיע למאה אחוז כשירות ברגליים לאחר פציעתו באפריל האחרון. זו הסיבה המרכזית לכך שאבדיה החטיא כמה ליי אפים ודאנקים קלים יחסית במשחקים האחרונים, אך דבר זה אמור לתקן את עצמו תוך כדי שהשחקן בן ה-20 יחזור לעצמו בצורה מלאה. זה לא מנע מהיכולת של אבדיה לערב את חבריו לקבוצה עם 4 אסיסטים המהווים עבורו שיא אישי עונתי, שכלל מסירה לספנסר דינווידי שקלע את הסל שהבטיח את הניצחון. לפי בראדלי ביל, אבדיה עבד כדי להגיע לכדור, לאחר שמהלך דומה הפך לאיבוד כמה דקות קדום לכן.

הגנתית, לאבדיה היה את האתגר הכי גדול והוא לעצור את יאניס שסיים עם 29 נקודות ו-18 ריבאונדים. אבל כשיאניס קולע מהשדה 12-26, הוויזארדס ייקחו את התוצאה הזו בכל פעם מחדש. קייל קוזמה היה הראשון לשמור על יאניס, המאמן ווס אנסלד הבין גם כאשר קוזמה היה על הפרקט שאבדיה, השחקן הצעיר ביותר ברוטציה שלו, הוא השחקן שצריך לשמור על יאניס בדקות הסיום. זה עבד היטב עבור הקבוצה המארחת. לפי הסטטיסטיקה של המאצ’ אפים של ה-NBA, יאניס קלע 10 נקודות ב-50% מהשדה יחד עם 3 איבודים כאשר אבדיה שמר עליו במשך 5 וחצי דקות לערך, הזמן הכי ארוך ששחקן של וושינגטון שמר על יאניס באותו משחק.

“בין אם זה יאניס או ממפיס בערב אחר או כל קבוצה אחרת שמגיעה לשחק, אני רק מנסה להישאר ממוקד,” אבדיה סיפר לפני שהוא תיאר שהוא סימן איקס עם הידיים לאחר שהוא כפה איבוד כדור בעקבות צעדים של אנדטקומבו. “זו בדיחה פנימית בקבוצה, שמסמלת בעצם נעילה. כשאני בהגנה ואני מתחיל לבצע סטופ, אני תמיד אומר ‘clamps’, גם באימונים, זה טראש טוק.”

על אף רק 64 משחקים ברזומה שלו, זה ברור שדני אבדיה בכיוון הנכון תוך שהוא הופך את הסביבה שהוא נמצא בה למוכרת יותר מבחינתו מאז שהוא נבחר בדראפט. הורסטיליות שלו רק תמשיך להיות מובהקת יותר ויותר כאשר אנסלד הודה שאבדיה ימשיך לקבל דקות  משחק משמעותיות אם הוא ימשיך לשחק הגנה כפי שהוא שיחק ביום ראשון. “אתה עושה את זה בכל ערב, אתה תזכה לדקות,” אנסלד אמר.

“דני משתפר כל ערב,” בראדלי ביל הסביר. “אמרתי לו לפני שבועיים- שלוש, הייתה לי שיחה ארוכה איתו, ‘פשוט תחבק את הרגע,’ השנים הראשונות שלך כאן הן שנים ללמוד, לחבק את הבמה שאתה עומד עליה וכל ערב תיקח את זה כאתגר. אתה חייב לשחק נגד שחקנים קשוחים בעמדה שלך. אנחנו דורשים הרבה ממנו בעמדה 3, 4 ולפעמים בעמדה 2, לפעמים לרכז, אבל בצד ההגנתי הוא חייב לשמור על השחקן הזה. הוא לא בורח מזה, הוא בחור קשוח, אנחנו אוהבים אותו. הוא הבן הצעיר שלי אז אנחנו נמשיך לדחוף אותו קדימה שישתפר עוד ועוד.”

בין אם זה הוגן או לא, שחקנים שבאים לליגה הטובה בעולם מעבר לים לעיתים נתפסים כרכים. אבדיה התעמת עם מצבים בהם מבצעים עליו פיק אנד רול בחילופים כדבר נוסף שמדרבן אותו. הוא חושב ששחקני היריבה רואים בו כשחקן איטי ולא אתלטי, אבל הוא מצליח להימנע מעבירות קטנות שסיבכו אותו כרוקי והוא גם משתמש ברגליים שלו להישאר מקדימה, עם עמידה יציבה. עם הזמן, הליגה תתאים את עצמה עם יותר סקאוטינג על אבדיה, אבל בינתיים, ההגנה שלו כבר נמצאת ברמה גבוהה, לא רק לשחקן בן 20. ככל שהאנגלית שלו תשתפר, זו הסיבה שאבדיה הודה שהוא לא נכנס לטראש טוק, המהלכים שלו והרמת הידיים בצורה של איקס כדי לסמן שהוא עצר אותך בהגנה היא כל הטראש טוק שהוא צריך.

 

 

 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!