“ההגנה היא הלחם והחמאה שלי”: נציגנו בוושינגטון מדווח על התקדמותו של אבדיה בהגנה ובהתקפה

דצמ 21, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Neil Dalal

הוושינגטון וויזארדס חזרו ממסע החוץ הראשון שלהם העונה במערב כשהם סיימו את המסע הזה עם ידם על העליונה עם ניצחון 109-103 על היוטה ג’אז. ניצחון זה קטע רצף של ארבעה הפסדים עבור הוויזארדס. הרבה מהקרדיט לניצחון זה מגיע לדני אבדיה ששיחק 30 דקות באותו משחק. מדד הפלוס מינוס הוא לא תמיד מייצג טוב של ביצועים של שחקן מסוים בערב נתון, אך מדד של +23 של אבדיה הוא הגבוה ביותר שלו העונה ונתון אשר במקרה זה כן מייצג מאוד את ההשפעה של הישראלי על תוצאת המשחק.

“אני חושב שהאחרים רצו את הניצחון הזה גם, אני רציתי מאוד לנצח גם,” אבדיה אמר בתחילת דבריו לאחר סיום המשחק. “ההתחלה של מסע החוץ הזה הי קשוח עבורנו, הפסדנו שלושה משחקים שהיינו צריכים לנצח כמה מהם ולנצח את המשחק האחרון עכשיו בחוץ נגד יריבה טובה מאוד מהמערב זה דבר בעל משמעות רבה.”

על אף החזרה של קייל קוזמה לחמישייה הפותחת אחרי שהותר לו לצאת מהפרוטוקולים הבריאותיים של הליגה, אבדיה חזר לחמישייה השנייה והמשיך את רצף המשחקים בהם הוא קולע בספרות כפולות. בשלושה משחקים נגד סקרמנטו, פיניקס ויוטה, אבדיה קלע סך הכל 40 נקודות ב-14-21 מהשדה שכללו 5-8 לשלוש, 16 ריבאונדים, 7 אסיסטים ו-5 חטיפות. בחודש שעבר המאמן ווס אנסלד ג’וניור שיתף את רצונו שאבדיה יהיה יותר החלטי בצד ההתקפי של הפרקט, ולאחרונה רצון זה של המאמן הופך למציאות. לאבדיה יש עוד הרבה מקום לשפר את המשחק שלו בהתקפה ודבר זה יוצר התרגשות וציפייה מה הוא עוד מסוגל לעשות ולתת על המגרש.

“אני חושב שחלק מזה זה כמות הדקות שהוא מקבל,” אמר אנסלד לגבי הביצועים ההתקפיים העקביים יותר של אבדיה. “הוא מראה שהוא יכול להיות סטופר הגנתי לעיתים, הוא יישאר על הפרקט. הוא יודע איך לשחק, הוא יודע את זה. הוא נשאר אגרסיבי נותן למשחק לבוא אליו, וכשהכדור מוצא אותו, יש לו את הביטחון לעשות את הצעד קדימה ולקלוע את הזריקה או שהוא יצליח למצוא שחקן פנים כדי למסור לו. הוא לא יעשה יותר מדי בהיבט הזה, דבר שאני אוהב.”

בזמן שקליעה מרובה של נקודות יוצרת תחושה מבטיחה לגבי עתידו, הישראלי ממשיך להשפיע הכי הרבה בצד ההגנתי. אנסלד תיאר את השמירה של אבדיה על דונובן מיטשל: “עוד מאמץ הגנתי נהדר”. ביצועים כאלה של אבדיה מתרחשים יותר ויותר ככל שהעונה הזו מתקדמת. נגד קבוצה טובה כמו פיניקס שהיא מועדון בעלת שאיפה לאליפות, אבדיה שמר על 10 שחקנים שונים והגביל אותם יחדיו ל-5-17 מהשדה. בראדלי ביל הניף את סימן האיקס עם ידיו לכבודו של אבדיה. “בטח, למי עוד הוא יכול לכוון את הסימון הזה חוץ ממני,” אבדיה התבדח לאחר המשחק לגבי המקרה הזה.

“המאמנים סומכים עליי, חבריי לקבוצה סומכים עליי. אני רק רוצה לתת קרדיט לקבוצה כי זאת הגנה קבוצתית. בסופו של יום, אני יכול לעבור חסימות, מעל, מתחת, לרדוף אחרי שחקנים, אבל אם אני לא מקבל את כמות העזרה מהחבר’ה, אני לא אצליח לבצע את העצירות הרצויות,” אבדיה סיפר. “המאמנים סומכים על ההגנה שלי, הם רוצים שאשמור על השחקן הטוב ביותר של הקבוצה היריבה בכל משחק ואני מנסה להיות גאה בתפקיד הזה שנותנים לי. אני מנסה לצמוח, אני מנסה להוסיף עוד היבטים למשחק שלי, אבל ההגנה היא הלחם והחמאה שלי.”

“אני לוקח על עצמי את האתגר. אני לא מפחד מאף אחד ואני עושה את זה למען הקבוצה,” אבדיה סיכם.

המשחק הבא של וושינגטון יהיה ביום חמישי במדיסון סקוור גארדן נגד הניקס אחרי שהמשחק נקבע להם נגד הנטס ביום שלישי נדחה לאור המקרים הרבים של נדבקים בקורונה בסגל של ברוקלין.

 

 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!