הדג הגדול של ניקולה: וויצ’יץ’ חתום על ההגעה המרשימה של אנטה ז’יז’יץ’ למכבי תל אביב. כעת, היכולת של הסנטר על הפרקט תגדיר את המהלך של המנהל הספורטיבי כהצלחה או ככישלון

אוג 25, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

“ניסיתי למצוא את החוקיות בהכרזות של מכבי תל אביב בכדורסל על ההחתמות החדשות: 1. ההכרזה על ההחתמה של עוז בלייזר הגיעה אחרי תמונה של שמעון מזרחי דג דגים. שניהם ישראלים. 2. ההכרזה על ההחתמה של כריס ג’ונס הגיעה אחרי תמונה של המאמן. 3. אם אנטה ז’יז’יץ’ יחתום, הדייג יהיה ניקולה וויצ’יץ'”, כך כתבתי בציוץ בטוויטר בצהרי ה16 באוגוסט, אחרי שהרכז כריס ג’ונס חתם בקבוצה. והנה, הגיע ה25 באוגוסט, וסאגת אנטה ז’י’ז’יץ’ הסתיימה. הסנטר הקרואטי חתם במכבי תל אביב, אחרי שפורסמה תמונה של בן ארצו ניקולה וויצ’יץ’ בתור דייג. בול פגיעה.

וויצ’יץ’ היה האיש המרכזי בהגעתו של ז’יז’יץ׳ למכבי ת”א. המנהל הספורטיבי של המועדון, שהנחית את ז’יז’יץ’ לאימונים בישראל עם הקבוצה הבוגרת עוד כשהיה בן 16 בשנת 2013 יחד עם דראגן בנדר, החל במסע השכנועים כדי לצרף את הסנטר בן ה23, ששיחק ב3 העונות האחרונות במדי קליבלנד קבאלירס מהאן.בי.איי. ההחתמה הגדולה של ז’יז’יץ’, שכיכב ביורוליג במדי דרושפאקה של דייוויד בלאט בעונת 2016-17, היא בעיקר באחריותו של וויצ’יץ’, שניצח את הקרב מול ריאל מדריד העשירה על השחקן המוכשר. ריאל הייתה מוכנה לשלם לז’יז’יץ’ יותר, אך ההתמהמהות שלה וההישארות של פקונדו קמפאצו במועדון גרמו לז’יז’יץ’ לרצות לחבור לוויצ’יץ’ במכבי ת”א, הקבוצה שבאמת רצתה אותו. תרמה גם העובדה שאחיו של ז’יז’יץ ג’וניור, אנדריאה, זכה עם המועדון ביורוליג ב2014.

יותר מהמאמן היווני יאניס ספרופולוס ומשאר הצוות המקצועי, מי שיימדד במיוחד לגבי ההחתמה של ז’יז’יץ’ הוא המנהל הספורטיבי וויצ’יץ’, שהצליח להביא את השחקן מהליגה הטובה בעולם באחד המהלכים המבריקים בשוק ההעברות באירופה בקיץ הנוכחי. הסנטר גם עבר באקדמיה של וויצ׳יץ׳ בספליט, כך שהשניים מכירים היטב. ז‘יז’יץ’ מגיע דווקא למכבי ת”א הרבה בזכות טביעת העין של המנהל הספורטיבי. אחרי שנים רבות שספג ביקורות על עבודתו במועדון, וויצ’יץ’ הצליח לעזור לייצב את הספינה בעונה האחרונה וכעת הוא גם מנחית שם גדול שהוא חתום בבלעדיות על הבאתו. מכבי ת”א גם פרסמה תמונה של וויצ’יץ’ עם ז’יז’יץ’, דבר שמדגיש את המעורבות של המנהל הספורטיבי בעסקה.

מה שאכתוב עכשיו יישמע דומה למה שכתב נחום ברנע ב”ידיעות אחרונות” על הסכם השלום של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו עם איחוד האמירויות, רק כמובן שבקשר לספורט. אם ז’יז’יץ’ יצליח- רוב הקרדיט מגיע לוויצ’יץ’. אך אם ז’יז’יץ’ יתברר בסופו של דבר כפלופ- הכישלון יהיה שייך ברובו לוויצ’יץ’. בינתיים, ההחתמה של ז’יז’יץ’ נראית מרשימה על הנייר, ולמנהל הספורטיבי מגיעות מחמאות על כך שגרם לשחקן לעבור לתל אביב ולא למדריד. אבל ברגע שבו הדג הגדול ז’יז’יץ’ יעלה על הפרקט וישחק בשנתיים הקרובות בקבוצה- הדייג וויצ’יץ’ יקטוף במקרה הטוב את הפירות. או במקרה הרע את העגבניות.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!